Gönderen Konu: 6.AY Sonuçtan memnun değilim  (Okunma sayısı 3483 defa)

kha9

• Yeni üye
  • *
6.AY Sonuçtan memnun değilim
« : 04 Nisan 2021, 19:34:47 »
Arkadaşlar merhaba. Bugün, ekimden sonra geçen 190.günüm. Prp sadece ekim sırasında yapıldı. Ekimden sonra düzenli olarak ekim merkezinin vermiş olduğu biotin ve spreyi kullanıyorum. Diğer arkadaşların 6.aydaki sonuçlarını görünce moralim çok bozuldu. Geçen hafta ekim merkezine kontrole gittim, saçların ince senin dediler kendileride çok memnun gözükmüyordu. Sprey ve biotin kullanmama devam etmemi söylediler. Şuan aralıksız kullanmaya devam ediyorum ama açıkçası benimde çok fazla bi beklentim kalmadı. Prp yaptırmadığım için böyle olduğunu söylediler. Maddi durumumu düzelttikten sonra tekrardan ekim yaptırmayı düşünüyorum. Şuan yapabileceğim bir şey var mı?

emekli kel

• Hero Member
Ynt: 6.AY Sonuçtan memnun değilim
« Yanıtla #1 : 04 Nisan 2021, 20:12:19 »
 ekim bolgesine saçlar çıkana kadar minoxidil deneyebilirsin sansını denemiş olursun
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

wwgeralt

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 04 Nisan 2021, 22:03:45 »
Prp nin etkisi bukadar büyük mü bilgisi olan var mı?

kha9

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 04 Nisan 2021, 22:16:39 »
ekim bolgesine saçlar çıkana kadar minoxidil deneyebilirsin sansını denemiş olursun
Firmanın dediğine göre vermiş olduğu sprey minoxidil muadiliymiş.
  • Medikal Tedavi Biotin, Sprey

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 04 Nisan 2021, 22:30:31 »
 prpnin etkisi asla bu kadar büyük değil .manipilasyon amaçlı kullanmışlar prp muhabbetini
 minox muadilide kullandıysan iş buysa revize sart yeni çıkışlar varda 4500 ekilmiş 2500 değil beklentide ona gore olmalı.onlar ücretsiz yapsa bile aynı yer guvenip yaptırmazsınız.saç neden çıkmaz ya bolerek ekerler ondan yada damarı zedelerler saç beslenemez ondan.yada ilk 3 gün kafayı carpmışsındır dahada çıkışlar olcaktır ama ne kadar olcak tatmin etmicek haklı olarak şu surecte yarısından biraz fazlası çıkar yüzde 40ı daha çıksa ne olur
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

kha9

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 04 Nisan 2021, 23:06:53 »
Ekim zamanı 2 hafta izin aldım evde geçirdim süreci. Kafamı hiçbir yere çarpmadım. 7 Aydır sigara kullanmıyorum bu ara stresten içiyorum tek tük. 10 Gündür dökülmeler arttı elime 7-8 tel geliyor. Saç spreyi yada fön falan yapmadım hiç. Aynı saç yapısına sahip arkadaşımın sonucunu görüp onun referansı ile yaptırdım. Aynı şekilde o da prp yaptırmadı ve sadece biotin kullandı. Ekim öncesi görüşmede sormuştum, benim saçım ince iyi bir sonuç alır mıyım diye. Örnek ekim fotoğraflarını görünce karar verdim ve yaptırdım. Ön bölgeye 3500 tepeye 1000 greft ekildi bu arada.

