Gönderen Konu: 10 senelik saç dökülme maceramı nasıl durdurabilirim  (Okunma sayısı 426 defa)

Neidugubelirsizadam

• Yeni üye
  • *
merhaba arkadaşlar 2013 yılında beri sacım yavaş yavaş dökülüyor, lakin son 3 senedir artık seyrek diyebilecegimiz seviyeye geldi genel hatlarını kaybetmeden
2014 ilk zamanlar kan testi yapılmıştı bir şey çıkmadı hormanel denilmedi AGA oldugu söylendi ailemiz de kellik türkiyedeki ortalamadan daha azdır, yani benim yaşımda saçı dökülmeye başlayan yoktur
genelde 35-40 dan sonra normal olarak seyrelme başlar 50-55 gibi hafif bir kellik şeklinde baba tarafında anne tarafında kimsede saç dökülmesi yok.

buraya referans olması için bir kaç fotograf bırakacagım sizce buna ne tesir eder?

geçen hafta
https://ibb.co/ZddCVWd

geçen ay
https://ibb.co/VxmnqbC

2 ay önce
https://ibb.co/TbGH2Yr

8ay önce
https://ibb.co/BCmD3WN

10 ay önce
https://ibb.co/5McBnqv

11 ay önce
https://ibb.co/bFQThZy

15 ay önce
https://ibb.co/tHNBsDR

18 ay önce
https://ibb.co/ynJLvV6

4 sene önce
https://ibb.co/bRjHSk9

5sene önce
https://ibb.co/ZX7c25S

her geçen sene saçlarım kademeli olarak seyreliyor inceliyor,fark ediyorum akabinde saglanıyor ve kaşınıyor, derma rollerı ara ara kullanıyorum cidden fark ediyor saç dökülmemi kesiyor,bir kaç kişiye sordum telojen eff. olabilir dediler ama kan tahlilerinize bakmak lazım düşük bir ihtimal ama sizce dökülme AGA mıdır?

başlamayı düşündügüm tedavi topical fin + ketazol + saw palmetto  vucuduma zarar vermeden en kolay şekilde iyileştirmek istiyorum 4-5 sene önceki haline okayım o zamanlar da hafif seyrekti ama uzayınca idare ediyordu.

İLİZAROV

• Sr. Member
  • İnstagram - cugasvl
Ynt: 10 senelik saç dökülme maceramı nasıl durdurabilirim
« Yanıtla #1 : 28 Mayıs 2024, 15:48:33 »
Dostum forumda beni bilenler bilir konuşurum senin saçlar gidici, özellikle son yıllarda dahada agresifleşmiş dökülmen Fin min başla zaten ama onlar yeterli olur mu bilmiyorum seni günlük Dut keto min den başka bişi kurtarmaz benim görüşüm bu çünkü dökülme çok agresif hale gelmiş, Fin bunu durdurmaz boşa zaman kaybetmeni istemem, Dutasteride de yan etki insidansı yüksek bunuda kabul ediyorum ama eğer ben, sen olsaydım direk günlük Oral min, Oral Dut alır geçerdim(Riskli ama ben alırdım) . Ama sen kendini riske atmak istemiyorum demişsin Fin xpecia topical minle belli bir miktar sonuç alırsın. İyi günler dilerim  |-onayisareti-|

Neidugubelirsizadam

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 28 Mayıs 2024, 17:05:30 »
.
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2024, 21:21:31 Gönderen: Neidugubelirsizadam »

optimist1388

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 28 Mayıs 2024, 21:12:41 »
Dostum ilk foto çekmeye başladığın dönem bu tedaviye baslasaydin şayet şuan bu safhada olmayacağın aşikar saç ekimine gelecek olursak saçların sanırım dökülmeye devam ediyor son zamanlar agrasiflesmis görünen alan geniş ve genise doğru gidiyor burada arkadaşın dediği gibi ya dut başlaman yada yok dersen Fin oral minox ki ben olsam akşam topikal tek fıs sabah oral minox 2.5 mg  atarım buradaki amaç toparlayabildigin kadar toparla belli bir stabiliteyi yakaladigin zaman Ekim daha mantıklı görünüyor.

