Gönderen Konu: Sizce saç ektirmeli miyim? 28 yaş  (Okunma sayısı 704 defa)

boiler

• Yeni üye
  • *
Sizce saç ektirmeli miyim? 28 yaş
« : 04 Mayıs 2021, 10:20:00 »
Merhabalar herkese,

Yaşım 28, saçlarım neredeyse yüzde 30 40 oranında döküldü. İnce telli bir saç yapım var. Sizce saç ektirmeli miyim? Sonucu nasıl olur ve nelere dikkat etmeliyim? Tecrübeli arkadaşlar bir fikir verebilirlerse çok memnun olurum.

Saygılarımla,

mahlas

• Sr. Member
Ynt: Sizce saç ektirmeli miyim? 28 yaş
« Yanıtla #1 : 04 Mayıs 2021, 11:23:28 »
Ailedeki dökülme geçmişi nasıl?

Saçlar oldukça ince telli görünüyor. Sarı saç / beyaz ten doğal görünüm açısından avantajlıdır ancak donör şu an çok kısa olduğu için güçlü mü yoksa zayıf mı pek anlaşılmıyor. Eğer donör zayıf değilse ''doğru beklentiyle'' başarılı bir operasyon geçirme şansınız var.

Tepedeki saçları ise ekim yapmadan''doktor kontrolünde'' medikal tedavilerle tekrar kazanmak mümkün. Ancak bu tedavilerin artısını eksisini iyi hesap ederek karar vermelisiniz.

boiler

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 04 Mayıs 2021, 12:11:55 »
Ailedeki dökülme geçmişi nasıl?

Saçlar oldukça ince telli görünüyor. Sarı saç / beyaz ten doğal görünüm açısından avantajlıdır ancak donör şu an çok kısa olduğu için güçlü mü yoksa zayıf mı pek anlaşılmıyor. Eğer donör zayıf değilse ''doğru beklentiyle'' başarılı bir operasyon geçirme şansınız var.

Tepedeki saçları ise ekim yapmadan''doktor kontrolünde'' medikal tedavilerle tekrar kazanmak mümkün. Ancak bu tedavilerin artısını eksisini iyi hesap ederek karar vermelisiniz.

Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Ailemde dökülme var ancak hep 40 45 yaşından sonra dökülmüş benim saçlar erken gitti. Donör bölgem fena sayılmaz ancak medikal tedavi konusunu tam bilmiyorum. Eğer DHT engelleyici ilaçlardan falan bahsediyorsunuz onlara çok sıcak bakmıyorum. Ekilse daha iyi olur sanırım. Yinede her türlü fikri değerlendireceğim

mahlas

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 04 Mayıs 2021, 17:24:16 »
Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Ailemde dökülme var ancak hep 40 45 yaşından sonra dökülmüş benim saçlar erken gitti. Donör bölgem fena sayılmaz ancak medikal tedavi konusunu tam bilmiyorum. Eğer DHT engelleyici ilaçlardan falan bahsediyorsunuz onlara çok sıcak bakmıyorum. Ekilse daha iyi olur sanırım. Yinede her türlü fikri değerlendireceğim

Ben de ilaç kullanma taraftarı değilim. Bence saçınızı 2-3 hafta uzatın, daha sonra tekrar fotoğraflayıp paylaşın. Daha tutarlı yorumlar gelecektir.

Hayırlı tezkereler...

MrMabeL

• Full Member
« Yanıtla #4 : 04 Mayıs 2021, 17:27:18 »

Dostum ekim şart şakaklar bomboş
tepe bölgesini sıklaştırmak için tedavi yöntemlerini araştırmanı öneririm
ilaçlardan bu kadar çekinmeyin herkesde yan etki yapmıyor.
  • Ekim Tarihi: 03.02.2021
  • Ekim Merkezi ismi Hair of İstanbul
  • Greft Miktarı 3900
  • Yaşınız 30

Kerimm34

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 04 Mayıs 2021, 17:41:07 »
saçlar ince telli bence ekimden güzel sonuç alınma olasılığını aza indirecek çok önemli bir dezavantaj.alalade bir ekim merkezi tercih edersen işin çok zor.

boiler

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 04 Mayıs 2021, 17:56:26 »
Ben de ilaç kullanma taraftarı değilim. Bence saçınızı 2-3 hafta uzatın, daha sonra tekrar fotoğraflayıp paylaşın. Daha tutarlı yorumlar gelecektir.

Hayırlı tezkereler...

Uzayınca tekrar fotoğrafları atarım sağolun.

boiler

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 04 Mayıs 2021, 17:57:38 »

Hayırlı tezkereler...

Sağolun, saçlar uzayınca tekrar fotoğraf atarım.

boiler

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 04 Mayıs 2021, 18:00:55 »
Dostum ekim şart şakaklar bomboş
tepe bölgesini sıklaştırmak için tedavi yöntemlerini araştırmanı öneririm
ilaçlardan bu kadar çekinmeyin herkesde yan etki yapmıyor.

Evet maalesef baya açıldı. İyi bir sonuç alacağıma ikna olursam en kısa sürede ektirmeyi düşünüyorum ama ilaç kullanacak kadar da hayatı bir mesele değil benim için. Sonuçta bu ilaçları senelerce kullanmak gerekli diye biliyorum. Sağolun yorumunuz için.

boiler

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 04 Mayıs 2021, 18:06:40 »
saçlar ince telli bence ekimden güzel sonuç alınma olasılığını aza indirecek çok önemli bir dezavantaj.alalade bir ekim merkezi tercih edersen işin çok zor.

Evet ince saçın bir dezavantaj olduğunu biliyorum ama bazıları da daha doğal olacağını söylüyor bilemedim. Umutsuz vaka ise hiç ektirmeyeyim diye düşünüyorum. Çim adam gibi de olmak istemem. Eğer ektirmeye karar verirsem iyi bir merkez seçeceğim, sonuçta hayatta bir veya bilemedin iki defa yaptıracağım.

Facebook Twitter Instagram