Gönderen Konu: Dr.Serkan AYGIN (Dr.Halil bey)| 03.05.2021 |FUE| 4300 greft | Yaş 30  (Okunma sayısı 12218 defa)

Kahl

• Jr. Member
  • **
  • Serkan aygın saç ekimi
Merhaba Forum ahalisi,

Foruma geçen ay üye olmakla beraber yeni sayılmam.Bir süredir Forumu takip ediyorum.Bilgi ile gücün doğru orantılı olduğu çağımızda bilginin süzülerek işlenebildiği böyle bir platformu bizlere sunanlara (Başta Hintell bey'e) teşekkürü borç bilirim.

Çok uzun süredir saç ektirme fikrim vardı,fakat bu alanla ilgili bilgim sadece çevredeki abudik gubidik insanlar ve sosyal medyada gördüğüm reklam kokan paylaşımlardan ibaretti.Bu Forumu da şans eseri 3-5 ay önce surf yaparken denk geldim.İyiyki denk gelmişim çünkü kulaktan duyma bilgilerle böylesi önemli bir şeye kimse adım atmak istemez,atmasın da.Forumdaki konuları incelemelerim sonucu biraz da olsa süreçlerle ilgili fikir sahibi oldum.Bitmiş ve süren vakaları incelediğimde Dr. Serkan Aygının Doku kliniğinde saç ektirmeye karar verdim.Yaşadığım süreci (herkeste aşağı yukarı aynı olduğu için) özet geçeceğim:

-1 Nisan da ön muayene için (Tuğçe hanımdan) Randevu aldım.Randevudan Operasyon tarihine kadar Tuğçe hanımı oldukça falza meşgul ettim ona rağmen usanmadan bir kaç saat içinde dönüşler yaptı.

-Gittiğimde hem Klinikten hem de çalışanların Profesyonelliğinden etkilenmedim değil.Muayene sırasında Dr.Serkan bey 5 dk kadar aklımdaki soruları cevapladı,Ekim yapılacak bölgeyi için bir ön çalışma yaptı.(4200 greft demişti,ekim sırasında değişti).Serkan bey biraz daha uzun süre ilgilenir diye düşünmüştüm.

-3 Mayısa Operasyon tarihi verdiler.Öğlen 12.00 da Kliniğe gittim,Kan testi yaptılar.Test sonuçları 15 dk ya sonuçlandı (Normalde bir gün öncesinden test yapılıyor).

-Saat 13 gibi beni Operasyon için hazırladılar,öncesinde bir hap verdiler (sakinleştirici diye tahmin ediyorum).Önlük giydirip saç traşı olmaya götürdüler.Sonrasında işlem öncesi fotoğraflar çekildi.Çoook ama çok uzun süredir kafamı o kadar kısa kestirmemiştim.Ön taraf da kel olunca Jet Lee nin Korkusuz filmindeki karakter gibi oldum.

-Operasyon odasına geçtik.Orada Halil bey ile tanıştım.Diğer konularda da anlatıldığı gibi Doktorundan-Anastezi uzmanına kadar herkes çok kibar ve ilgililer.

-3-5 dk sonra Serkan bey Halil beyle beraber Ekim bölgesini belirlemek için geldiler.Serkan Aygın bir ön çizgi belirledi,Bende Yüz yapıma uygun olmayabilir diye bitiş noktalarını yukarı doğru biraz açılı olmasını talep ettim.(Resimde değiştirdiğim hattı gösterdim).4200 greft ön bölgeye,40 sol,60 sağ şakağa olacak şekilde planlama yapıldı.

-Kök alımına geçmeden önce Anestezi uzmanı Vedat bey damardan Sedasyon uyguladı,alım yapılacak bölgelere lokal anastezi yapıldı,3 asistan tarafından kök alımı gerçekleşti.(2-2.30 saat kadar sürdü)İşlemler sırasında bi kaç kere iğneleri hissettim,tekrar o bölgeleri uyuşturdular.Onun haricinde acı hissetmedim.

-Biraz açlık bastırınca yüzsüzlük edip birşeyler talep ettim,sağolsunlar kek meyve suyu getirdiler.Sonrasında Halil bey geldi.Kanal açma işlemine geçti.Tek başına yapıyor bu işlemi.Sağolsun hoş sohbet biri.İşlem sırasında uzunca sohbet ettik.(1-1.30 saat kadar da kanal açma işlemi sürdü)

-Sonrasında Ekim işlemine geçildi.(Tabi işlem aralarında nedense sürekli tuvalete çıktım).Kökleri toplayan ekip yine aynı şekilde 3 koldan ekim işlemini gerçekleştiriyor.Yanılmıyorsam en uzun süren kısım bu kısım.3 saat kadar sürdü.