Roninn3

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 04 Nisan 2021, 23:17:12 »
geçmiş olsun kardeşim malesef ekim merkezi kendi başarısızlığını prp yaptırmadınız şeklinde saçma bir bahane ile örtbas etmeye çalışmış .açıklığınız başarılı bir sonuç için aslında çok uygunmuş ama tamamen ekim merkezinin kötü bir iş çıkarmasından dolayı bence şu an bu durumdasınız.

todorov

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 04 Nisan 2021, 23:56:45 »
hangi merkezde ektirdiniz acaba?

wwgeralt

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 05 Nisan 2021, 01:48:45 »
Ekim zamanı 2 hafta izin aldım evde geçirdim süreci. Kafamı hiçbir yere çarpmadım. 7 Aydır sigara kullanmıyorum bu ara stresten içiyorum tek tük. 10 Gündür dökülmeler arttı elime 7-8 tel geliyor. Saç spreyi yada fön falan yapmadım hiç. Aynı saç yapısına sahip arkadaşımın sonucunu görüp onun referansı ile yaptırdım. Aynı şekilde o da prp yaptırmadı ve sadece biotin kullandı. Ekim öncesi görüşmede sormuştum, benim saçım ince iyi bir sonuç alır mıyım diye. Örnek ekim fotoğraflarını görünce karar verdim ve yaptırdım. Ön bölgeye 3500 tepeye 1000 greft ekildi bu arada.
hocam sigara içsen bile daha iyi bi  sonucu hakediyor bu saç  sigara içtiği halde 10 numara ekim sonucu olanlar var paranı iade alabilirsen yada bi kısmını revizeyi daha iyi bi ekimde yaparsan iyi bi sonuca kavuşursun gibi

kha9

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 05 Nisan 2021, 09:09:34 »
hangi merkezde ektirdiniz acaba?
Estethica Ataşehir hocam
Tahminen 22-25 yaş aralığında 4 kız ekim yaptı.

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 05 Nisan 2021, 09:23:11 »
Süreç daha 6. ayında . 6 aya göre geriden geliyor ve çok ümit vermiyor . İnşallah 12 ye kadar gelişme olur . Prp olayı ile bir ilgisi yok bence hocam . Merkeziniz size prp yaptırmazsan saçların çıkmaz dediyse ve böyle bir sözleşmeniz varsa kanuni olarak haklılar elbet .  Şimdi şu soruyu size sormak istiyorum . Bana göre ülkenin en iyi ekimcileri ;

Muttalip keser
Asmed
Zekeriya Kul
HLC

Bunların hiç biri prp yapmıyor  . Sizce bu kadar etkili mi prp ?

Saçların ince olmasına gelince ekimden önce bunu size belirtip bakın saçlarınız ince kapatıcılık iyi olmayabilir dendi mi ? Denmediyse ekimden sonra demenin manası yok .

Dediğim gibi süreç daha yarısında 3-4 ay daha beklemekte fayda var .
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

kha9

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 05 Nisan 2021, 09:44:03 »
Süreç daha 6. ayında . 6 aya göre geriden geliyor ve çok ümit vermiyor . İnşallah 12 ye kadar gelişme olur . Prp olayı ile bir ilgisi yok bence hocam . Merkeziniz size prp yaptırmazsan saçların çıkmaz dediyse ve böyle bir sözleşmeniz varsa kanuni olarak haklılar elbet .  Şimdi şu soruyu size sormak istiyorum . Bana göre ülkenin en iyi ekimcileri ;

Muttalip keser
Asmed
Zekeriya Kul
HLC

Bunların hiç biri prp yapmıyor  . Sizce bu kadar etkili mi prp ?

Saçların ince olmasına gelince ekimden önce bunu size belirtip bakın saçlarınız ince kapatıcılık iyi olmayabilir dendi mi ? Denmediyse ekimden sonra demenin manası yok .

Dediğim gibi süreç daha yarısında 3-4 ay daha beklemekte fayda var .
Ekim öncesinde kapatıcılık olmaz seyreklik olur denmedi. Saç tipime benzer yapıda süreci tamamlamış örnek ekimleri gösterdiler ve bunun gibi sonuç alacağımı söylediler. Bana sadece 4.500 greft başarılı bir şekilde ekim yapılmıştır diye imzalı garanti belgesi verdiler. İlk 3 ay sağ ve sol kulak üstü donör bölgesinde yaklaşık 4-5 cm çapında boşluk oluşmuştu. Yine aynı şekilde prp yaptırmadığım için doku küsmesi olduğunu ve 5-6. aya kadar toparlayacağını söylediler ve gerçekten o alan doldu şuan. Her kontrolde ısrarla prp yaptırmamı istiyorlar ama forumda da takip ettiğim arkadaşlarda prp yapılmadan iyi sonuç alındığını gördüğüm için hiç sıcak bakmadım. Şuan kendi sürecimi de görünce acaba diyip duruyorum. Ama şu da var, sonuç ne kadar vaad edilen kadar olmasada saçımın eski haline göre iyi. İnce ince birkaç tel bile olsa tamamen açık değil. Günde 6 fıs sprey ve 1 tane biotin kullanmaya devam edip 9.ay kontrolünde tekrar bakılacak.

