Gönderen Konu: 4 senelik genetik saç dökülmem ve yorumlarım  (Okunma sayısı 1685 defa)

scalpistan

• Yeni üye
  • *
4 senelik genetik saç dökülmem ve yorumlarım
« : 28 Nisan 2021, 18:06:49 »
Öncelikle merhaba herkese,
Başlamadan önce olabildiğince güncel resimleri koymaya çalıştım. 22 yaşındayım ve 18-19 yaşından beri kendimce saç dökülme tedavim oluyor bir şekilde. Uzun bir süreç olduğu için daha önceki zamandaki fotoğrafları da buldukça koymaya çalışıcağım. Aslında bu konuyu açma sebebim de değişimi kayıt altına alma isteğim. Başlamadan önce söylüyorum bu bir başarı hikayesi değildir.

Kendimi bildim bileli saçlarım dökülür. Lise zamanı özellikle her yeri saç yapardım. Tabii dökülenler yeniden çıkardı. 18 yaşında saç dökülmesi nedeniyle gittiğim cildiye doktoru bana minoxidili ve biotin hapını önerdi. O zamanlar saçımda gözle görülür bir seyrelme yok gibiydi. 1 hafta biotini içtikten sonra bıraktım. Minoxidili ise 2. şişeyi bitirmeden bıraktım. Dediğim gibi o zaman saçımda herhangi bir seyreklik yoktu ben de umursamadım. O dönem saçımı uzattım. Haliyle seyrelmeyi de gizlemiş oldum.

19 yaşında seyrelmenin farkında vardığım için radikal bir karar alarak saçımı kazıttım. saçımın durumu beni şoke etmişti ve artık farkında varmıştım. Saçlarımı kaybediyordum. Küçük bir araştırma sonucu Server Serdaroğlu isimle bir doktordan randevu aldım ve küçük bi muayene sonucu bana genetik saç dökülmesi teşhisi koydu ( şaka yapıyosun ) .. Bana minoxidil, vitamin ve saw palmetto içeren bir hap ve şampuan önerdi. Şampuanda ek olarak procapil de var. Marka vermiyorum bilmiyorum forumda yasak falan olabilir.  Tedavimin büyük bir kısmını bunlar oluşturuyor.  Bir de kendimce duşta scalpa masaj yapmaya başlamıştım. Yaklaşık 2 sene 21ime kadar bu tedavi devam etti. Başta mükemmel bi sonuç aldım diyebilirim. Dökülme durmadı ama saçlarım daha gürleşti. Tabii ki bazen bi kaç ay hapı kullanmadığım ya da bi kaç hafta minoxidili kullanmayı aksattığım zamanlar oldu bu süreç içerisinde.

Bir süre sonra saçımın yavaş yavaş açıldığını farketmeye başladım. Aslında hala tam farkedemiyorum bile diyebiliyorum. Eskiden daha mı iyiydi şimdi daha mı kötü. Bi gün farklı öbür gün farklı meret. Yaklaşık altı ay kadar önce de forumlarda dolaşmaya başladım ve başka tedavi yöntemlerini keşfettim. Var olan tedavimle saçlarımın dökülmesini engelleyemediğimi farkettiğim için 2 ay önce oral dutasteride başladım. Bunun yanında minoxa ek olarak saw palmetto ve çeşitli vitaminler içeren bir losyon da kullanıyorum. Son minox kutumun içine de dutasterid koydum. Dediğim gibi henüz güncel tedavimden olumlu sonuç alamadım ve saç çizgimin geriye gittiğini görebiliyorum. Uyguladığım tedavinin hiçbir işe yaramadığını da düşünmüyorum hatta oldukça AGA'yı yavaşlattığını düşünüyorum. Saç botoksu ve diğer yöntemler hakkında araştırmaya devam ediyorum ancak güncel tedavim bu şekilde. Minoxidil + Dutasterid Losyon, Saw Palmetto + Procapil + Vitamin Losyon ve şampuan, Oral Dutasterid, Dermaroller ve masaj.

Yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.  Resimler günceldir.

Unkownnn

• Full Member
Ynt: 4 senelik genetik saç dökülmem ve yorumlarım
« Yanıtla #1 : 29 Nisan 2021, 04:23:43 »
Tedavin zaten ağır bundan sonraki seviye yok zaten bi süre kullan yan etki görmezsen senide tatmin ederse sonuç hafifletirsin

Facebook Twitter Instagram