Gönderen Konu: İlaç kullanmak zorunda mıyız?  (Okunma sayısı 470 defa)

nonamedude

• Yeni üye
  • *
İlaç kullanmak zorunda mıyız?
« : 17 Mart 2021, 13:05:39 »
Merhaba arkadaşlar 32 yaşında ve saç ekimi için merkez arayan biri olarak aranıza katıldım. Öncelikle böyle bir platformun oluşturulmasında ve samimiyetin korunmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Maalesef bu tarz konuların konuşulduğu her yerde yalan , yanlış samimiyetten çok uzak reklam mesajları oluyor.

Konuya dönecek olursak ekim sonrası ilaç kullanmanın zorunlu olup olmadığı konusunda merak içerisindeyim. Daha önce minoxil %5 sprey kullanmıştım. Ancak daha 2. gün sanki lisede aşık olmuşum gibi kalbimin pır pır olmasının nedeninin minoxil olduğunu prospektüsü okuyunca anladım :). Bırakmamla birlikte bu etki yok oldu. Uzun süredir kullandığım antidepresan ilaçlar nedeniyle cinsel isteksizlik zaten yaşıyorum. Bunun için tedaviye bile gidiyorum. Üstüne bir de bu tarz hormonları etkileyen ve genelde sürekli kullanımları uygun görülen ilaçları kullanmak açıkçası pek istemiyorum. Eğer saç ekimi sonrası bu ilaçları kullanmazsam ekim başarısız olur mu?. En kötü ihtimalle bir kaç ay içerisinde bu ilaçları bırakmak yeterli etkiyi sağlar mı?.

Bir diğer merak ettiğim konu saç dökülmesinin durup durmadığı nasıl anlaşılıyor. Konularda gezindim ancak tam bir cevap bulamadım. Saçımı sürekli kısa kestiğim için de anlayamıyorum açıkçası durup durmadığını. 2 yıl kadar önce saç ekim merkezine gidip görüşmüştüm. Aklımdaki tek soru genetik tipi dökülmenin ekim sonrası devam edip etmeyeceğiydi. İşlem sonrası Prp yapılacağı o saçlarında güçleneceğini falan söylediler ama ısrarlı sorularım sonunda evet diğer saçlar için bir şey söyleyemeyiz dediler. Ben de dökülecekse biraz daha dökülsün sonra çok daha kötü bir görüntü olur korkusuyla vazgeçmiştim.  :).
Teşekkür ederim.

oralminoxidil

• Hero Member
Ynt: İlaç kullanmak zorunda mıyız?
« Yanıtla #1 : 17 Mart 2021, 13:18:16 »
hormon ilaçları kullanmanız iyi olmaz . finasterid kullanmazsak ekim başarısız olur diye bir şey yok tabiki. sadece finasterid ile daha başarılı olur ekim öncesinden 6 ay önce başlamak kaydıyla. saç dökülmesi 40 lı yaşlardan sonra androjenlerin azalmasıyla yavaşlar ama kendimizi kısırlaştırmadığımız sürece durmaz,prp gibi işlemleri bedava yapıyorlarsa yaptırın yoksa para tuzağı

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Facebook Twitter Instagram