Gönderen Konu: Şampuanı kafanızda 2-3 dakika bekletiyormusunuz?  (Okunma sayısı 882 defa)

azman

• Yeni üye
  • *
Özellikle dökülme için kullananlar. Kullandığınız şampuanı kafanızda 2-3 dakika bekletiyormusunuz?

Eğer bekletmiyorsanız o zaman özel dökülme şampuanı kullanmanın anlamı var mı? Çünkü hemen yıkanırsa deriden geçemeden suyla akıp gidecek galiba

Xeth

• Hero Member
Ynt: Şampuanı kafanızda 2-3 dakika bekletiyormusunuz?
« Yanıtla #1 : 22 Mart 2021, 15:38:57 »
Özellikle dökülme için kullananlar. Kullandığınız şampuanı kafanızda 2-3 dakika bekletiyormusunuz?

Eğer bekletmiyorsanız o zaman özel dökülme şampuanı kullanmanın anlamı var mı? Çünkü hemen yıkanırsa deriden geçemeden suyla akıp gidecek galiba

Saç için dünyanın en güçlü uyarıcısı minoxidil bile en az 4 saat bekletilmesi gerekiyorken şampuanın 2-3 dksından medet ummak anlamsız.

Ben de eskiden bioxcin kullanıyordum saç derime uyumluydu. Dökülmeye fark yaratacağını düşünmüyordum. Berberde Clear ile yıkadı baktım o da kurutmuyor saç derime uygundu. Clear'a geçtim bi sorun olmadı. Şampuan düzgün temizlesin deriyi kurutmasın yeter.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 22 Mart 2021, 17:49:26 »
Özel dökülme şampuanını 2-3 dakika değil  3 günde bekletsen kafanda bi işe yaramaz

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 23 Mart 2021, 00:46:26 »
Sakın! Saçta şampuan bekletilmez.İçeriği kimyasal be onun iyice zarar verirsin.Şampuan saç tellerini güzel gösterir en fazla.Dökülmeyede katkısı şu yönde olur eğer ekstradan dökmüyor nazikçe temizliyorsa o şampuan iyidir.Gerisine kafa yorma.Eczaneden seç birini kullan.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 23 Mart 2021, 02:39:51 »
Bekleme konusunda kafeinli, ketolu şampuan kullanıyorsan bekletmek yararına olur yalnız ketolu şampuan saç tellerine zarar vermesin diye uçlarına öncesinde krem, yağ vs sürersen güzel olur.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Kant

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 23 Mart 2021, 05:11:31 »
Bu sitede herkes şampuan kullanıyor herhalde özellikle sabun kullanıyorum saç tellerim at kılı gibi kalinlasiyor şampuanlar genel olarak saçı yumuşatıyor sevmiyorum o yüzden

Facebook Twitter Instagram