Gönderen Konu: Ekilen Saçlar dht'ye duyarsızsa neden finasterid kullanmalıyız?  (Okunma sayısı 1162 defa)

saydek

• Yeni üye
  • *
Arkadaşlar merhaba bu konu kafamı çok kurcalıyor çünkü ekim yaptirdigim yer (serkan aygin) tavsiye etmisti ben sadece xpecia kullaniyorum 1.ayima yaklastim hepimizin bildigi nedenlerden dolayi da proscar/propecia kullanmakta hala kararsizim
Ekilen saclarin dokulmedigini duydum nedeni de dhtye duyarli olmayisindan peki o zaman zaten dhtye duyarsiz sac icin neden dht bloker yani finasterid/propecia/proscar kullanmamiz gerekiyor ki ?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Duyarlı olabildiğinden :) ve çıkışları desteklemek  ve donör bölgesinde ki telojen miktarını düşürüp sağlıklı transfer yapabilmek.
Global Moderator

Canimo

• Sr. Member
Ekimden önce doner bölgeyi güçlendirdiği için tavsiye ediliyor, ekimden sonra ise ekilen saçlara hiç bir faydası olmaz .Belki kısmen bir miktar kalınlaştırma yapabilir buda daha çok doner bölgesindeki saçları zayıflamış olan kişilerde olabilir.
Ekim merkezleri daha çok kişinin var olan saçlarına destek olsun ve bu şekilde ekim sonucu daha güzel olsun diye tavsiye ediyorlar.
Bir diğer nedeni ise bu ilaçların kendi saçlarınızın ekim travmasını daha rahat atlatmasına yardımcı olması.

oralminoxidil

• Hero Member
ekilen saçlar dhtye duyarlı ve dökülebildiği için

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

AdnanN

• Hero Member
ekilen saçlar dhtye duyarlı ve dökülebildiği için

Dht ye duyarlı olsada kolay kolay dökülmüyor dostum güvenli bölgeden alım yapıldıysa dökülmesi zor belki ancak 50 yaşından sonra doner bölgede seyrelmeler oluyor.

ahmetkaya

• Jr. Member
  • **
Ekim sonrası saçlar yapay mı duruyor ? Gerçekte çok kimse görmedim ve teknikleri bilmiyorum fue vs isimleri gördüm sadece.bu konuda bilgisi olan var mı? (Gördüğüm kimselerde yapay duruyordu sanki)
  • Yaşınız 27

emekli kel

• Hero Member
 finasterid süperman değil yüzde 40 dokulmeyi azaltır.ekilen saçların genelde 2 kulak arasındakiler dhtye duyarsızdır.bazı kişilerde orasıda seyrelir bazı kişilede donorun hiçbir yeri seyrelmez kel kalmalarına rağmen.arkadaki yasam sureleri kadar yasarlar onde
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

hyperKel

• Hero Member
finasterid süperman değil yüzde 40 dokulmeyi azaltır.ekilen saçların genelde 2 kulak arasındakiler dhtye duyarsızdır.bazı kişilerde orasıda seyrelir bazı kişilede donorun hiçbir yeri seyrelmez kel kalmalarına rağmen.arkadaki yasam sureleri kadar yasarlar onde

bu konuda ki en doğru cevap bu  |-onayisareti-|

saydek

• Yeni üye
  • *
ahmetkaya bazı ekimlerde ben de görüyorum böyle çimadam gibi dik dik olanlardan bahsediyorsan
Ekim merkezinin steril olmasi ekibin kaliteli olmasi cok onemli benim de bu arastirma iki yilimi aldi (aslnda bir ayda da karar verebilirmisim zor degil)
 Oralminoksidil peki bu proscar i omur boyu mu kullanacaksin bu konuda ne dusunuyosun ?
  • Ekim Tarihi: 29.03.2021
  • Ekim Merkezi ismi Serkan AYGIN
  • Greft Miktarı 4245
  • Yaşınız 30

Trevor

• Hero Member
finasteridi çok gözünüzde büyütmeyin arkadaşlar aslında çok az kişide işe yarayan bir ilaç.

90harun90

• Yeni üye
  • *
ben yan etki görmezsem ve hatrı sayılır fayda görürsem uzun seneler bırakmam belki

ama evlilik ve çocuk olayı falan olursa ara vermek gerekebilir ama

Facebook Twitter Instagram