Gönderen Konu: saç ekimi sonucundan hiç memnun değilim ve bundan sonra ne yapacağımı bilmiyorum  (Okunma sayısı 479 defa)

sacsizherif

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
merhaba arkadaşlar, 05/07/2023 tarihinde 4500 greftlik bir saç ekimi yaptırdım, yaptırdığımda 23 yaşındaydım şu an 24 yaşındayım öncesi, planlama ve sonrası resimlerini ekleyeceğim. Benim sorunum şu saç ekimimin sonucundan hiç memnun değilim yaklaşık 8,5 ay oldu ekim sırasında ekimden sonra vs. hiçbir sorun yaşamadım, doktorum da gayet ilgiliydi ancak saçlarım yaklaşık 4. aydan sonra çıkmaya başladıktan sonra sorunlar baş göstermeye başladı bazı bölgelerde çıkan saçlar olduğu gibi kaldı ne uzadı ne döküldü ve düzgün çıkan yerlerde de yoğunluk bana çok az geliyor. Tepe bölgeminde ekimden sonra iyice seyrekleştiğini düşünüyorum doktorumla her konuşmamda biraz daha bekleyelim deyip prp hediye ediyor bu süreçte bana fazladan 3 tane prp hediye ettiler. Bu sürece başlarken bu forumdan haberdar değildim bu da en üzüldüğüm şey, ekim yeri ararken her gittiğim yer ekime uygunsunuz, güzel bir ekim olur deyip durdu tabii ki onların ticari açıdan böyle davrandıklarının farkındaydım ancak işin inceliklerinden haberdar olmadığım ve saç açıklığımın o anlık az olmasıyla en azından beni 30 yaşıma kadar iyi götüreceğini düşünmüştüm. Neyse sonuç olarak şu an ne yapacağımı bilmiyorum
2. bir ekim yaptırmak şu yaşımda ve hala tepe bölgemde belirli derece de saç varken bana mantıklı gelmiyor. Bunun dışında diğer yöntemlere de baktım simülasyon yaptıranların genel olarak memnun olmadıklarını gördüm ve kafada 4 5 yıl durması da sonuç kötü olursa çekilmez bir hal olur. İlerleyen zamanlarda kafamı kazıtmayı düşündün ancak bu sefer de donör bölgenin ve ekim yapılan alandaki punch izlerinin belli olacağı ve kötü duracağı aklıma geldi (ekim yaptırmadan önce kafamı rahatça kazıtabilirdim artık o şansım da yok gibi resmen geriye gittik) acaba saçımı kazıtsam nasıl durur punch izleri falan çok kötü görüntü oluşturur mu bilen cevaplayabilirse sevinirim. Son olarak protez saça baktım masraflı bir süreç ama sanırım son şansım protez saç. Bu noktada da çok farklı yorumlar var hiç kullanamayanlar, saç 3 5 ayda kullanım ömrünü tamamlayanlar veya uzun yıllardır kullananlar da var. Cidden şu noktada kafam çok karışık ne yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum, mental olarak çok düştüm, dışarı çıkarken şapkasız çıkmıyorum. ekim merkezim 1 yıla kadar bekleyelim 9 10 ayda sonuç verenler oluyor vesaire diyor da benim pek bu saçtan umudum kalmadı. en azından saçımı kazıyabiliyor olsam durumu kabul edip vurucam 0'a ama onu dahi yapamıyorum.
Forumdaki bilgili arkadaşlar yardımcı olabilirseniz sevinirim kafamda bir sürü soru işareti var en azından bunları cevaplamak ve önümü görebilmek bile bana çok yardımcı olur şimdiden teşekkürler

Hietzsche

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
ikinci bir ekim yaptırmalısın bu kadar net yani .protez ,saçı kazıtma ,smilasyon falan çok gereksiz bir girdaba girmişsin sen hocam  :) bunlara hiç gerek yok .amatör bir yere ektirmissin anlaşılan ve ekilenler çıkmamış .ikinci ekimi gerçekten iyi bir yerde yaptırısan ve kendi saçlarınıda koruyabilirsen saç derin ortadan kalkar.

