Gönderen Konu: Saç Ekimine uygun muyum lütfen yardım  (Okunma sayısı 1994 defa)

Umtboz

• Jr. Member
  • **
  • Akl Klinik / Hasan Akil Saç Ekimi
Saç Ekimine uygun muyum lütfen yardım
« : 03 Nisan 2021, 22:52:39 »
Merhabalar 18 yaşında ön çizgimi kaybettim üzerinden 4 sene geçti saçımda O zamandan bu zamana ne bir ilerleme var ne bir gerileme var artık gerçekten çok sıkıldım saçım var ama şekil veremiyorum Ekim istiyorum ama yaşımdan dolayı beklemem söyleniyor sizce önleri doldurmamın vakti gelmiş midir değerli  fikirlerinizi sunarsanız çok sevinirim fotoğrafları her açıdan attım donör bölgem şu an kısa diye atmadım ancak donör bölgem gayet kaliteli şimdiden Teşekkür ederim

mahlas

• Sr. Member
Ynt: Ekime uygun muyum lütfen yardım
« Yanıtla #1 : 03 Nisan 2021, 23:00:55 »
Beklemeni söyleyenler o kadar haklılar ki bunu yıllar sonra çok daha iyi anlayacaksınız.

Şu aşamada hem açıklığınız hem de yaşınız gereği ekime ‘kesinlikle’ uygun değilsiniz. En azından 25 yaşınıza kadar beklemelisiniz ki saç dökülmeniz çok agresif değilse 30’unuza kadar bekleyebilirsiniz.

Eğer saçlarınız dökülüyorsa önümüzdeki seneler içinde dökülme pattern’iniz belirginleşmiş olacak ve buna göre bir strateji belirleyeceksiniz. Yok, dökülmiyorsa bu sefer de saç ekiminizi kellikten kurtulmak için değil tamamen estetik kaygılarla, olanı daha da iyi hale getirme amacıyla planlayarak ekim yaptırabilirsiniz.

Kerimm34

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 04 Nisan 2021, 00:35:11 »
Yaş 22 ve aktif dökülmen çok değilse ön tarafa maximum 1500 greftlik bir ekim yapılabilir ama bunun üstündeki sayılar her zaman zarar olur.
Saç bu yaşta lazım bekle diyenler belki haklı bazı konularda ama düzgün bir saç çizgiside olmadıktan sonra her türlü sıkıntı bence.
En fazla 1500 greftin gider ilerisi için çok bir şey kaybetmezsin bence üstüne birde olan saçını tedavilerle korursan neden olmasın.

Kellavi

• Full Member
« Yanıtla #3 : 04 Nisan 2021, 08:36:40 »
Dostum tedaviyle 28 30 yaşına kadar koru sacları sonra ekim düşün emin ol ilerde büyük artısını görürsün. Önce tedaviyle durumu stabilize et kalan saçlarla 28 lerde ekim yaptırıp keyfini çıkar
01.03.21 4.3k greft ekim surecim;

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=20495.0
Tedavi; fin+ (1mg/ all day) gittiği yere kadar
Evocapil 5ooo mg biotin her gün 1x bazen 2x

barbaross

• Sr. Member
Ynt: Saç Ekimine uygun muyum lütfen yardım
« Yanıtla #4 : 04 Nisan 2021, 15:53:52 »
kasabın birine denk gelirsen ömründen ömür gider olan saçlarında gider benim sana tavsiyem muttalip keser ekimlerini incele onun gibi planlama yapıp sana ekim yapacak iyi birilerini buluırsan ektir bulamazsan sakın bulaşma.
birde serkan aygın var bu tarz açıklıklara çok güzel planlama yapıyor ama genede sen muttalip keser ekimlerini incele.

Seriousblack

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 16 Nisan 2021, 00:56:25 »
Anlaşılan saçına önem veren, şekil vermeyi uğraşmayı seven birisin. Tavsiyem en az beş sene saçın gideceği yönü izlemen hem bu süreçte saç ekimi icin bir hesapta para biriktirip çok iyi bir ekim yaptırman. Tabi medikal tedaviyle bu sureci desteklemen.

Alpha

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 17 Nisan 2021, 15:46:16 »
Çok az ekim yapmak lazım bu saça max 1500 greft ön çizgi şekillendirmek için.
Forumda görüyoruz böyle bir çizgi gerilemesine için 5000 greft gibi rakamlar ektirenler hepsinin sonucu kötü oluyor genelde ama buna rağmen memnun oluyorlar orasıda ilginç bir konu.

