Gönderen Konu: Saçlarımın durumunu anlayamadım  (Okunma sayısı 1318 defa)

Ahmet1655

• Yeni üye
  • *
Saçlarımın durumunu anlayamadım
« : 22 Ekim 2021, 22:55:27 »
Abilerim Selamün Aleyküm. 18 yaşındayım ve tepe bölgemde (galiba vertex deniyor) açıklık var. Doktora gidip kan tahlillerimi yaptırdım sonuçlarım iyi çıktı doktor genetik olabiliceğini söyledi ancak ailemdeki kimsede dökülme yok. İlaç olarak minoxil yazdı ama hem egzamam hemde kullanmak istemediğim için hiç yanaşmadım. Bu sıralar dökülmem baya azaldı çok şükür saçımı yıkarken elime daha az saç geliyor kuruyken 2 3 çekişte falan anca geliyor yada gelmiyor uyandığımda ise yastıkta 3 4 tel oluyor yada olmuyor. acaba saç ayrımı olduğu için mi öyle gözüküyor ama doktorda genetik olabiliceğini söyledi. Bide buraya danışmak istedim. Fotoğraflar ışık altında çekildi

Cardozoo

• Hero Member
Ynt: Saçlarımın durumunu anlayamadım
« Yanıtla #1 : 22 Ekim 2021, 23:07:05 »
Bir açıklık göremedim. Şakaklarını ve ön çizgini net bir şekilde at.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Ahmet1655

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 22 Ekim 2021, 23:30:59 »
ön ve yanlardan problemim yok ancak tepe bölgemden korkum var doktor genetik olabilir demeseydi bu kadar üstünde durmazdım. bundan önce çok daha fazla dökülüyordu yıkadığımda baya bi geliyordu egzamadandır diyordum ama tepe bölgemi böyle görünce bi tedirginlik oldu doktorunda söylemesiyle

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 23 Ekim 2021, 00:22:07 »
 bence genetik baslangıcı olmama ihtimali olma ihtimalinden azda olsa daha önde.anket aç genetikmi değilmi diye
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Xliarm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 23 Ekim 2021, 09:21:32 »
Saçın önünde ya da tepesinde herhangi bir problem göremedim. Doktorun neden minoxidil verdiğini de anlamadım açıkçası. Fotoğraflarda sıkıntılı bir şey göremiyorum ben.

Mehmet K.

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 23 Ekim 2021, 13:34:47 »
Yaa sen manyağın tekisin be oğlum

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 23 Ekim 2021, 14:18:19 »
Şeker,ekmek ve türevlerinden uzak dur.Günlük çiğ badem içi ye ve trigliserid formda omega3 al. Ayrıca haftada bir kaç kere brokoli ye. Depresif bir ruh halin varsa arada sırada bitter çikolata da ye(mümkünse şekersiz olsun). Ha dersen çok kafama takıyorum o zaman bunların yanına günde 1 xpecia ekle. Günlük 10-15 dakika saç masajı da ekleyebilirsin bunların yanına. İyi olur.
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 23 Ekim 2021, 16:12:38 »
Şeker,ekmek ve türevlerinden uzak dur.Günlük çiğ badem içi ye ve trigliserid formda omega3 al. Ayrıca haftada bir kaç kere brokoli ye. Depresif bir ruh halin varsa arada sırada bitter çikolata da ye(mümkünse şekersiz olsun). Ha dersen çok kafama takıyorum o zaman bunların yanına günde 1 xpecia ekle. Günlük 10-15 dakika saç masajı da ekleyebilirsin bunların yanına. İyi olur.

hocam kullanilan sampuanin sacta bir etkisi oluyor mu

revoxa 50 kagit bayilmak istemiyorum her defasinda
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 23 Ekim 2021, 16:31:50 »

Olur. Ben saçımda köpüğü 5 dakika kadar bekletiyorum daha iyi emilim olsun diye. İdareli kullanırsan bir kutu bayağı götürür seni. İndirimleri de takip edersen daha ekonomik olur.
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 23 Ekim 2021, 18:41:01 »
Olur. Ben saçımda köpüğü 5 dakika kadar bekletiyorum daha iyi emilim olsun diye. İdareli kullanırsan bir kutu bayağı götürür seni. İndirimleri de takip edersen daha ekonomik olur.

hangisini alayim sence revoxun erkeklere ozel olan mi yoksa biotin collagen mi
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 23 Ekim 2021, 18:45:42 »
Saçlar zayıf yaşınıza göre... Dökülmeye müsait...zaten bu site de gezdiginize göre dökülmeden müzdaripsin...o yüzden saçlarını doktor tavsiyesiyle korumaya calis sakın kendi haline hiç birşey yapmadan bırakma...hele ki aile bireylerin de Kellik varsa.

Ahmet1655

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 23 Ekim 2021, 19:12:41 »
 doktor minoxilden başka bişey vermedi onuda kullanmak istemedim ailede kellik yok saçımda baya bi süredir en az 3 yıldır egzama var ondan dolayıda dökülüyor olabilir. Cardozoo abimizin söylediklerinden hariç önericeğin bir şey var mı

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 23 Ekim 2021, 19:34:43 »

Yav saçmalamayın kafanda 5 dakika tuttuğun şampuanin ne gibi bi faydası olur yok biotinmiş yok kolajenmiş hepsi saçmalık çok istiyosan git ketoral şampuan al onu beklet kafanda 5 dakika

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 24 Ekim 2021, 14:58:11 »
Yav saçmalamayın kafanda 5 dakika tuttuğun şampuanin ne gibi bi faydası olur yok biotinmiş yok kolajenmiş hepsi saçmalık çok istiyosan git ketoral şampuan al onu beklet kafanda 5 dakika
İçinde saç için faydalı olan vitamin ve özler var. Deri emilimi denen bir şey var. Boş yorumlarını kendine sakla.
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 24 Ekim 2021, 15:40:47 »
Hani nerde açıklık?

Facebook Twitter Instagram