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Donör durumunu...alım yapılan yerleri net bir şekilde paylaşmanız mümkün mü acaba ona göre bir değerlendirme yapsak sağlıklı olur...

sacsizherif

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
ikinci bir ekim yaptırmalısın bu kadar net yani .protez ,saçı kazıtma ,smilasyon falan çok gereksiz bir girdaba girmişsin sen hocam  :) bunlara hiç gerek yok .amatör bir yere ektirmissin anlaşılan ve ekilenler çıkmamış .ikinci ekimi gerçekten iyi bir yerde yaptırısan ve kendi saçlarınıda koruyabilirsen saç derin ortadan kalkar.

hocam peki ikinci ekimi ne zaman olmam gerekir şu safhada yaptırmalı mıyım sizce yoksa biraz daha yaşlanınca mı bu işe girişsem. Ve tepe bölgemi nasıl ve ne kadar koruyabilirim ki eninde sonunda dökülmeyecek mi keza babamın kellik durumuna baktığımda tamamen kel. Bu durumda ilerleyen zamanda tepe bölgesi çok açık olup donör de yetersiz olmaz mı?

sacsizherif

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Donör durumunu...alım yapılan yerleri net bir şekilde paylaşmanız mümkün mü acaba ona göre bir değerlendirme yapsak sağlıklı olur...
donör alan şuan bu şekilde alım yapılmış halını bulamadım maalesef

DarpMachine

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Proteze hiç bulaşma hocam . Öncelikle bi kaç yıl topik kullan medikal tedavileri araştır onları kullan sonra para biriktir güzel bi yerde ekim yap saç sorunun tarihe karışsın.

sacsizherif

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Proteze hiç bulaşma hocam . Öncelikle bi kaç yıl topik kullan medikal tedavileri araştır onları kullan sonra para biriktir güzel bi yerde ekim yap saç sorunun tarihe karışsın.

hocam ben de basta ikinci ekimi düşündüm ama bu ekim tutmayınca acaba benden mi kaynaklı diye de düşünmedim değil bir de tepe bölgemin iyice açılacağını varsayarsak donör yeter mi o bölgeye veya sonra donör bölge çok seyrek kalır mı. bir de topik saça zarar verir mi acaba?

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
5 ekimlik daha saç var bu donorde...Güzel bir merkezde rötuşlarla mükemmel olur...
Asmed..Asuman Hair....Ahmet tosun...Şahin Celik...bu merkezler başarılı bir düşünün derim....sizin gibi çoğu insanın 2.sansi yok...Bu donorle protez ve simulasyona buklasirsaniz yazık edersiniz...

sacsizherif

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
5 ekimlik daha saç var bu donorde...Güzel bir merkezde rötuşlarla mükemmel olur...
Asmed..Asuman Hair....Ahmet tosun...Şahin Celik...bu merkezler başarılı bir düşünün derim....sizin gibi çoğu insanın 2.sansi yok...Bu donorle protez ve simulasyona buklasirsaniz yazık edersiniz...
  Hublot hocam peki ne zaman yaptirmam daha mantikli olur sizce beklemeli miyim yoksa olabildiğince erken mi yaptırmalıyım

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bu merkezlerden fikir alabilisiniz isterseniz...Onların incelemeleri önemli...

Yamato Ishida

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
henüz 1 yıl bile dolmamış, sonuç almak için 18 ay bekleyip öyle karar vermekte fayda var. sonuçta yine seyrek olursa asmed gibi profesyonel bir klinik seçmeniz en iyisi olur.
  • Ekim Tarihi: 23.12.2023
  • Ekim Merkezi ismi Serkan Aydın
  • Greft Miktarı 5200
  • Yaşınız 44
  • Medikal Tedavi Topikal Finasteride ve Minoksidil

sacsizherif

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Bu merkezlerden fikir alabilisiniz isterseniz...Onların incelemeleri önemli...
anladım hocam soylediginiz merkezlerle kisa zamanda gorusmeye calisacagim. peki 2. ekim surecine kadar topik kullansam zarari olur mu veya kazitsam deri de kotu bir goruntu olur mu bir bilginiz var mi? veya bilen arkadaslar cevaplarsa sevinirim.

Facebook Twitter Instagram