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 05 Nisan 2021, 09:49:47 »
Ekim öncesinde kapatıcılık olmaz seyreklik olur denmedi. Saç tipime benzer yapıda süreci tamamlamış örnek ekimleri gösterdiler ve bunun gibi sonuç alacağımı söylediler. Bana sadece 4.500 greft başarılı bir şekilde ekim yapılmıştır diye imzalı garanti belgesi verdiler. İlk 3 ay sağ ve sol kulak üstü donör bölgesinde yaklaşık 4-5 cm çapında boşluk oluşmuştu. Yine aynı şekilde prp yaptırmadığım için doku küsmesi olduğunu ve 5-6. aya kadar toparlayacağını söylediler ve gerçekten o alan doldu şuan. Her kontrolde ısrarla prp yaptırmamı istiyorlar ama forumda da takip ettiğim arkadaşlarda prp yapılmadan iyi sonuç alındığını gördüğüm için hiç sıcak bakmadım. Şuan kendi sürecimi de görünce acaba diyip duruyorum. Ama şu da var, sonuç ne kadar vaad edilen kadar olmasada saçımın eski haline göre iyi. İnce ince birkaç tel bile olsa tamamen açık değil. Günde 6 fıs sprey ve 1 tane biotin kullanmaya devam edip 9.ay kontrolünde tekrar bakılacak.

Tamam işte sizde 9. ay muayeneye gidince size gösterdiği resimler ile kıyaslar kararınızı verirsiniz.  Donör bölgede olan doku küsmesi  bazı ekimlerde olabiliyor. ( Genellikle micromotor , manuel alımda görmedim )  Genelde ekimciler minoxil önerir ve dediğiniz gibi oralar 4-5 ay içerisinde toparlar . Yani ben doku küsmesinin de prp ile alakalı olduğunu düşünmüyorum .

Ben merkezinizin yerinde olsam prp işleminin bu kadar önemli olduğunu düşünüyorlarsa bunu hastanın tercihine bırakmamalılar o zaman . Ekim 8000 tl ise 9500 tl 3 prp içinde fiyatın şeklinde fiyat verebilirler.  Prp yaptırmazsanız garanti veremeyiz de diyebilirler madem bu kadar etkili ise yapılan prp ...
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 05 Nisan 2021, 12:29:55 »
Saçlarının çok az kısmı görünüyor yanlardan edindiğim izlenim ince yapılı gibi gelmedi donör bölgen.
Tabi daha tetaylı paylaşım yapsaydın net konusurduk.

Saç gelişimine prp nin bir faydası olmaz en azından ben inanmıyorum bu konuda başkasının aksi fikri nedir bununla da ilgilenmiyorum.

Saç dökülmesi genetiktir genetik dökülmeyi engelleyen ilaçlar belli çıkışlara destek olan ürünlerde aynı ürünler prp nin içinde genetik dökülmeyi engelleyecek ya da bölgede Dht yi baskılayıp çıkışlara destek olacak bir ürün var mı ? Yok o zaman bir anlamı da yok.

Ekim sonrası kanlanma ve daha seri iyleşmesini sağlar sonrasında bir anlamı olmaz.
Global Moderator

baldLion

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 05 Nisan 2021, 23:57:09 »
Estethica Ataşehir hocam
Tahminen 22-25 yaş aralığında 4 kız ekim yaptı.

ekim öncesi düzgün bilgi verselerdi ekime girecekler konusunda belki yaptırmazdınız ama koordinatör adı altında kendilerine doktor edası vererek malesef insanları kandırıyorlar.
orda ekim öncesi ön görüşmeyi kiminle yaptınız acaba?

Facebook Twitter Instagram