Gönderen Konu: Ekim öncesinde hangi ilacı kullanmalıyız?  (Okunma sayısı 228 defa)

hakan.zip

• Full Member
  • Ekimimi görmek için aşağıdaki dünyaya tıkla
    • Saç Ekim Sürecim
Ekim öncesinde hangi ilacı kullanmalıyız?
« : 09 Mart 2023, 15:29:08 »
Dostlar merhaba,
Kısmetse 1 ay sonra Serkan Aygın'da saç ekim operasyonum var. Ekim öncesinde ilaç kullanarak saçları kuvvetlendirmeyi düşündüm. Klinik "Propecia hap" yada "Finansterid jel" önerdi.
Bu ilaçlar nasıldır? Kullansam ekim sağlığına faydası olur mu? Başka önerileriniz var mıdır?

Bir diğer konu da sigara içen birisiyim. Ekimden önce sigarayı bırakmalı mıyım? Ne kadar süre önce bırakmalıyım? Bırakmazsam ne olur?

Değerli fikirlerinizi duymak isterim. Teşekkürler.

xKarax

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Ekim öncesinde hangi ilacı kullanmalıyız?
« Yanıtla #1 : 10 Mart 2023, 08:28:20 »
resim yüklermisin saclarindan ? sigara konusunda bana yolladiklari bilgilerde bir gün önceden ve ekim günü icilmemesi öneriliyor. yanliz icenleride gördük. sanki cok fazla etkisi yok gibi sonuca. bu arada ekime kadar hergün masaj yap kafana. nerden gelceksin istanbula ?
  • Yaşınız 35

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
« Yanıtla #2 : 10 Mart 2023, 13:45:23 »
resim yüklermisin saclarindan ? sigara konusunda bana yolladiklari bilgilerde bir gün önceden ve ekim günü icilmemesi öneriliyor. yanliz icenleride gördük. sanki cok fazla etkisi yok gibi sonuca. bu arada ekime kadar hergün masaj yap kafana. nerden gelceksin istanbula ?
Tabi yüklüyorum aşağıda. İstanbul'da yaşıyorum zaten.
İlaçlar için Ocak ayında konuşmuştuk aslında ama bir türlü başlayamadım. Bu saatten sonra başlasam fayda eder mi bilemiyorum, yani 1 ay kaldı ekime.

Serkan Aygın saç ekim sürecim (Ersin bey ekibi)
Serkan Aygın saç ekim yorumları, öncesi ve sonrası:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=31013.0

Tarih: 18.03.2023
Ekilen: 4600 Greft

Tarih: 06.09.2023
Ekilen:2000

Takviyeler:
Propecia hap-Finasterid, günde 1
Xpecia hap-Vitamin, günde 2

xKarax

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 10 Mart 2023, 14:21:56 »
donör saglam duruyor. eger finasterid kullanicaksan simdiden basliyabilirsin. ekim sürecinde birakmana gerek yok. ben kullanmiyorum, onun yerine xpecia , vitaminler ve dermaroller uyguluyorum. ekime bir hafta kala hepsini birakicam, eger kanlanma hizlanmis ise eger yine kendine gelsin diye, yoksa ekim sirasinda cok kanlanma olur diye düsüncem.
  • Yaşınız 35

AdnanN

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 10 Mart 2023, 14:51:45 »
Finasterid jel faydalı tabiki ama onunda yan etki ihtimali azda olsa var bunlarla ilgili bilgin yoksa önce edin sonra kafana uyarsa kullan üstat.

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
« Yanıtla #5 : 10 Mart 2023, 15:01:15 »
donör saglam duruyor. eger finasterid kullanicaksan simdiden basliyabilirsin. ekim sürecinde birakmana gerek yok. ben kullanmiyorum, onun yerine xpecia , vitaminler ve dermaroller uyguluyorum. ekime bir hafta kala hepsini birakicam, eger kanlanma hizlanmis ise eger yine kendine gelsin diye, yoksa ekim sirasinda cok kanlanma olur diye düsüncem.

Ya abi şimdi siz bu konuyu bayağı araştırmışsınız bende sizin kadar bilgi yok maalesef.
Bana dedikleri aynen şu; "Propecia hap yada Finansterid jel kullanabilirsiniz" şeklinde. Bu ikisini birlikte mi kullanayım, yoksa ikisinden birini mi tercih etmeliyim? Çünkü propecia da bir finasteride ürünü galiba çünkü "Propecia Finasteride" şeklinde yazıyor. Bir de bunları nereden eczaneden mi temin edeceğim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Sizin yazdığınız finasterid de jel olan değil mi?

