Gönderen Konu: Dr. Serkan AYGIN // İbrahim Bey// 17.03.2021 / Yaş 34 / 4210 Greft  (Okunma sayısı 12592 defa)

sacliadam

• Jr. Member
  • **
Merhaba forumdaşlar.

-17.03.2021
-Dr. Serkan Aygın
-4210 Greftt

Uzun süredir forum sayesinde yaptığım araştırmalar sonucu Serkan AYGIN klinikte karar verdim. Yarın 07:00'de Koç Üniversitesi hastanesinde olacağım, şu ana kadar Asistan Tuğçe hanım benimle ilgilendi. Bundan 10 gün önce kadar konsultasyona gittim Serkan AYGIN tarafımdan ön çizgim belirlendi. 4200 greft işlem yapılacağını söyledi. Sakaldan 400 greft alacağız dedi. Açıklığı görünce çok net bir hasta dedi. Özellikle uygun açıklığa sahip olduğunu düşündüğümü söyledim.

Tuğçe Hanım a sorduğumda ekibin ekim günü netleştiğini söyledi. Umarım işinin ehli bir ekibe denk geliriz diye ümit ediyorum. Ekimden bir gün öncesi yani bugun gittim kan testi yaptılar, Hepatit, Sars, Covid (sadece parmaktan alınan kan testi kiti ile) Tuğçe hanım ağrı kesici vb. ilaçların bulunduğu çantamı teslim etti.

Operasyon öncesi yeniden ön çizgi belirleme işleminin traştan hemen sonra Serkan AYGIN tarafından yapılacağını söylediler. Yarın ekime gidip konuyu güncelleyeceğim. Ekim öncesi fotoları ekliyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Serkan AYGIN / 17.03.2021 / Yaş 34 / 4200 Greft
« Yanıtla #1 : 16 Mart 2021, 16:29:50 »
Hayırlı olsun kardeşim umarım her şey yolunda gider
Global Moderator

sacliadam

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 16 Mart 2021, 16:40:14 »
Hintell ustam, sizin yorumunuzu da almak isterim, özellikle saç tipim konusunda kaygılıyım. Çok kabarık ve zor şekil alan bir tipi var. Serkan AYGIN konsultasyonunda çekilen fotoları da ekliyorum.

sacliadam

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 18 Mart 2021, 16:29:55 »
Merhaba bugün operasyonun ertesi günü. Pansuman yapıldı. Süreci baştan yazdım.

Öncelikle ekimden bir gün önce şampuan, bakım onarım losyonu , zeytinyağlı bir solüsyon , antibiyotik , ödem söktürücü , ağrı kesici , mide koruyucu, şişme yastık , yastık koruyucu ped ve şapka.

Kan alımında ise parmaktan bir damla kan alıp 3 tane test yapıyorlar biri covid testi diğeri hepatit dedi Tuğçe hanım.

Ertesi gün 06.50 de kendi aracım ile gittim koç hastanesine. Tuğçe hanım özelikle sizi biri alsın operasyon çıkışı araç kullanmayın demişti. Servis yok mu diye sormadım. Halbuki varmış bana teklif etmemiş. Gülhan hanım hasta girişimi yaptıktan sonra ameliyathane geçtik. Uzerimiz değiştirildi saçlar kesildi kesimden önce ve sonra fotoğraflar çekildi ve nihayet operasyon odasına girdik. Buraya kadar Serap hanım benimle ilgilendi. Her aşamada herkes çok ilgili ve alakalıydı.

Operasyondan önce rahatlamamız için bir tane xanax hap veriyorlar, ben zaten heyecanlı değildim. Sonra yatırdılar malum yatağa, anestesi uzmanı gelip tansiyon ölçüyor damar yolu açılıyor ve anestezi veriyorlar. Anestezi etkisini göstermeye başladığı zaman donör bölgesine uyuşturu iğne yapılmaya başlanıyor yaklaşık 30 iğne yapıldı yapıldı galiba katlanılmayacak bir acı değil.

İğneler yapıldıktan sonra Serkan hoca tekrar geldi ve İbrahim Hocayla tekrardan çizgileri belirleyip operasyon planı yaptılar. Sonra yüz üstü donör alımı için uzandım bu işlem yaklaşık 2 saat sürdü acı hissettiğim zaman söyledim tekrar iğne vurup uyuşturdular, rahat ve acısız geçti diyebilirim.

Saçlar alındıktan sonra sırt üstü yatırıldım ekim bölgesine yaklaşık 30 iğne vuruldu ve İbrahim hoca gelip kanal açma işlemine başladı bu işlemde yaklaşık 1 saat sürdü.Yine acı hissettiğimde söyledim ve local anestesi yaptılar iğne vurarak.

Kanallar açıldıktan sonra ekim yapacak ekip geliyor ekip 3 kişiydi. En çok onlar yoruldu ama isimlerini öğrenmedim. 1 kişi sol yana 1 kişi sağ yana ve 1 kişide tepeye ekim yapmaya başladılar. Kalabalık ekibin işemi hızlandırmak ve en kısa zamanda saçları ekim bölgesine yerleştirmek açısından önemli olduğunu düşünüyorum. Ekim işlemi de yaklaşık 2.5 saat sürdü ve operasyon bitti. Gülhan hanım üst kata yemek yemeğe çıkardı ve ilaçları nasıl kullanacağımı anlattı. Gülhan hanımın gayreti sayesinde bir arac alıp beni eve bıraktı.

