Gönderen Konu: Finasteride alternatif  (Okunma sayısı 1554 defa)

Çelik Adam

• Yeni üye
  • *
Finasteride alternatif
« : 19 Şubat 2021, 13:11:24 »
Abilerim merhabalar.

Ekim başı kullanmaya başladığım finasteride saçlarımı çok çıkarmasa da ön orta açıklığımı biraz yok etti ve saçlarımı kalınlaştırdı.

Biotin + prozinc plus + ketoral ve 1/4 proscar kullanıyorum.Saç dökülmem 1 tele indi ama yıkanınca biraz dökülüyor

Başlarda yan etkisini görmesem de son 1 aydır libido azalması,meni sıvılaşması arada da testis ağrısı çekiyorum.

Dün masturbasyon yaptım ve organım ejelülasyonda baya ağrıdı ayrıca meni de azalma ve baya pıhtılaşma vardı.(1 aydır yapmıyordum) ayrıca psikolojik olarakta tam olarak ereksiyon olmadığını hissediyorum

Finans'ı bırakmayı düşünüyorum ama eskisinden daha kötü yapacağından korkuyorum sizce nasıl bir yön izlemeliyim?

MortalStroke

• Full Member
Ynt: Finasteride alternatif
« Yanıtla #1 : 19 Şubat 2021, 17:44:11 »
Bence hemen bırakma ben bir hafta kullandim psikolojik yada degil testis agrisi oldu korktum yaşim 18 ama bence hemen bırakma örnek haftada 5 alıyorsan 3 al araya mesafe koy 3 aydır bende minoxil ve yeni yeni xpecia kullanıyorum analdigim kadariyla nasil tansiyon ilacini almayinca sıkıntı cıkıyorsa minoxil finasteridde bunun gibi insanlar istiyorki 6 ay kullanip birakayim bidaha ne dokulsun ne bişey olsun bence yanliş bende 20 gibi tekrar dusunuyorum kullanmayi şu anlik pek ihtiyaç kalmadi ama ilk araya mesafe koyarak dene belki yan etkisi azalir ve bırakmamış olursun.
Xpecia (x2)
Minoxil forte (x2 5 puf)
Sebamed anti hairloss
Alpecin c1 caffein shampoo

Çelik Adam

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 19 Şubat 2021, 22:23:38 »
Hemen bırakmak istemiyorum ama aldığımda hemen alt taraflara vuruyor o nedenle etkisi daha az olan ama saçımı bozmayacam bir şey olursa çok iyi olur

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 19 Şubat 2021, 22:33:16 »
Hemen bırakmak istemiyorum ama aldığımda hemen alt taraflara vuruyor o nedenle etkisi daha az olan ama saçımı bozmayacam bir şey olursa çok iyi olur

0.5 mg al propeciayı 2 ye böl

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 20 Şubat 2021, 08:40:29 »

Direk biraksanda olur bence finasi. Zaten ilacin etkisi 3-4 gun devam ediyor vucutta. Birsey olmuyor direk birakinca fakat..

İlk basta crash yiyebilirsin finasi birakinca. Panik yapma, depresyona vurma kendini hocam.  4-5 gun suruyor sonra baya artiyor cinsel istegin ve sivilce basabiliyor suratini. Ergenlige yeni girmis gibi dusun. 1 hafta sonra normale donuyosun.  Bende oyle oldu yani.

Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

Çelik Adam

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 20 Şubat 2021, 11:08:59 »
0.5 mg al propeciayı 2 ye böl

Merhabalar konunuzu okudum elinize sağlık.

Öncelikle saç dökülmem durdu fakat biraz açıklık kaldı

https://imgyukle.com/i/LKwMjq

Oranın kapanması için ne önerebilirsiniz acaba?

Direk biraksanda olur bence finasi. Zaten ilacin etkisi 3-4 gun devam ediyor vucutta. Birsey olmuyor direk birakinca fakat..

İlk basta crash yiyebilirsin finasi birakinca. Panik yapma, depresyona vurma kendini hocam.  4-5 gun suruyor sonra baya artiyor cinsel istegin ve sivilce basabiliyor suratini. Ergenlige yeni girmis gibi dusun. 1 hafta sonra normale donuyosun.  Bende oyle oldu yani.

Proscar'ı bırakınca dediğiniz gibi 4-5 gün sonra düzene girdi ama meni azalması ve pıhtılaşması hala var.
Okuduğum kadarıyla o da 1-2 aya geçiyormuş fakat tek sıkıntım, ilacı bırakacağım diye saçlarımın tekrar dökülebilecek olması...

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 20 Şubat 2021, 11:28:11 »
Merhabalar konunuzu okudum elinize sağlık.

Öncelikle saç dökülmem durdu fakat biraz açıklık kaldı

https://imgyukle.com/i/LKwMjq

Oranın kapanması için ne önerebilirsiniz acaba?

Proscar'ı bırakınca dediğiniz gibi 4-5 gün sonra düzene girdi ama meni azalması ve pıhtılaşması hala var.
Okuduğum kadarıyla o da 1-2 aya geçiyormuş fakat tek sıkıntım, ilacı bırakacağım diye saçlarımın tekrar dökülebilecek olması...

düşük doz dene işte yanrtki görmeyeceğin dozu bul

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Facebook Twitter Instagram