Gönderen Konu: Yasim 21 yardimm  (Okunma sayısı 951 defa)

bohemian

• Hero Member
Yasim 21 yardimm
« : 20 Nisan 2021, 13:29:31 »
Herkese merhaba oncelikle yaklasik 1haftadir forumu takip ediyorum cok bilgili insanlar oldugunu gordugum icin sizlere danismak istedim.
21 yasindayim saclarim cok hizli dokuluyor. Babam ve amcamlar kel babamin 21 yasindaki fotoğraflarına bakiyorum onunla ayni gidiyorum :D bu gidisle 24 25lerime gelmeden sacim kalmayacak. Eklerde attigim gibi yanlarda cok açılma var. Mesela 2sene önce resimdeki benler gözükmüyordu. Saclar gucsuz ve dokulen saclara bakıyorum kok yok gibi.
Yaklasik 2 yildir gunde 2 xpecia ve yatmadan once 7 fis kadar minoxil kullaniyorum. 2hafta önce gunde 1xpeciaya dusurdum. Sabah xpecia aksam2.5mg biotin atiyorum. 2haftada bir evigenli karisimi kullaniyorum .Kafama gore kabak cekirdegi yagi iciyorum. Her dusta 3 4 dk masaj yapiyorum( iyi geldi diyebilirim)
 fin , dut gibi ilaclara yonelmek istiyorum döküme dursun diye. Siz benim yasimda olsaniz hareketiniz nasil olurdu ne kullanirdiniz. Saclar dokulecek zaten kabullendim artik 30 35e goturse beni baska hicbir sey istemem:(
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

oralminoxidil

• Hero Member
Ynt: Yasim 21 yardimm
« Yanıtla #1 : 20 Nisan 2021, 15:01:44 »
fine başlaman lazım

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 20 Nisan 2021, 15:08:07 »
fine başlaman lazım

Kimisi fin kullanip haftada 1 dut kullaniyo. Bunun hakkinda ne dusunuyosun.
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 20 Nisan 2021, 15:57:34 »
Minoxilden etki aldınmı peki, yani minoxil dışında geriye bir tek finastreid kalıyor ama ben her zaman şunu söylerim finastreid yan etkilerinden korkan bir insanın ilk önce ru58841 ile başlaması eger ondan istedigi sonucu alamazsa finastreid kullanması her zaman en mantıklı durumdur
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 20 Nisan 2021, 16:05:12 »
Minoxilden etki aldınmı peki, yani minoxil dışında geriye bir tek finastreid kalıyor ama ben her zaman şunu söylerim finastreid yan etkilerinden korkan bir insanın ilk önce ru58841 ile başlaması eger ondan istedigi sonucu alamazsa finastreid kullanması her zaman en mantıklı durumdur

Minoxildeb etki aldim bence. Bu yaz ameliyat olmustum 1ay kadar kullanamadim cok dokulme oldu. Ru kullanmam icin minoxili birakmam gerekicek galiba o yuzden cok yanasmadim. Siz ne dusunuyosunuz
  • Yaşınız 21

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 20 Nisan 2021, 16:12:07 »
Minoxildeb etki aldim bence. Bu yaz ameliyat olmustum 1ay kadar kullanamadim cok dokulme oldu. Ru kullanmam icin minoxili birakmam gerekicek galiba o yuzden cok yanasmadim. Siz ne dusunuyosunuz
minoxun içine ru ve seti atanlar mevcut fakat min gibi güçlü bir etkeni bırakıp başka topikal tedaviye geçmek pek mantıklı değil gibi.

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 20 Nisan 2021, 16:15:03 »
minoxun içine ru ve seti atanlar mevcut fakat min gibi güçlü bir etkeni bırakıp başka topikal tedaviye geçmek pek mantıklı değil gibi.
[/quote

Evet bende öyle dusunuyorum ama acikcasi minoxiduli de biraksam guzel olurdu. Kademeli bi sekilde minoxdan rubya geçilebilir mi acaba.
Bir de minoxla fin birlikte kullanımı cok etkili oluyo deniyor. Fin alip minoxa devam mi etmeliyim acaba
  • Yaşınız 21

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 20 Nisan 2021, 16:21:05 »
[/quote

Evet bende öyle dusunuyorum ama acikcasi minoxiduli de biraksam guzel olurdu. Kademeli bi sekilde minoxdan rubya geçilebilir mi acaba.
Bir de minoxla fin birlikte kullanımı cok etkili oluyo deniyor. Fin alip minoxa devam mi etmeliyim acaba
kullanabileceğin en etkili tedavi min ve fin. kullanıp kullanmamak sana kalmış. agresif bir dökülmen var gibi 30 a kadar bu saçı korumak istiyorsan her gün tedavilere zaman ayırman gerekecek. ru min kadar etkili olmasada güvenilir bir etken, deneyebilirsin. bu vadede hiç bir tedaviyi bırakma bence üstüne yeni tedaviler ekle.

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 20 Nisan 2021, 16:23:19 »
Ru ve minoxil aynı anda iki topikal etken gibi kullanılabiliyor sabaha akşam minoxil öglen ru veya sabah ru akşam minoxil gibi ama tabiki ru dan finastreid etkisi beklemek saçma olur. Ama ben anti androjen kullanmaya karar verseydim buna ru ile başlardım
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 20 Nisan 2021, 19:22:14 »
Yaş çok genç.
Ru ile başlanması gerektiği konusuna kesinlikle katılıyorum. En azından 3-5 ay denenmeli.

Olmazsa minox için finas veya tercihen dut denenebilir. Topikal.

Eğer o da olmazsa oral.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 20 Nisan 2021, 19:35:35 »
21de fin kullanma xpecia kullan.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 20 Nisan 2021, 21:29:41 »
Yaş çok genç.
Ru ile başlanması gerektiği konusuna kesinlikle katılıyorum. En azından 3-5 ay denenmeli.

Olmazsa minox için finas veya tercihen dut denenebilir. Topikal.

Eğer o da olmazsa oral.

Minox ile ru yu karistirmami mi oneriyosunuz. Bir de topikal dediginiz finas veya dutu ezip başa surmek mi?
  • Yaşınız 21

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 20 Nisan 2021, 21:32:44 »
21de fin kullanma xpecia kullan.

Yaklasik 2yildir kullaniyorum zaten. Etkisinde azalma gibi bi durum var mi acaba.
Saclarim halen dokuluyo bide. Dokulenleri inceledigim zaman kokleri cok ince
  • Yaşınız 21

Facebook Twitter Instagram