Operasyonun başından sonuna ilgi alaka çok güzeldi özellikle İbrahim bey sürekli operasyonu kontrol etti bir ihtiyaç ve isteğimin olup olmadığını sordu ve en önemlisi her aşamada yaptıkları işlem ve saçlarımın durumu konusunda beni bilgilendirdi. Hepsine buradan teşekkür ediyorum. Saat 07.30 da başlayan operasyon fue yöntemiyle yapıldı saat 15.10 civarı bitti fiyat olarak da 10.000 tl ödedim.

Ek olarak çok fazla yabancı ile çalışıyorlar. İspanyolca konuşan Assistan duydum. Operasyon sabahı yine bir garip geldi bana yabancı YouTuberlar tipli adamlar vardı.

Ek olarak Gülhan hanıma ve İbrahim hocaya ve ismini ne yazık öğrenemedim ekibe teşekkür ediyorum.

sacliadam

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 18 Mart 2021, 16:57:51 »
Son olarak Klinik'ten gelen fotoğrafları ekliyorum.

Bir de operasyon öncesi sonrası asistanları ayrı imiş. Pre post diye ayırmışlar. Bundan sonrası için fotoğraf isteyeceğiz dediler.

froytabi

• Full Member
  • serkan aygın saç ekimi
« Yanıtla #5 : 18 Mart 2021, 17:33:44 »
Geçmiş olsun öncelikle ve hayırlı olsun.planlamayı beğendim şahsen saçlarınızda kalınlık olarak kaliteli açıklık çok yayılmamış başarılı olursa tek ekimde bitirsiniz saç olayını.sadece şakak ve kulak üstlerine biraz girilseymiş keşke,bol sabırlar şimdiden.
-60 gün Xpecia(şuan Perfectil)
-120den itibaren Rogaine Foam %5
-Biotin 5000
-D3K2
-Dax Supergro

Bagwell

• Sr. Member
  • olur olur..
« Yanıtla #6 : 18 Mart 2021, 18:09:08 »
Hayırlı uğurlu olsun,saçınızdaki açıklık Serkan Hoca ve ekibinin sevdiği tipten başarılı bir süreç olmasını diliyorum,ön taraftaki saçlarınız yok sayılmış benim ekimimde olduğu gibi teorik olarak her şey yolunda giderse sizi gür bir ön bölge bekliyor olacak :)

sacliadam

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 18 Mart 2021, 19:36:15 »
Geçmiş olsun öncelikle ve hayırlı olsun.planlamayı beğendim şahsen saçlarınızda kalınlık olarak kaliteli açıklık çok yayılmamış başarılı olursa tek ekimde bitirsiniz saç olayını.sadece şakak ve kulak üstlerine biraz girilseymiş keşke,bol sabırlar şimdiden.

Saçlar kalın değil ince dedi İbrahim bey. Hatta tekli greft sayım çok, çoklu greft sayım azmış doğal duracak ama sizin kan sulandırılici kullanmanız gerek dedi. Aspirin verdi. Umarım doğal durur. Bu çoklu greft in az olması beni üzdü.

ress

• Full Member
Hayırlı olsun inşallah güzel olacak
Nerdeyse 3000 e yakın çoklu greft var az değil bence
  • Ekim Tarihi: 13.02.21
  • Ekim Merkezi ismi Serkan Aygın clinic
  • Greft Miktarı 4400 dhi
  • Yaşınız 39
serkan aygın 13.02.21  yas 39 4400 Dhi
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=20003.0

sacliadam

• Jr. Member
  • **
Bugün 5. Gün donör bölgede fazlaca bir hissizlik var normal mi?

sacliadam

• Jr. Member
  • **
Bugün evde kendi başıma yıkama yaptım, 5.gün kabuk mu döktüm yoksa şampuan kalıntısı mi şu beyazlıklara anlam veremedim.

and3rs

• Yeni üye
  • *
Bugün evde kendi başıma yıkama yaptım, 5.gün kabuk mu döktüm yoksa şampuan kalıntısı mi şu beyazlıklara anlam veremedim.

Hair md losyonun kalıntısı, bende de oldu.telaşla burda başlık bile açtım. Losyonu daha az sürmek veya çok iyi durulamak lazım. Veya kuruyunca kendiliginden geçiyor ama köklere zararı olur mu kalintinin emin olamadım.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun saç ekiminiz gayet güzel planlanmış sık bir saç ekimi

Kalıntılar losyon kalıntısı farkedemedin mi:)
Global Moderator

sacliadam

• Jr. Member
  • **
Hair md losyonun kalıntısı, bende de oldu.telaşla burda başlık bile açtım. Losyonu daha az sürmek veya çok iyi durulamak lazım. Veya kuruyunca kendiliginden geçiyor ama köklere zararı olur mu kalintinin emin olamadım.

Abi kuruyunca fark ettim. Hayır yıkamak için imkan da yok hoyrat davransan olmuyor. Su tazyik yapsan olmuyor. Gitmedi kaldı. Akşam tekrar yikayacagim bakalım.

sacliadam

• Jr. Member
  • **
Hayırlı olsun saç ekiminiz gayet güzel planlanmış sık bir saç ekimi

Kalıntılar losyon kalıntısı farkedemedin mi:)

Sagol hintell hocam, ekip İbrahim beyin ekibi idi. İlk yıkamada yıkayan hanım da görür görmez İbrahim bey mi yaptı ekimi diye. Nasıl bir standarta oturmuşlarsa artık. 😅😅

Facebook Twitter Instagram