Gönderen Konu: Tedavi mi ekim mi yapmalıyım  (Okunma sayısı 1253 defa)

Levent007

• Yeni üye
  • *
Tedavi mi ekim mi yapmalıyım
« : 21 Nisan 2021, 13:01:16 »
Merhaba
28 yaşımdayım

4 yıldır saçım dökülüyor.

Her geçen sene dökülme hızı yükseliyor, buna ek olarak mevsim geçişlerinde dökülme hızı agresif seviyelere çıkıyor.

Dökülmenin başlangıç bölgesini tam tanımlayamıyorum ama sanırım bebeklerin bıngıldak denen bölgesine tekabül ediyor. (Görsellerin birinde başlangıç noktasını işaretledim)

Bıttım sabunu, bazı yağlar, mavisu, sarımsak yemek gibi yöntemler denedim ama nafile.. şu an sadece sabun kullanıyorum.

Not1; 5 abim var tamamının saçı dökülüyor genetik olabilir fakat abimlerde saç önden dökülürken bir tek bende tepeden dökülüyor.

Not2; 5 yıl önce saçımı uzattım ve saçımı kestikten sonra dökülmeye başladı (görsellere bir tane uzun saçlı fotoğrafımı koyacağım)

Not3; yağlanma, kepeklenme, ve tatlı bir kaşıntı oluyor.

Bu saç tedavi ile kurtulur mu?
Kurtulursa hangi hekimlere hangi ilaçlara başvurmalıyım?
Ekim gerekli ise sizce bu saça en uygun Ekim yöntemi hangisidir?

Farques

• Ziyaretçi
Ynt: Tedavi mi ekim mi yapmalıyım
« Yanıtla #1 : 21 Nisan 2021, 14:45:14 »
Dostum bu saç çok rahat tedaviler ile kurtarılır seviyede, ön çizgin bile duruyor, finasterid için yaşında uygun, aşşağıdaki yazıyı oku, fikir edin. Ekime harcayacağın zamanı tedaviye ayırırsan ekimi çok ileri tarihlere ertelersin.

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975.0

Yazdığın şeyleri kullanmayı bırak, (sabun, sarımsak vs.) medikal şampuana geç. Kaşınma yağlanma batma belirtileri kafanda infalamasyon olduğunu gösterir. Bunun bikaç çözümü var zaten forumda genelde bunları kullanıyor. Attığım linkde yazıyor.

Levent007

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 21 Nisan 2021, 15:18:48 »
Teşekkür ederim, tavsiye edeceğiniz bir medikal şampuan var mı

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 21 Nisan 2021, 15:22:15 »
Saç derinizde bi problem yok gibi, seboreik dermatit vs. sorunlarınız yok sanırım? Benim olmadığı için günlük yıkamayada uygun Prozinc Plus kullanıyorum. Aşırı yağlanma gibi şikayetlerde Vichy dercos kullanılıyor. Forumdakiler genelde bu ikisini çoğunlukla kullanan kişiler, diğer şampuanlar hakkında bilgim yok.

Önce saç derinizi sağlıklı hale getirip, tedaviyide birlikte sürdürmeniz lazım, finasterid hakkında araştırma yapın, dökülmeyi durduran erişilebilir en güçlü tedavi bu, yan etkilerini araştırınca göreceksiniz ancak çok düşük bi yüzde.

Levent007

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 21 Nisan 2021, 15:54:44 »
Söylediğiniz ürünü araştırıyorum önemli bir ürüne benziyor, herhangi bir deri problemim yok, dediğim gibi kepek ve yağ bir arada, afedersiniz tırnağımı kafama sürttüğümde krem gibi yağ ve kepek tortusu birikiyor, yıkamak maksimum 12 saat götürüyor

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 21 Nisan 2021, 16:35:36 »
Söylediğiniz ürünü araştırıyorum önemli bir ürüne benziyor, herhangi bir deri problemim yok, dediğim gibi kepek ve yağ bir arada, afedersiniz tırnağımı kafama sürttüğümde krem gibi yağ ve kepek tortusu birikiyor, yıkamak maksimum 12 saat götürüyor
Omega 3 kullanın yağlanmayı azaltır, finasterid de dht kaynaklı yağlanmayı azaltır, kepeği sabun yapıyordur dediğim şampuanı deneyin büyük ihtimalle kepek gider.

Anchar

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 21 Nisan 2021, 23:40:21 »
Önce tedavi dene sonra olmazsa ekim düşünürsün bence tedavi ile durumu kurtarma olasılığın yüksek.
  • Ekim Tarihi: 05.04.2001
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Xpecia,minoxil

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 22 Nisan 2021, 00:09:01 »
Oha o saç oradan oraya nasıl gelir abi ya gördüğüm en inanılmaz dökülmelerden. 24 yaşında Aslan yelesi gibiymiş saçlar. 24 yaşında bu foruma gelip saçlarımı koysaydın herkes sana ömür boyu kel kalmayacaksın sende genetik keklik yok derdi. Ve norwood 7ye seyrelmişsin şuan.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 22 Nisan 2021, 00:38:43 »
 finasterir ve ekim
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 22 Nisan 2021, 00:56:17 »
Tedavi ve saç ekimi.

Ama önce tedavi ile ne kadar seviye ye gelicek görüp ekime öyle karar verilmeli
Global Moderator

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 22 Nisan 2021, 01:24:49 »
 değerlerede bir baktır değerler tam olmadan tedavi işe yaramıyor
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Levent007

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 22 Nisan 2021, 10:10:09 »
değerlerede bir baktır değerler tam olmadan tedavi işe yaramıyor

Değerlere nerede baktırabilirim

Levent007

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 22 Nisan 2021, 10:11:03 »
Tedavi ve saç ekimi.

Ama önce tedavi ile ne kadar seviye ye gelicek görüp ekime öyle karar verilmeli

Sadece tedavi kurtuluş olmaz mı ?

Levent007

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 22 Nisan 2021, 10:16:36 »
Oha o saç oradan oraya nasıl gelir abi ya gördüğüm en inanılmaz dökülmelerden. 24 yaşında Aslan yelesi gibiymiş saçlar. 24 yaşında bu foruma gelip saçlarımı koysaydın herkes sana ömür boyu kel kalmayacaksın sende genetik keklik yok derdi. Ve norwood 7ye seyrelmişsin şuan.
Dostum inan bana kendi çevremdeki en kalın telli en siyah ve en gür saçlı kişi bendim ayrıca saçım aileme ve çevremdekilere oranla geç dökülmeye başladı

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 22 Nisan 2021, 23:08:24 »
Bence bir doktora danışın değerlere falan baksınlar ve doktorun tavsiyesi ile tedavi deneyebilirsin duruma göre Ekim de yaptırırsın . Bu tip dökülmeyi biliyorum on çizgi olduğu gibi duruyor arkası dökülüyor . Aslında doğallık açısından avantajlı bir durum .
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Facebook Twitter Instagram