-İşlemler bitince dönor bölgeyi bezlerle sardılar.Cart Curt diye bantladılar.Bi an kargoya verilecem zannettim.Ama öyle oluyormuş :)

-Ekimden sonra Yeğeme geçtik.Yemek yedikten sonra bir görevli kullanması gereken ilaçların nasıl kullanılacağını anlattı.İlaçlar,Şampuan,Losyonlar,Yastık (Biraz dandik),Şapka bir poşet içinde verildi işlemler tamamlandı.

-İl dışından geldiğim için ve aracım olmadığından,rica ettim sağolsunlar kırmadılar,gideceğim yere kadar klinik aracıyla bıraktılar.

-Bir sonraki gün pansumana gittim.Bandaj açıldı,kanlar temizlendi.Yaraların çabuk iyileşmesi için 15 dk lazer işlemi uygulandı.İşlemler böylece bitmiş oldu.

-Son olarak Perşembe günü kliniğe yıkama yağlamaya gideceğim.Sonra top bizde anladığım kadarıyla

Bundan sonraki süreç daha önemli.İnşallah herkesin verdiği emekler ve çektiği acılara değer, herkes güzel sonuç alır.Sürecimi periyodik bir şekilde (ağırlıkta bilgi almak amacıyla) paylaşmaya devam edeceğim.Çünkü henüz kendimi bilgili hissetmiyorum.Gür saçlı günlere...

Ekim öncesi saçlarım aşağıda.

Kahl

• Jr. Member
  • **
  • Serkan aygın saç ekimi
Bandajlılar hemen ekim sonrası,diğerleri 2. günden fotoğraflarım.
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2021, 21:11:10 Gönderen: Kahl »
  • Ekim Tarihi: 03.05.2021
  • Ekim Merkezi ismi Dr. Serkan Aygın (Halil bey)
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 30
  • Medikal Tedavi Proscar (1/4 günlük),Solgar Biotin 5000,Keçiboynuzu özü (Her gün 1 kaşık)
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21768.0

Finasterid (Proscar 1/4)
Solgar Biotin 5000
Keçiboynuzu özü (Her gün 1 kaşık)

Kahl

• Jr. Member
  • **
  • Serkan aygın saç ekimi
Bu da bugün verdikleri,kullanılan Greft miktarları.
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 30
  • Medikal Tedavi Proscar (1/4 günlük),Solgar Biotin 5000,Keçiboynuzu özü (Her gün 1 kaşık)

Finasterid (Proscar 1/4)
Solgar Biotin 5000

Farques

• Ziyaretçi
Hayırlı olsun tertemiz ekim olmuş, çoklu greft sayınızda yüksek başarılı sonuçlanırsa çok sık görünüm olacaktır. |-onayisareti-|

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun kardeşim inşallah hayal ettiğin saçlara kavuşursun.
Gayet güzel bir saç ekimi planlama ekim sıklığı , ön çizgi tasarımı her şeyi ile kaliteli umarım karşılığıda aynı şekilde alırsım bizlerde güzel bir konu daha takip etmiş oluruz geçmiş olsun
Global Moderator

Kahl

• Jr. Member
  • **
  • Serkan aygın saç ekimi
Hayırlı olsun tertemiz ekim olmuş, çoklu greft sayınızda yüksek başarılı sonuçlanırsa çok sık görünüm olacaktır. |-onayisareti-|
Umarım öyle olur.Takip ettiğim bir kaç kişiden birisiniz,kendi saç ve dökülme tipemi yakın bulduğum.Etkiniz fazla oldu.
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 30

Finasterid (Proscar 1/4)
Solgar Biotin 5000

Kahl

• Jr. Member
  • **
  • Serkan aygın saç ekimi
Hayırlı olsun kardeşim inşallah hayal ettiğin saçlara kavuşursun.
Gayet güzel bir saç ekimi planlama ekim sıklığı , ön çizgi tasarımı her şeyi ile kaliteli umarım karşılığıda aynı şekilde alırsım bizlerde güzel bir konu daha takip etmiş oluruz geçmiş olsun
Sağolun.Herkese katkısı olur umarım.Yorumunuzu merak ediyorum.Saç çizgimi karaladığım şekliyle belirlemişti Serkan bey.Kendim yüz şeklim biraz sivri ve kemikli olduğu için,yuvarlak bir çizgi değil,Biraz geriye doğru açı yapmasını talep ettim.İtiraz etmedi memnunda kaldı gibi.Ekstra olarak baya bir greft artıya geçti oradan.Gereksiz bir şey yapmamışımdır inşallah.
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 30

Finasterid (Proscar 1/4)
Solgar Biotin 5000

Farques

• Ziyaretçi
Umarım öyle olur.Takip ettiğim bir kaç kişiden birisiniz,kendi saç ve dökülme tipemi yakın bulduğum.Etkiniz fazla oldu.
Rica ederim bende yaşadıklarımı paylaşıyorum. :) Ön çizgi gayet güzel kendi belirlediğiniz olanda olabilirmiş saçlarınızın geri kalanı sağlıklı duruyor böyle dökülmelerde donörü daha bol ve hoyratça kullanımı daha doğru buluyorum ben, tabi dökülmeniz devam etmez ise.

