Gönderen Konu: Saç ekimi öncesi son durumlar  (Okunma sayısı 234 defa)

Mrhdk

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekimi öncesi son durumlar
« : 25 Mart 2023, 15:16:44 »
Merhaba, saç ekimi öncesi araştırmalar ve görüşmeler sonrası 2 merkez arasındayım biri dhı ıle diğeri ise fue ile Ekim yapacak ve forumda sonuçları iyi olan merkezler, biri hemen Ekim yapabileceğini diğeri ise saç diplerindeki sivilceleri ve yağlanmyı tedavi ettirmemi tavsiye etti ve dermatolojiye gittim, ilaç olarak loprox sampuan ve tetradox hap verdi bu ilaçları kullanan var mı işe yaradı mı? Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

baldLion

• Hero Member
Ynt: Saç ekimi öncesi son durumlar
« Yanıtla #1 : 26 Mart 2023, 02:30:05 »
sivilce ve yağlanma aslında dermatiti belirtileri .doktorun verdiği antibiyotik ve şampuan elbet işe yarar ama devamında haftada bir kere ketoral krem kullanmanızı tavsiye ederim.
tetradoks ve loprox şampuan sorununu çözecektir fakat kalıcı olması zor bu yüzden ketoral krem önemli mutlaka kullan derim.

Mrhdk

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 26 Mart 2023, 14:46:31 »
Çok teşekkürler tavsiyeniz için dikkate alacağım.

kilic1977

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 26 Mart 2023, 17:18:15 »
Merhaba, saç ekimi öncesi araştırmalar ve görüşmeler sonrası 2 merkez arasındayım biri dhı ıle diğeri ise fue ile Ekim yapacak ve forumda sonuçları iyi olan merkezler, biri hemen Ekim yapabileceğini diğeri ise saç diplerindeki sivilceleri ve yağlanmyı tedavi ettirmemi tavsiye etti ve dermatolojiye gittim, ilaç olarak loprox sampuan ve tetradox hap verdi bu ilaçları kullanan var mı işe yaradı mı? Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Dostum bence araştırmanı daha yoğunlaştır, sonuçta operasyon geçireceksin.
DHİ FUE’nin alternatifi değil.
Bu zamanlarda artık tüm merkezler FUE ile ekim yapıyor. Eskiden alternatif olarak FUT vardı, tek tek greft alım yerine çizgi halinde deri ile birlikte alım yapılıyordu. Bu açıdan FUE donör bölgesinin görüntüsü için kat kat daha sağlıklı (tabi merkezin tecrübesine dayalı). FUE de iki alım yöntemi var, mikromotor ve manuel alım, mikromotor görüntüye daha çok zarar verebiliyor tabi ama dediğim gibi tamamen tecrübeyle alakalı.
DHİ ise greft alındıktan sonra direkt ekim bölgesine yerleştirmek demek, yani kanal açmaya gerek kalmıyor.
Tercih edeceğin merkezler daha detaylı bilgilendirsin derim, yoksa ileride pişmanlık yaşayabilirsin…

Mrhdk

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 26 Mart 2023, 22:49:38 »
Alımı hepsi neredeyse mikromotor ile yapıyor, Manuel alım yapan yerlerde var tabi, ben Ekim yöntemi olarak söylemek istedim.

Facebook Twitter Instagram