Takviyeler:

kellim

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 10 Mart 2023, 15:18:37 »
Ben sigarayı bırakmadım hiç
  • Ekim Merkezi ismi medeks
medeks

xKarax

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 10 Mart 2023, 15:34:45 »
Ya abi şimdi siz bu konuyu bayağı araştırmışsınız bende sizin kadar bilgi yok maalesef.
Bana dedikleri aynen şu; "Propecia hap yada Finansterid jel kullanabilirsiniz" şeklinde. Bu ikisini birlikte mi kullanayım, yoksa ikisinden birini mi tercih etmeliyim? Çünkü propecia da bir finasteride ürünü galiba çünkü "Propecia Finasteride" şeklinde yazıyor. Bir de bunları nereden eczaneden mi temin edeceğim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Sizin yazdığınız finasterid de jel olan değil mi?

ikiside finasterid. biri jel seklinde biride hap dedigin gibi propecia. burda yazilan gibi aklina yatarsa ve yan etkilerinide arastirirsan ve yinede denicem dersen baslarsin. ekim günü bile alinabilir. hap jelden daha etkili diye biliyorum. arastirmalarini yap. bu arada kafaya masaji kücümseme, ben basladigimdan bu yana kafa derim öyle yumusadiki, bende sasirdim. artik bide kafa derim daha kirmizi eskiye göre, yani kan dolasimi hizlandi diye düsünüyorum.
  • Yaşınız 35

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
« Yanıtla #8 : 10 Mart 2023, 19:00:58 »
Ben sigarayı bırakmadım hiç
öyle mi herhangi bir olumsuz etkisini gördünüz mü? klinik kızdı mı niye içtiniz diye? :)

ikiside finasterid. biri jel seklinde biride hap dedigin gibi propecia. burda yazilan gibi aklina yatarsa ve yan etkilerinide arastirirsan ve yinede denicem dersen baslarsin. ekim günü bile alinabilir. hap jelden daha etkili diye biliyorum. arastirmalarini yap. bu arada kafaya masaji kücümseme, ben basladigimdan bu yana kafa derim öyle yumusadiki, bende sasirdim. artik bide kafa derim daha kirmizi eskiye göre, yani kan dolasimi hizlandi diye düsünüyorum.

ikisinden birini tercih et diyorsun anladığım kadarıyla? tamamdır. masaj konusunda açmış olduğun bir konu var mıdır okuyayım nasıl yapıldığını?

Takviyeler:

kellim

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 10 Mart 2023, 19:12:52 »
Azalt dedi yapamadim
  • Ekim Merkezi ismi medeks
medeks

xKarax

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 11 Mart 2023, 10:14:42 »
öyle mi herhangi bir olumsuz etkisini gördünüz mü? klinik kızdı mı niye içtiniz diye? :)

ikisinden birini tercih et diyorsun anladığım kadarıyla? tamamdır. masaj konusunda açmış olduğun bir konu var mıdır okuyayım nasıl yapıldığını?

kesinlikle tercih et demiyorum kardesim, bak ben yan etki gördüm biraktim. xpecia aliyorum diyorum. kullanmaya kendin karar vericeksin. burda kimse sana tercih etmez bu ilaci, sadece gereken ilc oldugunu söyler. benim ekim öncesi takviye... konum
var. bir ona göz at istersen. bana göre dönörün saglam, zaten bi ay icinde saglam olmasa bile güclendiremezsin.
  • Yaşınız 35

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 11 Mart 2023, 11:11:50 »
bu alana 2 ekim çok güzel kapatır harika da olur doğru bir saç ekim merkezi seçersen tabi ama araştırmayıp yanlış bir seçim yaparsan hem donör bögeni bitirirsin hemde saçsız bir şekilde ömrünü geçirmeye devam eder saç ekim şansını yok edersin .

finasterid araştırabilirsin +biotin
donör de güzel
Global Moderator

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
« Yanıtla #12 : 11 Mart 2023, 12:40:16 »
kesinlikle tercih et demiyorum kardesim, bak ben yan etki gördüm biraktim. xpecia aliyorum diyorum. kullanmaya kendin karar vericeksin. burda kimse sana tercih etmez bu ilaci, sadece gereken ilc oldugunu söyler. benim ekim öncesi takviye... konum
var. bir ona göz at istersen. bana göre dönörün saglam, zaten bi ay icinde saglam olmasa bile güclendiremezsin.

Evet evet onu okudum oradan biliyorum zaten senin araştırmalarını. Pekala teşekkürler deneyeceğim.

Takviyeler:

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
« Yanıtla #13 : 11 Mart 2023, 12:43:17 »
bu alana 2 ekim çok güzel kapatır harika da olur doğru bir saç ekim merkezi seçersen tabi ama araştırmayıp yanlış bir seçim yaparsan hem donör bögeni bitirirsin hemde saçsız bir şekilde ömrünü geçirmeye devam eder saç ekim şansını yok edersin .

finasterid araştırabilirsin +biotin
donör de güzel

Hintell ekim merkezim Serkan Aygın. Ekime tam 1 ay var. O da 2 ekimde kapanır dedi maalesef çok para gidecek :(
Sana sorum; 1 ay olduğu için ilaç kullansam bile toparlamaz mı acaba süre kısaldığı için acaba hiç bozmasam mı yapıyı diye düşünüyorum. Öte yandan da 1 ay 1 aydır ne kadar güçlense o kadar kar diye düşünüyorum. Sen ne dersin bu konu hakkında?

Takviyeler:

phantom

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 11 Mart 2023, 14:44:34 »
Finasteridin sadece vertexe faydası olur bu yüzden bence ekim sonrası finasterid jel kullanın .hem ekilenlere hemde vertexe faydası olur.

Facebook Twitter Instagram