Gönderen Konu: Dökülen Saçlarımı Kazanabilir Miyim? RESİMLİ  (Okunma sayısı 732 defa)

Ankara0660

• Yeni üye
  • *
Dökülen Saçlarımı Kazanabilir Miyim? RESİMLİ
« : 10 Mayıs 2021, 17:04:32 »
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba. 18'li yaşlarımda tepe bölgemin açıldığını fark edip doktora gitmiştim ve genetiktir diyip göndermişti. Şu an 21 yaşıma giricem tepe bölgemin 2-3 senede daha fazla seyreldiğini açıldığını görüyorum ve bu durum morelimi çok bozuyor. Dışarı falan çıkmak istemiyorum. Geçtiğimiz sene 6 ay mavi su denen saçmalığı kullandım fakat hiçbir sonuç alamadım. Saçlarımı kazıttırıp hergün sarımsak+zeytin yağı karışımını bir haftadır uyguluyorum inşallah bir işe yarar. Arkadaşlar bu durum başından geçen bir şeyler başaran lütfen yorumunu esirgemezse çok sevinirim. Ne yapmalıyım? ne almayım? nasıl yapmalıyım? Bilgim az tavsiye verirseniz çok sevinirim. Hepinize çok teşekkür ederim.

Kellikbey

• Sr. Member
Ynt: Dökülen Saçlarımı Kazanabilir Miyim? RESİMLİ
« Yanıtla #1 : 10 Mayıs 2021, 19:40:40 »
Mavi suyu kullandım orjinal olanı muhteşem sac çıkarttı ama yan etki çok oldu bıraktım ve kat kat fazlası döküldü size tavsiyem minoxil xpeciayla bu işi kapatirsiniz

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 10 Mayıs 2021, 20:01:49 »
Minoxidil deneyebilirsin, finasterid'i de araştır
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 10 Mayıs 2021, 20:07:08 »
Hocam sarımsak,zeytinyağı ile bu iş hallolsaydı Dünya'da kel olmazdı.Doktora gitmediysen önce bir doktora git vitamin eksikliği falan var mı baktır
Genetik dökülmeyse zaten kullanabileceğin şeyler sınırlı.Finasterid,dutasterid,minoxidil
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 10 Mayıs 2021, 21:37:22 »
Yok yakınken finasteride. 45 yaşına kadar korursun hatta dökülenleri de çıkarırsın. Reddit e girip r/tressless alt başlığına göz at, arama gerine finasteride vs yaz araştır.

Facebook Twitter Instagram