Gönderen Konu: Ne yani finasterid doping mi ?  (Okunma sayısı 2752 defa)

Kellikbey

• Sr. Member
Ne yani finasterid doping mi ?
« : 11 Mayıs 2021, 12:10:47 »
Finasterid neden doping olarak geçiyor enerji felan mı veriyor başka birseymi.
Spor mulakatlarina katilicam sıkıntı olurmu

Xeth

• Hero Member
Ynt: Ne yani finasterid doping mi ?
« Yanıtla #1 : 11 Mayıs 2021, 12:32:53 »
Steroid hormonlar yani androjenik hormonlardan biri de testosteron, dopingdeki madde de steroid yapıda. finasterid kullanınca dht düşer testosteron yükselir, dolayısıyla yükselişin asıl sebebi doping mi yoksa finasterid mi anlaşılmaz. Bu yüzden yasaklanmıştır.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Kellikbey

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 11 Mayıs 2021, 12:44:17 »
Steroid hormonlar yani androjenik hormonlardan biri de testosteron, dopingdeki madde de steroid yapıda. finasterid kullanınca dht düşer testosteron yükselir, dolayısıyla yükselişin asıl sebebi doping mi yoksa finasterid mi anlaşılmaz. Bu yüzden yasaklanmıştır.
anlasilmamasina ragmen nasıl yasaklamislar. Hocam mulakatlara giricem de sıkıntı olurmu test yapsalar genelde yapmıyorlar ama

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 11 Mayıs 2021, 12:45:48 »
anlasilmamasina ragmen nasıl yasaklamislar. Hocam mulakatlara giricem de sıkıntı olurmu test yapsalar genelde yapmıyorlar ama

Doping kullanıp kullanmadığın anlaşılmıyor işte. Yanıltıcı, Finasterid yüzünden. Bunu demeye çalışmış attığın yazıda ben de sebebini yazdım. Mülakat konusunda bilgim yok
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

Kellikbey

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 11 Mayıs 2021, 12:49:50 »
Doping kullanıp kullanmadığın anlaşılmıyor işte. Yanıltıcı, Finasterid yüzünden. Bunu demeye çalışmış attığın yazıda ben de sebebini yazdım. Mülakat konusunda bilgim yok
anladım hocam eyvallah saolasin

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 11 Mayıs 2021, 13:01:07 »
anladım hocam eyvallah saolasin

Rica ederim hocam
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 11 Mayıs 2021, 17:22:39 »
Finansterid enerji veriyor bu galiba yükselen testesterondan oluyor.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Kellikbey

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 11 Mayıs 2021, 17:34:40 »
suan halsizlikten ölüyorum tabi bunu baglamamak lazim fine ama keşke enerji verse gerçekten

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 11 Mayıs 2021, 22:40:00 »
Finasterid, özetle, 5ar enzimini baskılayarak testosteronun dht ye dönüşmesini engelliyor/ azaltıyor. Haliyle kanda dolaşan testosteron miktarı artmış oluyor. Testo artışının ana sebebi budur.

Haliyle ilk zamanlar yaşanan libido artışının da sebebi bu denebilir. Zamanla dengeleniyor bu durum. Lakin yasaklı madde olmasının sebdbi olarak da dopingin anlaşılmasına engel olması diye bir yerde okuduğumu hatırlıyorum ama mekanızmasını bilemiyorum.
Yanlış hatırlamıyorsam zamanında basketbolcu Kerem Gönlüm bu sebeple cwxa almıştı.

Kellikbey

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 12 Mayıs 2021, 05:43:54 »
Finasterid, özetle, 5ar enzimini baskılayarak testosteronun dht ye dönüşmesini engelliyor/ azaltıyor. Haliyle kanda dolaşan testosteron miktarı artmış oluyor. Testo artışının ana sebebi budur.

Haliyle ilk zamanlar yaşanan libido artışının da sebebi bu denebilir. Zamanla dengeleniyor bu durum. Lakin yasaklı madde olmasının sebdbi olarak da dopingin anlaşılmasına engel olması diye bir yerde okuduğumu hatırlıyorum ama mekanızmasını bilemiyorum.
Yanlış hatırlamıyorsam zamanında basketbolcu Kerem Gönlüm bu sebeple cwxa almıştı.
hocam peki testo artarsa enerji mi verir

revengoa

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 12 Mayıs 2021, 11:01:46 »
Külliyen yanlış :)
Testosteron ne kadar önemliyse DHT de bir o kadar önemli kaslar ve enerji için. Finasteride enerji vermez. Fitness yapıp aynı zamanda finas kullananlar bilir. Finas ciddi güç kaybı yaşatır.

Kellikbey

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 12 Mayıs 2021, 11:44:24 »
Testosteron ne kadar önemliyse DHT de bir o kadar önemli kaslar ve enerji için. Finasteride enerji vermez. Fitness yapıp aynı zamanda finas kullananlar bilir. Finas ciddi güç kaybı yaşatır.
oooo ne anladık şimdi biz bu isten, multivitamin alıp dengelemeye calisicam abi sınava girecez su hale bak

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 12 Mayıs 2021, 14:08:31 »

Valla ben kullanıyorum daha aktifim.Üstüne üstlük sporda yapan biriyim.Libodomda tavan.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Kellikbey

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 12 Mayıs 2021, 14:10:04 »
Valla ben kullanıyorum daha aktifim.
basladim 5 gun felan oldu benimde ama hafif kasıkta agri oluyor ve meni de sivilasma gecermi acaba

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 13 Mayıs 2021, 16:31:38 »
Valla ben kullanıyorum daha aktifim.Üstüne üstlük sporda yapan biriyim.Libodomda tavan.

Başlarda aşırı libido artışı bende de olmuştu. Bir süre sonra vücut alıştı mı demek gerek bilmiyorum, normale döndü. Belki normalin de altına inmiş olabilir.

Belki sen de yaşayacaksın belki de yaşamazsın bilmiyorum. Herkesin bünyesi  farklı tepki verebilir.

Ama spordaki performansımı çok daha belirgin etkilediğini söyleyebilirim.

Ama bir yandan da, antiandrojenlere pandemi döneminde başladığım için, bu tip düşük enerji vs gibi durumların pandeminin sebep olduğu kapalı yaşantı, psikoloji,  az hareket, bozulan yeme spor düzeni gibi durumlar da sebep olmuş olabilir veya artmasına sebep olmuş olabilir. Bunları kontrollü deney gibi gözlemleme şansım olmadı haliyle.

Ama az ama çok illa ki bu etkileri yaşadım. Bunu net bir şekilde söyleyebilirim.

Umarım sağlıklı şekilde kullanımınız devam eder.

Facebook Twitter Instagram