Neidugubelirsizadam

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 28 Mayıs 2024, 21:20:00 »
.

Neidugubelirsizadam

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 28 Mayıs 2024, 21:20:48 »
Dostum ilk foto çekmeye başladığın dönem bu tedaviye baslasaydin şayet şuan bu safhada olmayacağın aşikar saç ekimine gelecek olursak saçların sanırım dökülmeye devam ediyor son zamanlar agrasiflesmis görünen alan geniş ve genise doğru gidiyor burada arkadaşın dediği gibi ya dut başlaman yada yok dersen Fin oral minox ki ben olsam akşam topikal tek fıs sabah oral minox 2.5 mg  atarım buradaki amaç toparlayabildigin kadar toparla belli bir stabiliteyi yakaladigin zaman Ekim daha mantıklı görünüyor.

bu kadar hızlı gidecegini düşünmedim 5-6 sene boyunca o ilaçları kullanmak ve zarar görmemek mümkün degil gibi geldi bana
saçım nw6 ya dogru gidiyor ama lakin ailemizde böyle bir şey yok, görünen köy kılavuz istemiyor.

yaptıgım gözlemlerde  dermaroller da dökülme epey azalıyor. yan etkisi olan bir ilacı kimse 10-15 sene kullanmamalı bu ilaçlar ortaya çıkalı 15-20 sene oldu 20 sene boyunca düzenli kullanan yoktur da o yüzden güvenemiyorum, 4-5 ay kullanıp toparlasa bile bırakınca 2 ay da gitmesi hiç hoş degil.

saçlarımın beslenemedigini hissediyorum resmen kan gitmiyor ve saçlarım beslenemiyor derma roller yapınca köklerinin canlılıgını hissediyorum
İletiyi düzenle

Neidugubelirsizadam

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 28 Mayıs 2024, 21:21:19 »
Dostum forumda beni bilenler bilir konuşurum senin saçlar gidici, özellikle son yıllarda dahada agresifleşmiş dökülmen Fin min başla zaten ama onlar yeterli olur mu bilmiyorum seni günlük Dut keto min den başka bişi kurtarmaz benim görüşüm bu çünkü dökülme çok agresif hale gelmiş, Fin bunu durdurmaz boşa zaman kaybetmeni istemem, Dutasteride de yan etki insidansı yüksek bunuda kabul ediyorum ama eğer ben, sen olsaydım direk günlük Oral min, Oral Dut alır geçerdim(Riskli ama ben alırdım) . Ama sen kendini riske atmak istemiyorum demişsin Fin xpecia topical minle belli bir miktar sonuç alırsın. İyi günler dilerim  |-onayisareti-|

bu saçı ekim kurtarır mı emin degilim şayet olursa sık bir ekim ekime kadar bekleyebilirim,o da fayda etmezse kazıtmak en mantıklısı @İLİZAROV

optimist1388

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 28 Mayıs 2024, 21:26:43 »

bu kadar hızlı gidecegini düşünmedim 5-6 sene boyunca o ilaçları kullanmak ve zarar görmemek mümkün degil gibi geldi bana
saçım nw6 ya dogru gidiyor ama lakin ailemizde böyle bir şey yok, görünen köy kılavuz istemiyor.

yaptıgım gözlemlerde  dermaroller da dökülme epey azalıyor. yan etkisi olan bir ilacı kimse 10-15 sene kullanmamalı bu ilaçlar ortaya çıkalı 15-20 sene oldu 20 sene boyunca düzenli kullanan yoktur da o yüzden güvenemiyorum, 4-5 ay kullanıp toparlasa bile bırakınca 2 ay da gitmesi hiç hoş degil.