Çizginin geri çekilmesi hocanında işine gelmiştir daha memnun edecek sıklığı yakalamasını sağlamıştır. Kliniğin tek beğenmediğim yanı şakaklara fazla dokunmaması, ileriki vertex ekiminde (kendim için) 100 greft eksik olsa ama şakaklar belirgin şekilde yeniden oluşturulsa daha estetik görünüm sağlar düşüncesindeyim, erkekde şakak şart, yan profili çok değiştiriyor.

froytabi

• Full Member
  • serkan aygın saç ekimi
ekiminiz hayırlı olsun çoklu graft sayınızda iyi.ilk 3-4 gün başınızı öne eğmeyin derim ödem yüzünüze inmesin.bol sabırlar şimdiden ekim güzel.
-60 gün Xpecia(şuan Perfectil)
-120den itibaren Rogaine Foam %5
-Biotin 5000
-D3K2
-Dax Supergro

Kahl

• Jr. Member
  • **
  • Serkan aygın saç ekimi
Rica ederim bende yaşadıklarımı paylaşıyorum. :) Ön çizgi gayet güzel kendi belirlediğiniz olanda olabilirmiş saçlarınızın geri kalanı sağlıklı duruyor böyle dökülmelerde donörü daha bol ve hoyratça kullanımı daha doğru buluyorum ben, tabi dökülmeniz devam etmez ise.

Çizginin geri çekilmesi hocanında işine gelmiştir daha memnun edecek sıklığı yakalamasını sağlamıştır. Kliniğin tek beğenmediğim yanı şakaklara fazla dokunmaması, ileriki vertex ekiminde (kendim için) 100 greft eksik olsa ama şakaklar belirgin şekilde yeniden oluşturulsa daha estetik görünüm sağlar düşüncesindeyim, erkekde şakak şart, yan profili çok değiştiriyor.
Evet sizde bir şakak hassasiyeti var,bana da serpiştirdi biraz sağa sola ne kadar değiştirir tartşılır.Fazlasıda lazım mı ben bilmiyorum.
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 30

Finasterid (Proscar 1/4)
Solgar Biotin 5000

Kahl

• Jr. Member
  • **
  • Serkan aygın saç ekimi
ekiminiz hayırlı olsun çoklu graft sayınızda iyi.ilk 3-4 gün başınızı öne eğmeyin derim ödem yüzünüze inmesin.bol sabırlar şimdiden ekim güzel.
Teşekkürler,2.günüm ödem işini iyi beceremedim galiba.Alınımın altına indi biraz.
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 30

Finasterid (Proscar 1/4)
Solgar Biotin 5000

Boogeyman

• Sr. Member
Hayırlı olsun inşallah istediğin gibi olur ödem 4 gün fazla ayakta durma basın arkaya gelecek şekilde pozisyonda durmaya çalış geçmiş olsun
  • Ekim Tarihi: 29-30 mart 2021
  • Ekim Merkezi ismi Ahd klinik
  • Greft Miktarı 3650
  • Yaşınız 39
  • Medikal Tedavi Solgar saw palmetto kerozan dermoreller Hakan Doğanay özel solüsyon corasprin

Farques

• Ziyaretçi
Evet sizde bir şakak hassasiyeti var,bana da serpiştirdi biraz sağa sola ne kadar değiştirir tartşılır.Fazlasıda lazım mı ben bilmiyorum.
Süreç tamamlanınca bakarsınız tekrar çok kolay halledilir  long dhi ekilir, kızarıklık daha hızlı geçiyor, şakaklar yumuşak doku olduğu için 3 ayda hepsi çıkmış oluyor zaten gördüğüm kadarı ile. Ödem içinde bol su için, iyi süreçler.

Kahl

• Jr. Member
  • **
  • Serkan aygın saç ekimi
Hayırlı olsun inşallah istediğin gibi olur ödem 4 gün fazla ayakta durma basın arkaya gelecek şekilde pozisyonda durmaya çalış geçmiş olsun
Sağolun,öyle yapmaya çalışıyorum
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 30

Finasterid (Proscar 1/4)
Solgar Biotin 5000

Kahl

• Jr. Member
  • **
  • Serkan aygın saç ekimi
Süreç tamamlanınca bakarsınız tekrar çok kolay halledilir  long dhi ekilir, kızarıklık daha hızlı geçiyor, şakaklar yumuşak doku olduğu için 3 ayda hepsi çıkmış oluyor zaten gördüğüm kadarı ile. Ödem içinde bol su için, iyi süreçler.
şu süreci bir atlatalım dediğiniz gibi o kısmı kolay
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 30

Finasterid (Proscar 1/4)
Solgar Biotin 5000

Facebook Twitter Instagram