Gönderen Konu: artık ekim zamanı gelmiş mi sizce?  (Okunma sayısı 863 defa)

Uzeyir

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
artık ekim zamanı gelmiş mi sizce?
« : 16 Mart 2021, 17:05:23 »
Herkese selamlar. yaklaşık 8 yıldır tek başına minoxidil pak darou kullanıyorum. şu anda yaş 32. ilk başladığımda normal eczanede satılan minoxil almıştım ama çarpıntı, nefes darlığı yapınca bırakıp  netten iran malı minoxidil aldım ve o gün bugündür kullanıyorum. son zamanlarda galiba yine dökülmenin en agresif olduğu zamana geldim ki sanki hem ilaç işe yaramıyor hem de var olan saçlar bile tam anlamıyla ölü. normalde saçı çok kısa tutarım asla böyle uzun olmaz. kısa olunca daha az belli oluyor dökülen yerler. ekim için yer araştırıyorum yani 1 sene gibi bir zamanda mutlaka yaptırmayı düşünüyorum. o zamana kadar az da olsa olan saçları kafada tutmak için hairforte kullanmayı düşünüyorum. nedeni ise son aldığım minoxidil’in boğazda rahatsızlık, ağız kuruluğu vs yapması. tamamen aynı marka aynı ambalaj ve aynı firma olmasına rağmen neden böyle bir şey yaptığına hala anlam veremedim. ya da ben abartıyorumdur. uarın gidip hairforte alacağım belki iyi gelir diye. olursa minoxidil ile birlikte kullanırım.

gelelim ekim konusuna. sizce düzgün bir ekim çıkar mı bu saçtan? şu ana kadar hap, tablet vs hiç bir şey kullanmadım. öyle mükemmel bir şey de istemiyorum. şu anda kafamda olan saçın :) 2-3 tık üstü olsa idare ederim herhalde. dediğim gibi normalde dökülme problemim yokken bile her daim yanları ve arkayı 1 numara üstleri ise birazcık daha uzun tutardım. hala da öyle seviyorum. alın kısmını v şeklinde kestiriyorum ve o şekilde seviyorum. varsa saç ekim merkezi tavsiyelerinizi de alabilirim. traş olduktan sonra da foto atmaya çalışırım.

Armaan

• Hero Member
Ynt: artık ekim zamanı gelmiş mi sizce?
« Yanıtla #1 : 16 Mart 2021, 18:17:10 »
Minoxil ile bu kadar oluyosa hair forte hiç bişe yaramaz hocam. Ekim düşünüyorsan bi yıl idare et bence gerektiğinde biraz topik serpiştirirsin daha iyi. Scalpta kalsifikasyon vardır ekime kadar masaj magnezyum takviyesi vs ile kireçlenmeden kurtulmaya çalış bence ekimin kalitesini artırır diye düşünüyorum.
Olan saçları ekimde kaybetmemek için finasterid kullanılabilir onu da araştır yan etkileri vs olabiliyo bazı kişilerde. Dermastamp/roller kullanabilirsin. Ekim merkezini senin araştırman daha iyi olur sonuçları takip etmen gerekir
« Son Düzenleme: 16 Mart 2021, 18:26:18 Gönderen: Armaan »

Uzeyir

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 16 Mart 2021, 19:21:46 »
Minoxil ile bu kadar oluyosa hair forte hiç bişe yaramaz hocam. Ekim düşünüyorsan bi yıl idare et bence gerektiğinde biraz topik serpiştirirsin daha iyi. Scalpta kalsifikasyon vardır ekime kadar masaj magnezyum takviyesi vs ile kireçlenmeden kurtulmaya çalış bence ekimin kalitesini artırır diye düşünüyorum.
Olan saçları ekimde kaybetmemek için finasterid kullanılabilir onu da araştır yan etkileri vs olabiliyo bazı kişilerde. Dermastamp/roller kullanabilirsin. Ekim merkezini senin araştırman daha iyi olur sonuçları takip etmen gerekir

teşekkürler. finasterid asla kullanmayı düşünmüyorum. hormonlar üzerindeki etkisi malum. hairforte o kadar kötü mü ki? bunun dışında yan etkisi az ilaç var mı yani Minoxidil grubunda? xpecia hap var her yerde tamamen besin takviyesi falan denilşyor ama bazı yerlde de dht baskıladığı söyleniyor. çözemiyorum