saçlarımın beslenemedigini hissediyorum resmen kan gitmiyor ve saçlarım beslenemiyor derma roller yapınca köklerinin canlılıgını hissediyorum
İletiyi düzenle
10 yıl minox Fin bu ürünleri kullanan insanlar var ve hala devam ediyorlar tabi bu yan etkiler kisiden kisiye değişiyor Ekim maksadım moral bozmak değil bu hızla giderse şayet Ekim kurtarirmi alana göre çok sık bir görüntü olurmu bana kalırsa olmayabilir

Neidugubelirsizadam

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 28 Mayıs 2024, 21:30:58 »
10 yıl minox Fin bu ürünleri kullanan insanlar var ve hala devam ediyorlar tabi bu yan etkiler kisiden kisiye değişiyor Ekim maksadım moral bozmak değil bu hızla giderse şayet Ekim kurtarirmi alana göre çok sık bir görüntü olurmu bana kalırsa olmayabilir

yani saglımızdan kıymetli degil ya topikal finas. düşünüyorum yan etkisi azmış
belki ilerde saç klonlama teknolojisi gelişir ben emin degilim 10-15 yıl düzenli ilaç kullanabilecegimden ve 10-15 yıl boşunca aynı etkiyi verecegin ve nihayetinde bana bir şey olmayacagından

optimist1388

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 28 Mayıs 2024, 21:33:34 »
yani saglımızdan kıymetli degil ya topikal finas. düşünüyorum yan etkisi azmış
belki ilerde saç klonlama teknolojisi gelişir ben emin degilim 10-15 yıl düzenli ilaç kullanabilecegimden ve 10-15 yıl boşunca aynı etkiyi verecegin ve nihayetinde bana bir şey olmayacagından
Ben topikal kullanıyorum şimdilik 1MG finasterid de alıyorum topikal yan etki olmuyor orala  göre tabi saça bu kadar takilmiyorsaniz klonlamayi bekleyelim o halde 🤷🏻‍♂️😁

Neidugubelirsizadam

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 28 Mayıs 2024, 21:38:33 »
Ben topikal kullanıyorum şimdilik 1MG finasterid de alıyorum topikal yan etki olmuyor orala  göre tabi saça bu kadar takilmiyorsaniz klonlamayi bekleyelim o halde 🤷🏻‍♂️😁

topikal finasterid yoksa minoxidil mi ?

optimist1388

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 28 Mayıs 2024, 21:52:22 »
Nasıl yani finas genelde rutin dökülmeyi azaltır çıkış az gözlemlenir minox çıkışı tetikler çıkış sağlar ikisi kombin daha etkili

İLİZAROV

• Sr. Member
  • İnstagram - cugasvl
« Yanıtla #12 : 29 Mayıs 2024, 06:19:42 »

İletiyi düzenle
Finasteride ve Minoxil kesinlikle uzun vadede güvenlidir,Minoxil 1970 lerde Finasteride 1992 yılında kullanıma başlandı saç için bu ilaçlar güvenlik sınırları olan ilaçlar ama Dutasteride,Ru 58841,Oral Min güvenlik açısından uzun vadede yeteri kadar çalışma bulunulmadığı için FDA tarafından onaylanmamıştır haklı bir sebepleri vardır illaki.

Neidugubelirsizadam

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 29 Mayıs 2024, 20:47:09 »
Finasteride ve Minoxil kesinlikle uzun vadede güvenlidir,Minoxil 1970 lerde Finasteride 1992 yılında kullanıma başlandı saç için bu ilaçlar güvenlik sınırları olan ilaçlar ama Dutasteride,Ru 58841,Oral Min güvenlik açısından uzun vadede yeteri kadar çalışma bulunulmadığı için FDA tarafından onaylanmamıştır haklı bir sebepleri vardır illaki.

bu iksine başlayıp saçlarımı toparlandıktan sonra döngüye girer mi 1-2 sene sonra yani tesiri azalır mı ? topical fin topical min den bahsediyorum

Facebook Twitter Instagram