Gönderen Konu: Mikro saçlar büyür mü?  (Okunma sayısı 1055 defa)

Fikir Alın

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Mikro saçlar büyür mü?
« : 30 Nisan 2021, 20:58:35 »
Arkadaşlar merhaba saçlarım oldukça seyrek ama yıllardır diplerde ufak saç kökleri var bunlar uzamıyor. Saç ektirmeyi düşündüm ancak ekonomik sebeplerden ve biraz da çekildiğim için yaptırmadım. Size sorum bu saçlar Finasterid ya da Duasterid tarzı bir medikal tedaviyle büyür mü? Şu anda Xpecia tablet kullanıyorum yaklaşık bir aydır günde iki tablet. Yaş 42 yan etkiler konusunda ve işe yarayıp yaramaması konusunda tavsiyeleriniz nedir?  Nereden temin edilir fiyatları nelerdir? Şimdiden teşekkürler...

Lauri

• Hero Member
Ynt: Mikro saçlar büyür mü?
« Yanıtla #1 : 01 Mayıs 2021, 00:57:21 »
Hocam ben 1 yıl civarı oral antiandrojen (finas+dutas) kullandım. Minox zaten 2yıldır kullanıyorum. Ama o tüyle saç olmadı.

Haaa belki sizde olabilir onu bilemem. Örneği çok karşılaşılır bir şey değil.

Burakcan

• Full Member
« Yanıtla #2 : 01 Mayıs 2021, 01:59:26 »
Dudasterid hem tip 1 hemde tip 2 dht yi baskıladığı için ön bölgede etkili diyorlar ama ne kadar faydası olur tartışılır.
Büyütmüş olduğun fotoda cidden aktif çok saç kılı var. Ben sizin yerinizde olsam dermaroller artı procapil sprey denerdim.Tanıdığım bir arkadaşımın bu yolla epey saçları canlanmıştı fakat sonra devam etmediği için kazanımlarını kısa sürede kaybetmişti bunuda belirteyim.

Fikir Alın

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 01 Mayıs 2021, 09:10:43 »
Hocam ben 1 yıl civarı oral antiandrojen (finas+dutas) kullandım. Minox zaten 2yıldır kullanıyorum. Ama o tüyle saç olmadı.

Haaa belki sizde olabilir onu bilemem. Örneği çok karşılaşılır bir şey değil.

Cevap için teşekkürler bir ara Minox kullandım bir ahreketlenme oldu ama muazzam saç döktü ben de bıraktım. Konuda dediğim gibi Finas ve Duasla ilgili bilgi almaya çalışıyorum çeşitli çekincelerim var jinekomasti yapar mı gibi.

Fikir Alın

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 01 Mayıs 2021, 09:14:35 »

Cevap için teşekkürler bir ara Minox kullandım bir ahreketlenme oldu ama muazzam saç döktü ben de bıraktım. Konuda dediğim gibi Finas ve Duasla ilgili bilgi almaya çalışıyorum çeşitli çekincelerim var jinekomasti yapar mı gibi.
Dermaroller düşünüyorum bir arkadaşım da tavsiye etmişti, dediğiniz gibi sürekli etki eden bir tedavinin olmaması can sıkıcı çoğu tedavi bırakınca getirdiği faydadan fazlasını götürüyor tavsiyenizi dikkate alıcam teşekkürler.

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 01 Mayıs 2021, 19:55:23 »
Abi onlar kıldan çok yağ gibi geldi bana deri dışına çıkan yağ gözeneği havayla temas edince siyahlaşır, peçete ile sıkın bakalım içinden yağ bezesi çıkacak mı

Benimde saça yakın alnımda böyle siyah noktalar var sıkınca temizleniyor

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 01 Mayıs 2021, 22:16:35 »
 onları uzatamazsın ektiricen
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Fikir Alın

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 01 Mayıs 2021, 23:56:54 »
Abi onlar kıldan çok yağ gibi geldi bana deri dışına çıkan yağ gözeneği havayla temas edince siyahlaşır, peçete ile sıkın bakalım içinden yağ bezesi çıkacak mı

Benimde saça yakın alnımda böyle siyah noktalar var sıkınca temizleniyor
Berberim de ilk başta yağ demişti hatta temizlemeye kalktı sonra yağ değilmiş dedi daha sonra siyah noktaları yağ bezelerini falan temizletmek için cilt bakımına gittim baya derin bir temizlik yaptılar onlarda yağ değil dedi.

Fikir Alın

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 01 Mayıs 2021, 23:59:14 »
onları uzatamazsın ektiricen
Gittiğim bir dermatolog da saç dökülmesinin ekimden başka çaresi yoktur demişti yine de bir umut ektirmeden kurtarırmıyım diye bakıyorum :)

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 02 Mayıs 2021, 00:00:18 »
Açıklığınız fazla değil sanırım geri kalanı nasıl, maddi durum elverince ektirin hocam tedaviler çok uğraştırır boşa çaba

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 02 Mayıs 2021, 02:35:35 »
Onlar uykuya geçicek kökler işte.Uzamıyorsa yavaş yavaş kapanıp yok olcak.Eğer uyarıcılarla tetikleyebilirsen bir şansın var.Benimde öyle çok var ama uzamıyor kaldı.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Fikir Alın

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 02 Mayıs 2021, 14:58:22 »
Onlar uykuya geçicek kökler işte.Uzamıyorsa yavaş yavaş kapanıp yok olcak.Eğer uyarıcılarla tetikleyebilirsen bir şansın var.Benimde öyle çok var ama uzamıyor kaldı.

Fikir Alın

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 02 Mayıs 2021, 15:00:26 »
Maalesef uzamıyor Minox kullanırken bir hareketlenme olmuştu ama o da olan saçları döküyordu eczacı da "Minox böbreklere iyi gelmiyor bence kullanmayın" diyince bıraktım.

Fikir Alın

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 02 Mayıs 2021, 15:01:56 »
Açıklığınız fazla değil sanırım geri kalanı nasıl, maddi durum elverince ektirin hocam tedaviler çok uğraştırır boşa çaba
Daha önce ekim için Şahin Bey'le görüşmüştüm Ankara'da fiyat performans olarak en iyi seçenek oydu, 3500-4000 arası greftle çok iyi olur demişti 3.750 gibi bir fiyat vermişti o zaman tereddüt ettim şu anda da fiyatı 9-12000 olmuş maalesef o treni kaçırdık gibi görünüyor.

Facebook Twitter Instagram