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 16 Mart 2021, 19:53:32 »
Finasterid kullansan bile bu saça fayda etmez , tren kaçmış ekim yapsanızda başarı olanı düşük olur. Bence bu defteri kapatıp hayatınıza bakın yaşta 32 zaten. Acı ama gerçek

Uzeyir

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 16 Mart 2021, 20:19:24 »
Finasterid kullansan bile bu saça fayda etmez , tren kaçmış ekim yapsanızda başarı olanı düşük olur. Bence bu defteri kapatıp hayatınıza bakın yaşta 32 zaten. Acı ama gerçek

ee tabi önce sağlık hocam. sence ekim için hiç mi şans yok? bence arka kısım ve yanlar o kadar kötü değil. hani mükemmel sonuç çıkmasa da idare edebilecek bir şey elde edilebilir uygun yerde. zaten bu yaşlar tam saç ekim yaşı değil mi ki?

aquaman

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 16 Mart 2021, 21:08:39 »
Hocam bence konuyu şu bölümde açın, https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?board=14.0

Bence vertex ellenmesse uygunsunuz gibime geliyor. Size verdiğim bölümde daha bilgili kişiler yorum yazar

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 16 Mart 2021, 21:09:37 »
ee tabi önce sağlık hocam. sence ekim için hiç mi şans yok? bence arka kısım ve yanlar o kadar kötü değil. hani mükemmel sonuç çıkmasa da idare edebilecek bir şey elde edilebilir uygun yerde. zaten bu yaşlar tam saç ekim yaşı değil mi ki?
bence ön profilden gayet iyi bir görüntü alacak sekilde yapılır. sizi mutlu eder yani, sitedeki her ekim konusunda herkesin avantajlı açıklığı olmuyor, ama mutlu olan insanlar var. şuanki halinizden daha iyi ve mutlu olursunuz bence, güzel bir ekim merkeziyle ve güzel planlamayla güzel bir görüntü elde edebilirsiniz. finle de destekleyip korursunuz.

Uzeyir

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 16 Mart 2021, 23:08:03 »
Hocam bence konuyu şu bölümde açın, https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?board=14.0

Bence vertex ellenmesse uygunsunuz gibime geliyor. Size verdiğim bölümde daha bilgili kişiler yorum yazar

tamamdır hocam teşekkürler. orada açarım

Uzeyir

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 16 Mart 2021, 23:11:16 »
bence ön profilden gayet iyi bir görüntü alacak sekilde yapılır. sizi mutlu eder yani, sitedeki her ekim konusunda herkesin avantajlı açıklığı olmuyor, ama mutlu olan insanlar var. şuanki halinizden daha iyi ve mutlu olursunuz bence, güzel bir ekim merkeziyle ve güzel planlamayla güzel bir görüntü elde edebilirsiniz. finle de destekleyip korursunuz.

teşekkürler cevap için. benim de önceliğim hep ön profil, benim için çok önemli. tepe bölgede çok az saç olsa da olur. saçlarım tam gürken bile alın kısmını v şeklinde tutuyordum. böyle seviyorum. bugün yeni traş oldum. saçlar şu anda ıslak. mesela tam olarak istediğim şey şu; dökülmese yeter de artar.

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 16 Mart 2021, 23:53:18 »
bence güzel bir merkez ve planlamayla sizi fazlasıyla mutlu eder hocam.

Facebook Twitter Instagram