Gönderen Konu: Saçlarımı ve dökülme durumunu analiz edecek var mı ? (Resimli )  (Okunma sayısı 1578 defa)

HEKTOR

• Hero Member
Yaşım 20 . Ailede baba tarafinda kellik var .
Benim saçlarım 1-2 yıldır dökülüyor . Yoğun dökülme yok. Duşta 10-15 tane havlu ile kurularken 3-5 tane tararken de 3-4 tane dökülür ancak .
Kepek yağ kaşıntı problemim yok.
Moralimi çok bozuyor . Çünkü çok gür saçım vardı . Saçlarımı çok seviyordum . Ne olacak hiçbir bilgim yok . Çok fazla konu açtım kusura bakmayın sadece yardıma ihtiyacım var .

Arkadaşlar soruyu güncelledim .😀
Saç dökülmem 1-2 yıl önce başladı . Şakak bölgesinden hafif seyreldi .

Bu birinci resimdeki o işaretinin gösterdiği yer sık gür yabi pprblem yok gibi

Son resimde ise .
İsaretledigim yer dökülüyor özellikle .
Keşke sadece orası gitse de arkalar hep kalsa 😀😀

İleride ekim şart da tek umudum dökülme çok derinlere gitmemesi 😀😀

oralminoxidil

• Hero Member
imzamdaki kılavuzu oku

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

HEKTOR

• Hero Member

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Yaşın genç daha saçların kötü değil doktora görünüp vitamin takviyeleri alabilirsin
Global Moderator

HEKTOR

• Hero Member
Yaşın genç daha saçların kötü değil doktora görünüp vitamin takviyeleri alabilirsin

Hocam sizin yorumunuzu bekliyordum .
Cildiye doktoruna gidince şampuan verip yolluyor ya baktığı yok .
En iyisi kan tahlili yaptırmak dimi ?
Biotin çinko hapı alıyorum .
Sarımsak yutuyorum .
Süt , keçiboynuzu pekmezi yiyorum 
Zaten spor yapan biriyim beslenmem iyi yine de kan tahlili olayim

HEKTOR

• Hero Member
Değerli bilgili üyeler yorum lütfen

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
Önlerden açılmış tepende seyreliyo minimum nw5in var önlem almassan yaş genç. Dört günde bir konozol başla iki günde birde normal şampuanla yıka kafanı ve saçtan önce cildiyeci ye görün sivilcelerinden kurtul herşeyin başı sağlıklı bir deri bir ay boyunca uyumadan önce lavanta kaynat çayını yap iç. 1-1,5mm dermastamp al öne ortaya arkaya bas 1,5-2 haftada bir arkasından 2 saat sonra magnezyum yağı sür. Bol limon ve maydonoz tüket cilt için. Yazları kesin denize git. Güneş ışığı al alabildiğin kadar. 21 olana kadar sağlıklı beslen, spor yap dediklerimi uygula sonrasında ana tedavini iyice araştırıp belirlemiş olursun zaten kolay gelsin dostum.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

HEKTOR

• Hero Member
Önlerden açılmış tepende seyreliyo minimum nw5in var önlem almassan yaş genç. Dört günde bir konozol başla iki günde birde normal şampuanla yıka kafanı ve saçtan önce cildiyeci ye görün sivilcelerinden kurtul herşeyin başı sağlıklı bir deri bir ay boyunca uyumadan önce lavanta kaynat çayını yap iç. 1-1,5mm dermastamp al öne ortaya arkaya bas 1,5-2 haftada bir arkasından 2 saat sonra magnezyum yağı sür. Bol limon ve maydonoz tüket cilt için. Yazları kesin denize git. Güneş ışığı al alabildiğin kadar. 21 olana kadar sağlıklı beslen, spor yap dediklerimi uygula sonrasında ana tedavini iyice araştırıp belirlemiş olursun zaten kolay gelsin dostum.
[/quote

Çok teşekkür ederim yorumunuz için .
Sivilcelerden kurtuldum izleri kaldı krem kullanıyorum .
Yağlı bir derim yok . Saçımda herhangi bir deri problemi yok . (Kepek, yağ , egzema sivilce vs ).
Düzenli vücut geliştirme yapıyordum da 2-3 aydır yapamıyorum su an .
Yazları hep disardayim bol bol güneş vuruyor .
Bitotin alıyorum . Düzenli besleniyorum . Sigara alkol yok .
Evde dermaroller var 05 ama işe yarıyor mu bilemem . İlaç vs kullanmak hiç istemiyorum .bakalım sonuç ne olacak .
Dediğiniz kanazol alacağım .
Birde kan tahlili yapacağım

HEKTOR

• Hero Member

Magnezyum yağı saç için mi

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member

Magnezyum yağı saç için mi
Evet dostum

HEKTOR

• Hero Member
Evet dostum

Kıvanç bey kral adamsınız .
Günlük keçiboynuzu pekmezi
Biotin hap
Bir diş sarımsak
Protein ağırlıklı düzenli beslenme (3-5 yumurta )
Şu anlık böyle .
Yeni ekleyeceklerim ise
Kanazol şampuan
Magnezyum yağı
Ara sıra dermarolller
Masaj

Nasıl sizce ?

Birde bu magnezyum yağını ilk kez duydum saça ne işe yarıyor kullandınız mı

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
Kıvanç bey kral adamsınız .
Günlük keçiboynuzu pekmezi
Biotin hap
Bir diş sarımsak
Protein ağırlıklı düzenli beslenme (3-5 yumurta )
Şu anlık böyle .
Yeni ekleyeceklerim ise
Kanazol şampuan
Magnezyum yağı
Ara sıra dermarolller
Masaj

Nasıl sizce ?

Birde bu magnezyum yağını ilk kez duydum saça ne işe yarıyor kullandınız mı
Biotin faydasız dostum. Proteinle yeterince asidik olacak vücudun yeşillik, otta ekle yanına dengelensin şuanlık güzel sıkıntı yok. Kullanmaya yeni başladım bende keşke daha önceden başlasaydım diyorum tek kullanacağın yağ olsun.

HEKTOR

• Hero Member
Biotin faydasız dostum. Proteinle yeterince asidik olacak vücudun yeşillik, otta ekle yanına dengelensin şuanlık güzel sıkıntı yok. Kullanmaya yeni başladım bende keşke daha önceden başlasaydım diyorum tek kullanacağın yağ olsun.

Ne gibi faydası oldu ki keşke daha önce öğrensem dediniz ?
Bende alacağım . İnternet e magnezyum yagi yazdım bu çıktı dogru mu ?

Evet yeşillik de ekleyeceğim
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2021, 14:22:55 Gönderen: Hintell »

Hipomani

• Sr. Member
Bunlar dökülecek sacı engellemez kardesim. Ben de yillarca bakım yaptim hepsi gitti. Maalesf. Tek cozumu var o da ekim yaptirmak.

HEKTOR

• Hero Member
Bunlar dökülecek sacı engellemez kardesim. Ben de yillarca bakım yaptim hepsi gitti. Maalesf. Tek cozumu var o da ekim yaptirmak.

En azından daha geç kel olayım :))

Facebook Twitter Instagram