Gönderen Konu: Saç Ekimi Öncesinde Yapılması Gerekli Olan Durumlar  (Okunma sayısı 624 defa)

JamesDean

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Arkadaşlar Merhaba,

Bir önceki konuda saç ekim merkezleri ile alakalı bilgiler verdiniz. Öncelikle teşekkür ederim.

Grupta bir çok arkadaşımızında önerisi üzerine , Asuman Hairde saç ekimine karar kılmış bulunmaktayım.

Asuman hocamızın yaklaşımı ve ilgisinden dolayı çok memnun kaldığımı buradan belirtmek istiyorum. Asuman hoca ön muayene sırasında 2 hafta boyunca kullanmam gereken ilaçlar olduğunu ve bu ilaçların saç ekim öncesinde kökleri güçlendireceğini söyledi.

İlaçlar Sırasıyla;

Xpecia vitamin sabah akşam kullanılacak,
Proscar 05 Mg Tablet dörtte bir olarak kullanılacak,
Prozinc PLUS Şampuan günlük olarak kullanılacak,
Konazol Şampuan Sadece 3. Gün Kullanılacak Sonra tekrar Prozinc Plus Şampuan (Dönüşümlü)
Prozinc PLUS losyon (Donör bölgeye) Yıkama sonrası 5 Püskürtme Masaj ile cilde yedirilecek,
D Vitamini Folik asit ferritin demir çinko troidlerinize B 12 Vitamininize baktırılacak,

Bu ilaçları 15 gün kullanmam gerektiği söylendi. Siz değerli arkadaşlarımızın da önerisi var mıdır ?

Haziran ilk haftası için operasyon uygun olur dendi, tabi kan tahlili vs bunları da yaptırıp merkeze göndereceğim.

Heyecanlı ve bir o kadarda endişeli bir durumdayım aslında , istediğim sonucu alabilirmiyim diye aklımada gelmiyor değil :)

Değerli yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Robert

• Hero Member
Ynt: Saç Ekimi Öncesinde Yapılması Gerekli Olan Durumlar
« Yanıtla #1 : 19 Mayıs 2022, 22:38:03 »
15 günde ilaçların bir etkisi olmaz sonrası için mutlaka yararınıza olacak.Kan testinde değerler çok önemli tiroid,B12, demir eksikliği doğrudan saçı etkileyen hususlar.Vitamin ilaçlarını ekimden zaten 1 hafta önce bırakmanızı söyleyecekler.Proscara devam edin.Umarim güzel bir sonuç alırsınız.Bol şanslar

JamesDean

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 20 Mayıs 2022, 08:09:38 »
15 günde ilaçların bir etkisi olmaz sonrası için mutlaka yararınıza olacak.Kan testinde değerler çok önemli tiroid,B12, demir eksikliği doğrudan saçı etkileyen hususlar.Vitamin ilaçlarını ekimden zaten 1 hafta önce bırakmanızı söyleyecekler.Proscara devam edin.Umarim güzel bir sonuç alırsınız.Bol şanslar

Hocam teşekkür ederim güzel dilekleriniz için, Haziran ilk haftası inşaAllah yeni bir hayata adım atacakmış hissiyle ekim gününü bekliyorum. Asuman hocamız bu ilaçları ekim gününe kadar kullanmam gerektiğini ve ekim sonrası yine 1 yıl boyunca kullanmam gerektiğini söyledi, size nazaran bende ki açıklık biraz fazla. Bu sebeple sakaldan da tepe bölgesine ekim yapılacak. Normalde 2 Seans mı olacak dediğimde, saçların 2. seansa uygun olmayabilir o yuzden ilk seansda olabildiğince greft sayısını yoğun tutulacağını söylediler. Saç yapım ince telli olduğu için ilaçların ekim öncesinde etki edeceğini ifade etti. Bakalım nasip :)

Saç ekim sonrasında ekim öncesi ve devamında ki oluşumları gün gün paylaşmaya çalışacağım. İçimden bir ses doğru bir merkezi seçtiğimi söylüyor. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Sizlerin konusunuda takip ettim harika ilerliyorsunuz. Darısı bizlere :)

Sevgiler.
  • Ekim Tarihi: 01.06.2022
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair Transplant
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 32
  • Medikal Tedavi Xpecia, Propecia, Revita, Prozinc Plus, Konazol, Redoxon vs

Hardyboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 20 Mayıs 2022, 14:01:15 »
saç ektireceğin güze kadar saç derisine yapabildiğin kadar masaj yap çok faydasını görürsün.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 20 Mayıs 2022, 14:18:13 »
1. Forumu araştırmaya başlayacaksın.
2 saç hakkında bilgi edineceksin
3 var olan saçlarını koruman donör bölgeni güçlendirmen için kullanılacak ilaçlar vitaminler nelerdir içerikleri hangi vitamin hangi şampuan ne işe yarar öğreneceksin.
4. Kullanacağın ürünlere karar verecek başlayacaksın.
5. Saçınla ilgili doğru planlamayı öğreneceksin kendine bir yol çizeceksin.
6 saç ekimi nasıl olur nasıl olmalıdır kimler başarılıdır bunları öğreneceksin.
7 saç ekim merkezlerini seçip takip edeceksin
8 konulara yorum yaptıkça bu iş kafanda oturacak daha çok bilgi edinecek konulara yorum yazarak bu mantığı kafanızda oturtursunuz zamanla.
9. Öğrendim bu işi dersin 1 sene sonra şu an  gözüne güzel görünenler sana saçma gelir o yüzden bol bol yorum yazmalısın ekim konularına ilaç vitamin konularına okumakla olmaz yazarak kafana kazırsın bu işin mantığnı.
10. Sıkıştığın yerde bizlere danışacaksın son kararını soracaksın
11. Ekim yaptıracaksın.

Planlama bu şekilde olursa kimse hata yapmaz. Kendi için başarının yolunu %70 ararlar
« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2022, 11:01:34 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Hardyboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 21 Mayıs 2022, 00:48:30 »
3 var olan saçlarını koruman donör bölgeni güçlendirmen için kullanscaksan ilaçlar vitaminler nelerdir içerikleri hangi vitamin hangi şampuan ne işe yarar öğreneceksin.
5. Saçınla ilgili doğru planlamayı öğreneceksin kendine bir yol öizeceksin.
8 konulara yorum yaptıkça bu iş kafanda oturacak daha çok bilgi edinecek konulara yorum yazarak bu mantığı kafanızda oturtursunuz zamanla.
9. Öğremdim bu işi dersin 1 sene sonra şu anki gözüne güzel görünenler sana saçma gelir o yüzden bol bol yorum yazmalısın ekim konularına ilaç vitamin konularına okumakşa olmaz yazarak kafana kazımır bu işin mantığı.
11. Ekim yaptıracaksın.

Planlama bu şekilde olursa kimse hata yapmaz. Kendi için başarının yolunu %70 ararlar

|-onayisareti-|

JamesDean

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 21 Mayıs 2022, 22:10:03 »
3 var olan saçlarını koruman donör bölgeni güçlendirmen için kullanılacak ilaçlar vitaminler nelerdir içerikleri hangi vitamin hangi şampuan ne işe yarar öğreneceksin.
5. Saçınla ilgili doğru planlamayı öğreneceksin kendine bir yol çizeceksin.
9. Öğrendim bu işi dersin 1 sene sonra şu an  gözüne güzel görünenler sana saçma gelir o yüzden bol bol yorum yazmalısın ekim konularına ilaç vitamin konularına okumakla olmaz yazarak kafana kazırsın bu işin mantığnı.
11. Ekim yaptıracaksın.

Hocam Selamlar,
Öncelikle böyle bir forumda , böylesine önemli bir konunun konuşulması tartışılması fikir alışverişi olması çok güzel bir durum. Daha önce bilmediğim için son iki aydır takip ediyorum. Forum sayesinde araştırmalar neticesinde az çok bütçeyi de ön planda tutarak Asuman hocamızda karar kıldım. Kendiyle görüştüm akabinde haziran için sözleştik. Halende araştırmaya devam ediyorum, bilgi paylaştıkça çoğalır sizlerin yaptığı iş de çok çok güzel. Allah razı olsun emeği geçen herkesten. Artık kararımı vermiş bulunmaktayım. Şu anda ekim öncesinde hocanın önerdiği ürünleri kullanıyorum ve sabırla haziran ilk haftasını bekliyorum :) Tekrardan teşekkür ederim.
  • Ekim Tarihi: 01.06.2022
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair Transplant
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 32
  • Medikal Tedavi Xpecia, Propecia, Revita, Prozinc Plus, Konazol, Redoxon vs

Facebook Twitter Instagram