Gönderen Konu: Saç Ekimine uygun muyum lütfen yardım  (Okunma sayısı 388 defa)

Umtboz

• Yeni üye
  • *
Saç Ekimine uygun muyum lütfen yardım
« : 03 Nisan 2021, 22:52:39 »
Merhabalar 18 yaşında ön çizgimi kaybettim üzerinden 4 sene geçti saçımda O zamandan bu zamana ne bir ilerleme var ne bir gerileme var artık gerçekten çok sıkıldım saçım var ama şekil veremiyorum Ekim istiyorum ama yaşımdan dolayı beklemem söyleniyor sizce önleri doldurmamın vakti gelmiş midir değerli  fikirlerinizi sunarsanız çok sevinirim fotoğrafları her açıdan attım donör bölgem şu an kısa diye atmadım ancak donör bölgem gayet kaliteli şimdiden Teşekkür ederim
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2021, 13:00:25 Gönderen: Hintell »

mahlas

• Full Member
Ynt: Ekime uygun muyum lütfen yardım
« Yanıtla #1 : 03 Nisan 2021, 23:00:55 »
Beklemeni söyleyenler o kadar haklılar ki bunu yıllar sonra çok daha iyi anlayacaksınız.

Şu aşamada hem açıklığınız hem de yaşınız gereği ekime ‘kesinlikle’ uygun değilsiniz. En azından 25 yaşınıza kadar beklemelisiniz ki saç dökülmeniz çok agresif değilse 30’unuza kadar bekleyebilirsiniz.

Eğer saçlarınız dökülüyorsa önümüzdeki seneler içinde dökülme pattern’iniz belirginleşmiş olacak ve buna göre bir strateji belirleyeceksiniz. Yok, dökülmiyorsa bu sefer de saç ekiminizi kellikten kurtulmak için değil tamamen estetik kaygılarla, olanı daha da iyi hale getirme amacıyla planlayarak ekim yaptırabilirsiniz.

Kerimm34

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 04 Nisan 2021, 00:35:11 »
Yaş 22 ve aktif dökülmen çok değilse ön tarafa maximum 1500 greftlik bir ekim yapılabilir ama bunun üstündeki sayılar her zaman zarar olur.
Saç bu yaşta lazım bekle diyenler belki haklı bazı konularda ama düzgün bir saç çizgiside olmadıktan sonra her türlü sıkıntı bence.
En fazla 1500 greftin gider ilerisi için çok bir şey kaybetmezsin bence üstüne birde olan saçını tedavilerle korursan neden olmasın.

Kellavi

• Full Member
« Yanıtla #3 : 04 Nisan 2021, 08:36:40 »
Dostum tedaviyle 28 30 yaşına kadar koru sacları sonra ekim düşün emin ol ilerde büyük artısını görürsün. Önce tedaviyle durumu stabilize et kalan saçlarla 28 lerde ekim yaptırıp keyfini çıkar
01.03.21 4.3k greft ekim surecim;

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=20495.0
Tedavi; fin+ (1mg/ all day) gittiği yere kadar
Evocapil 5ooo mg biotin her gün 1x bazen 2x

barbaross

• Full Member
Ynt: Saç Ekimine uygun muyum lütfen yardım
« Yanıtla #4 : 04 Nisan 2021, 15:53:52 »
kasabın birine denk gelirsen ömründen ömür gider olan saçlarında gider benim sana tavsiyem muttalip keser ekimlerini incele onun gibi planlama yapıp sana ekim yapacak iyi birilerini buluırsan ektir bulamazsan sakın bulaşma.
birde serkan aygın var bu tarz açıklıklara çok güzel planlama yapıyor ama genede sen muttalip keser ekimlerini incele.

Seriousblack

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 16 Nisan 2021, 00:56:25 »
Anlaşılan saçına önem veren, şekil vermeyi uğraşmayı seven birisin. Tavsiyem en az beş sene saçın gideceği yönü izlemen hem bu süreçte saç ekimi icin bir hesapta para biriktirip çok iyi bir ekim yaptırman. Tabi medikal tedaviyle bu sureci desteklemen.

Alpha

• Full Member
« Yanıtla #6 : 17 Nisan 2021, 15:46:16 »
Çok az ekim yapmak lazım bu saça max 1500 greft ön çizgi şekillendirmek için.
Forumda görüyoruz böyle bir çizgi gerilemesine için 5000 greft gibi rakamlar ektirenler hepsinin sonucu kötü oluyor genelde ama buna rağmen memnun oluyorlar orasıda ilginç bir konu.

Umtboz

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 17 Nisan 2021, 18:19:57 »
Çok az ekim yapmak lazım bu saça max 1500 greft ön çizgi şekillendirmek için.
Forumda görüyoruz böyle bir çizgi gerilemesine için 5000 greft gibi rakamlar ektirenler hepsinin sonucu kötü oluyor genelde ama buna rağmen memnun oluyorlar orasıda ilginç bir konu.

Üstad Serkan Aygın 1500 greft yeterli olur dedi önler geriledi ne arkada Ne ortalarda bir gerileme var 2 senedir finasterid tedaviside uyguluyorum onun da etkisiyle senden başka herkes bekle demiş ama beklemek istemiyorum artık cidden

Romanadam

• Full Member
« Yanıtla #8 : 17 Nisan 2021, 18:30:53 »
Üstad Serkan Aygın 1500 greft yeterli olur dedi önler geriledi ne arkada Ne ortalarda bir gerileme var 2 senedir finasterid tedaviside uyguluyorum onun da etkisiyle senden başka herkes bekle demiş ama beklemek istemiyorum artık cidden

burda malesef herkese bekle diyen bir tayfa var  sonrada adam norwood 6 oluyor  bu seferde ekime uygun değilsin diyorlar hey allahım ya tam komedi  ;D

Umtboz

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 17 Nisan 2021, 19:02:47 »
burda malesef herkese bekle diyen bir tayfa var  sonrada adam norwood 6 oluyor  bu seferde ekime uygun değilsin diyorlar hey allahım ya tam komedi  ;D

Açıkçası ben erken Ekim yaptırıp pişman olan biri görmedim çevremde bir iki kişi var doğru bir planlamayla Gayette yapılabilir insanları bazen çok umutsuzluğa itiyorlar

Emoshé (EK)

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 17 Nisan 2021, 19:34:40 »
Açıkçası ben erken Ekim yaptırıp pişman olan biri görmedim çevremde bir iki kişi var doğru bir planlamayla Gayette yapılabilir insanları bazen çok umutsuzluğa itiyorlar
Aynen öyle baydı artık bu  bekle diyenler :d geçen bi konu gördüm adam 40 yaşında hala dökülmesini bekleyin felan diyorlar tam komedi tam

Facebook Twitter Instagram