Umtboz

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 17 Nisan 2021, 18:19:57 »
Çok az ekim yapmak lazım bu saça max 1500 greft ön çizgi şekillendirmek için.
Forumda görüyoruz böyle bir çizgi gerilemesine için 5000 greft gibi rakamlar ektirenler hepsinin sonucu kötü oluyor genelde ama buna rağmen memnun oluyorlar orasıda ilginç bir konu.

Üstad Serkan Aygın 1500 greft yeterli olur dedi önler geriledi ne arkada Ne ortalarda bir gerileme var 2 senedir finasterid tedaviside uyguluyorum onun da etkisiyle senden başka herkes bekle demiş ama beklemek istemiyorum artık cidden
  • Ekim Merkezi ismi Akl Klinik / Hasan Akil Saç Ekimi

Romanadam

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 17 Nisan 2021, 18:30:53 »
Üstad Serkan Aygın 1500 greft yeterli olur dedi önler geriledi ne arkada Ne ortalarda bir gerileme var 2 senedir finasterid tedaviside uyguluyorum onun da etkisiyle senden başka herkes bekle demiş ama beklemek istemiyorum artık cidden

burda malesef herkese bekle diyen bir tayfa var  sonrada adam norwood 6 oluyor  bu seferde ekime uygun değilsin diyorlar hey allahım ya tam komedi  ;D

Umtboz

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 17 Nisan 2021, 19:02:47 »
burda malesef herkese bekle diyen bir tayfa var  sonrada adam norwood 6 oluyor  bu seferde ekime uygun değilsin diyorlar hey allahım ya tam komedi  ;D

Açıkçası ben erken Ekim yaptırıp pişman olan biri görmedim çevremde bir iki kişi var doğru bir planlamayla Gayette yapılabilir insanları bazen çok umutsuzluğa itiyorlar
  • Ekim Merkezi ismi Akl Klinik / Hasan Akil Saç Ekimi

Jeu

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 17 Nisan 2021, 19:34:40 »
Açıkçası ben erken Ekim yaptırıp pişman olan biri görmedim çevremde bir iki kişi var doğru bir planlamayla Gayette yapılabilir insanları bazen çok umutsuzluğa itiyorlar
Aynen öyle baydı artık bu  bekle diyenler :d geçen bi konu gördüm adam 40 yaşında hala dökülmesini bekleyin felan diyorlar tam komedi tam

Darkness

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 18 Nisan 2021, 18:26:06 »
Aynen öyle baydı artık bu  bekle diyenler :d geçen bi konu gördüm adam 40 yaşında hala dökülmesini bekleyin felan diyorlar tam komedi tam

Bende cidden anlamıyorum bu zihniyeti bekleyince sanki daha iyi olacak Tam tersine kafa kelleşince özellikle yazın güneş ışığı altında uv ışınları falan saç derisini mahfediyor özellikle doktorlarda bunu söylüyor zamanla saç derisi saçsızlıktan dolayı ekim için verimsiz hale geliyor.
Hadi adam 18 yaşında aşırı saç  dökülmesinden müstarip anlarım ama nerdeyse fikir soran herkese bekle diyenleri bende anlamıyorum.

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 22 Nisan 2021, 23:18:48 »

Beklemeyip 1000-1500 greft ektirse bu arkadaş mesela nw6 olacaksa kurtulacak mı bu durumdan ?

Size komik gelebilir ama ben arkadaşın yerinde olsam babam , amcam vs sadece şakak açıksa hemen ektiririm ama nw5-6 ise şuan Ekim çok mantıksız .

Bu arkadas için değil mesela nw6ya gidecek adama 20 yaşında sakak için 2500 ektir diyenler oluyor . Bu adam 28-30 yaşına gelince çok önde Ekim sakaklar at kuyruguna kelebek konmuş gibi kalacak . Ekim yaptirmayip bekleseydi daha geriden bir çizgi ile en azından saçlı dolaşır.

Bu mantıkla 22 yaşında saça 2 yıl şekil verebilmek mi  sonrasında önde kalacak saçlar ve doğal olmayan görünüm mu , 30-60 yaş arası biraz geriden başlayan saçla mi dolaşmak . Baba amca sakak dışı dökülme varsa buniki seçenekle karşılaşmak muhtemeldir .

