Gönderen Konu: Baştan Sona Sclinic Deneyimim  (Okunma sayısı 14334 defa)

FatihAYYILDIZ

• Yeni üye
  • *
Baştan Sona Sclinic Deneyimim
« : 23 Mart 2021, 16:08:22 »
Merhabalar. Yaklaşık 3 sene önce saçlarım incelerek dökülmeye başladı. Genetik faktörlerde olmak üzere, stres, uyku düzensizliği, yeme düzensizliği mevcuttu. Şu zamana kadar arjinin kullandım. Bir kaç kere dht engelleyici ilaç kullandım fakat 15-20 günde bıraktım. Yan etkilerini gördüm. Şu anda 2 aydır düzenli olarak xpecia ve hairforte kullanıyorum.

Yakın zamanda Sclinic'i gördüm youtube üzerinden. Amacım mevcut saçları korumak ve kalitesini arttırmak. Çünkü kendimi bildim bileli alnım hep genişti. Ama saçlarım kaliteliyken göze batmıyordu hiçbir şekilde.

Bugün Sclinic'te ilk seansımı yaptırdım. 8.000 TL peşin istiyorlar. Bir saç ekim parası olabilir ama 10-15 dakikalık bir işlem ve mevcut saçları kesmek zorunda kalmıyorsunuz. Son düşüncem saç ekimi zaten. Buraya adım adım fotoğraflarımı, olumlu veya olumsuz yorumlarımı belirteceğim.

Öncelikle işlemin garantili olmadığını belirttiler. Ama %96-97 başarı sağladıklarını belirttiler. Bu başarı paylaştıkları fotoğraflardaki başarı mı yoksa dökülmeyi durdurma mı orasını bilemem. Forumda genelde kötü yorumlar gördüm. Bizzat deneyimimi paylaşıp beraber görelim istiyorum.

Dökülme Başlamadan Önceki Fotoğraf

Xpecia ve Hair Forte Kullanmadan Önceki Halim

Xpecia ve Hair Forte Kullandıktan Sonraki Halim

1. Seans

İşlem başlarken korkutmamak adına hafif gideceğini ve bir sonraki seanslarda azda olsa ağrı olabileceğini belirttiler. Bende ilk seanstan sert başlayabilirsiniz dedim. Önce 1 dakika boyunca ozon uyguladılar saç derisini rahatlatmak için. Daha sonra işleme başladılar. Genel olarak ağrısızdı denilebilir. Sanki saçı sert bir tarakla tarıyormuş gibi hissi var. Şakak bölgesinde biraz sızladı sadece. Ama yüz şeklinizi değiştirmeyecek bir sızlama, o kadar. İşlem bittikten sonra az masaj yaptılar. O sırada serum içeriğinden olsa gerek, kafamda yanma oluştu. Yaklaşık 1 saat sürdü. Şu anda hafif bir yanma mevcut. Dermapen'in açtığı deliklerden olsa gerek. 14 saat boyunca yıkamamam gerektiğini, terlemem ve spor yapmamam gerektiğini belirttiler. Bende hevesle 12. seansı bekliyorum

Hair forte sıktıktan sonra, iyice yedirmesi için masaj tarağıyla tarıyordum masaj yapar gibi. Normalde 15-20 tel saç olurdu tarağın üstünde. Bu sefer 3-5 tel filan var. Duşta saçı duruladıktan sonra elimi saça attığımda her seferinde 5-10 tel gelirdi. Bu sefer kasıtlı denedim. 1-2 tel geldi. İyice zorladım gelecek mi fazlası diye. Gelmedi. Gözle görülür bir fark beklemiyorum ilk günden tabi ki :D Ama bu biraz motive etti. İlerleyen zamanlar olumsuz bir sonuç doğurmamasını bekliyorum.

Şakaklardaki bu tüyleşmiş kökleri merak ediyorum. Yakından çektim özellikle.