Bu arada 22 yaşındaki donor ile 28-30 yaş arasında muhtemel bir seyrelme de olabilir . Dolayısıyla Ekimde dökülmeye kodlanmış greftler de kullanılabilir vsvs bir sürü dezavantajı var .

Ben de forumda 20 yaşında Ekim yapılmasına karşı olan gruptanim :)
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 22 Nisan 2021, 23:24:45 »
 bu tarz saçlarda ekim diğer saçların minyaturluğune bakar.en azından yakın zaman için bilgi sahibi olursun.bu yasta ektirceksen finasteridde kullanamıcan mezoterapi igf gibi uygulamalarla ve lokal blokerlerle kalanı korumak zorundasın.genc olup medikal uygulayan arkadasların tedavi resimlerine bak.donor sağlammı kısa diye resim atmamazlık yapma yarın obur gun diğer ekimleri kaldırabilcekmi.doğru olan ileriki yaslarda ektirmek ama genclikte tam olmayan saçı ben ileride ne yapayım.yüz goruntunu bozuyormu bunlara bak
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Hasann06

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 23 Nisan 2021, 00:58:44 »
Beklemeyip 1000-1500 greft ektirse bu arkadaş mesela nw6 olacaksa kurtulacak mı bu durumdan ?

Size komik gelebilir ama ben arkadaşın yerinde olsam babam , amcam vs sadece şakak açıksa hemen ektiririm ama nw5-6 ise şuan Ekim çok mantıksız .

Bu arkadas için değil mesela nw6ya gidecek adama 20 yaşında sakak için 2500 ektir diyenler oluyor . Bu adam 28-30 yaşına gelince çok önde Ekim sakaklar at kuyruguna kelebek konmuş gibi kalacak . Ekim yaptirmayip bekleseydi daha geriden bir çizgi ile en azından saçlı dolaşır.

Bu mantıkla 22 yaşında saça 2 yıl şekil verebilmek mi  sonrasında önde kalacak saçlar ve doğal olmayan görünüm mu , 30-60 yaş arası biraz geriden başlayan saçla mi dolaşmak . Baba amca sakak dışı dökülme varsa buniki seçenekle karşılaşmak muhtemeldir .

Bu arada 22 yaşındaki donor ile 28-30 yaş arasında muhtemel bir seyrelme de olabilir . Dolayısıyla Ekimde dökülmeye kodlanmış greftler de kullanılabilir vsvs bir sürü dezavantajı var .

Ben de forumda 20 yaşında Ekim yapılmasına karşı olan gruptanim :)

hocam bilmediğiniz konularda kesin yorumlar yapıyorsunuz ve şakaklar at kuyruğuna konmuş kelebek gibi kalacak diyorsunuz ama bu çok saçma.bir defa dediğiniz doğru ise sizin hesapla genç yaşta saç ektirenlerin çoğu ilerde saçma sapan görüntülerle dolaşmak zorunda kalacak madem öyle çevremizde neden sizin dediğiniz at kuyruğuna konmuş kelebek manzarası görmüyoruz acaba.
benim çevremde tanıdığım bu şekilde yıllar önce saç ektirmiş bir sürü kişi var hiç birinde dediğiniz manzara oluşmadı.
bence artık düz mantıkla yorum yapmayı bırakın .bir defa bu arkadaş 22 yaşında ve görünen o ki dökülmesi o kadar agresif değil normal hayatta dışarda görsen dökülme problemi yok zannaedersin sadece ön kısımda gerileme olmuş ve ön tarafa estetik bir girişimde bulunmak istiyor bunun neresi riskli anlamıyorum.
bu arkadaş saç seyrelmesi yaşayacak belli ama 35 ine geldiği zaman norwood 6 olmayacak.
bir defa şunu bir türlü idrak edemediniz norwood 6 olacak adam 22 sinde bunu belli eder ,genç yaşta oldukça agresif dökülme gerektirir ve en az saçların yarısı gider bu yaşta.idrak edemediniz en önemli nokta bu.misal adamın yaş 25 sadece şakak gerilemesi yaşayan birine ilerde norwood 6 olabilirsin demek gerçekten biraz komik oluyor bence siz yaş ve dökülme patterni konularında bildiklerinizi  tekrar gözden geçiriniz hocam.

Facebook Twitter Instagram