Requiemm

• Sr. Member
Ynt: Baştan Sona Sclinic Deneyimim
« Yanıtla #1 : 23 Mart 2021, 17:25:12 »
bende merak edıyordum bu sclinic olayını.. Lütfen bızı bılgılendırmeyı ıhmal etme hocam 
bu arada hair forte ve xpecia ile sacları toparlamıssın baya bu sclınıc olayı da ıyı gelırse bence ekıme gerek bıle kalmayabılır

FatihAYYILDIZ

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 23 Mart 2021, 20:36:00 »
6 ay içinde başımıza bir şey gelmezse, tüm süreçleri buraya yazacağım hocam

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 23 Mart 2021, 22:41:57 »
sclinic benim bildiğim dermapenden sonra uyguladıkları içeriği müşterilerinden saklı tutuyor ama bu ne kadar doğru ve sağlıklı tartışılır.bilemiyorum belkide dudasteridi deri altına veriyorlardır yada başka bir antiandrojen ,sonuç olarak bu şekildede saç çıkar ama tabi tedavi uygulandığı sürece.
bir tedaviye baş koymuşsunuz umarım başarılı olur ve ayrıca bu başlık altında her hangi bir yan etki görürseniz yazmanızı rica edeceğim ,keza çünkü konunuzu şahsen takipte olacağım :)

Aykut Baş

• Full Member
« Yanıtla #4 : 24 Mart 2021, 19:27:25 »
Merakla bekliyoruz süreci :))

MortalStroke

• Full Member
« Yanıtla #5 : 26 Mart 2021, 00:46:12 »
Hocam bu uygulamaya uzağım ama inşallah memnun kalırsın ama korumak icinde ilaç kullanmayi hep devam ettir .
Xpecia (x2)
Minoxil forte (x2 5 puf)
Sebamed anti hairloss
Alpecin c1 caffein shampoo

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #6 : 26 Mart 2021, 00:51:09 »
Mavi serum   al Dermaroller uygula aynı sonuç alırsın  gerek yok  böyle   şeylere  para kaybı  başka bişey değil 

MortalStroke

• Full Member
« Yanıtla #7 : 26 Mart 2021, 01:23:59 »
Mavi serum   al Dermaroller uygula aynı sonuç alırsın  gerek yok  böyle   şeylere  para kaybı  başka bişey değil
[/quote
Xpecia (x2)
Minoxil forte (x2 5 puf)
Sebamed anti hairloss
Alpecin c1 caffein shampoo

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 26 Mart 2021, 09:44:19 »
 yeni uygulama paylaşımları üyelere faydalı olucaktır
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Bruce Wayne

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 03 Nisan 2021, 23:10:35 »
Takipteyim

FatihAYYILDIZ

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 07 Nisan 2021, 11:16:26 »
2. Seans

İlk seanstan sonra bu aşamaya kadar yaşadığım ufak değişiklikler var sadece. Saçlarım cansız duruyordu. Şimdi biraz daha canlı ve parlak durmaya başladı. Önceden elimi öndeki saçlara attığımda hiç dolgun gelmiyordu. Şimdi  biraz daha dolgun. Dökülme %50 oranında azaldı diyebilirim. Tedavi gördüğümü bilmeyen insanlardan olumlu tepkiler görmeye başladım.

İkinci seans biraz acılı geçti. Akşamına başım zonkladı biraz. Ama rahatsız edici bir boyut değildi.

Seans bitimi çektiğim foto. Saçlar jöleli gibi geziyorsunuz gün boyu.

24 saat sonra yıkanmış hali

« Son Düzenleme: 07 Nisan 2021, 11:23:03 Gönderen: FatihAYYILDIZ »

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 10 Nisan 2021, 15:05:54 »
 dısardada soluom senin tedaviyi sitede şu ornek yeni tedavi cesidi diye
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 10 Nisan 2021, 16:04:26 »
Takipteyim insallah güzel sonuç alırsınız.

FatihAYYILDIZ

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 10 Nisan 2021, 17:55:14 »
Şu anlık memnunum. İlk seansa gittiğimde belirli tahliller istediler. Yeni yaptırabildim. D vitamini yerlerde çıktı. Olması gereken 25-80 arasıymış. Bende 8.8 çıktı sonuç. İkinci seanstan sonra elimi saçıma atıp sert çekiyorum. Ona rağmen tek tel gelmiyor. Sadece duşta 4-5 tel geliyor. Tedaviyi yapan kadın  "senin saçlarda iyi sonuç alacağız, ilk seanstan etki etmiş bayağı" dedi. Umarım pohpohlama çıkmaz. Sonu hüsranla bitmez. Buraya en şeffaf şekilde yazıyorum

Kant

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 10 Nisan 2021, 19:08:00 »
Yani bunu sürekli yaptirirsan saçların gelir gibi duruyor maddiyat iyiyse değer

Facebook Twitter Instagram