Gönderen Konu: 3alfa-hidroksisteroid redüktazi arttirip androestadinolla saclari cikarmak  (Okunma sayısı 6524 defa)

qew1978

• Full Member
https://www.reddit.com/r/tressless/comments/mx6ncc/the_theory_that_explains_everything_please_help/

Biraz once redditte soyle bir post gordum ve okudukca sac dokulmesi ile ilgili kafamdaki butun taslar yerine oturdu. Finasteride'in nw6'yi en fazla nw5 yapmasi, bazilarinda hic ise yaramamasi, saci hic dokulmemis insanlarla bizim gibi kellerin kafa derisinde hemen hemen ayni miktarda DHT'ye sahip olmasi, ekim yapildiktan sonra saclarin birkac yilda dokulmesi gibi.

Postu atan abimizin iddiasi soyle: hepimiz sac dokulmesi icin DHT'yi sucluyoruz, onu azaltmaya calisiyoruz ama o dogru yerde, yapmasi gerekeni yapiyor. Sorun sac derisindeki 3alfa-hidroksisteroid redüktazin azalmasi (burada sac derisinin gerilmesinden ve bu gerilmeye dis molokluzyonu adi verilen bir sorunun sebep olabilieceginden bahsediyor) ve azalan bu enzime bagli olarak androestadinolun azalmasi veya komple bitmesi. Androestadinol da bir cesit androjen ama daha gucsuz ve sac uzamasi ve cilt yenilenmesi gibi konularda is goruyor. Saci dokulen insanlarda bu androjen ya cok az ya hic yok, tam tersine dokulme sorunu yasamayan insanlarda ise daha dengeli bir dagilimi var DHT ile. Iki androjen de ayni reseptore baglaniyor. Ama ortamda dht'nin olmasi androestadinolun baglanmasina engel degil, bir nevi DHT yol veriyor, onden bayanlar misali. Ama ortamda hic androestadinol yoksa mecbur dht baglaniyor ve mutlu son :D. Saclara Tayland'a tek yonlu ucak bileti aliyor.

Mesela dutasteride de kullansan taa sakaklara kadar sac cikarmiyor, neden? Cunku oralarda bu androestadinol ya cok azalmis ya da bitmis, sen dht'yi azaltsan nolur, azaltmasan nolur.

Ya da minoxidil nasil cikartiyor? Abimiz burada minoxidilin veya onun kullanilabilir formu olan sulforafanin 3alfa-hidroksisteroid redüktazi arttirdigini soyluyor. Bu enzimin artmasi da androestadinolu arttiryor ve androjen de saci yeniden cikariyor, uzatiyor.

Abimiz yine sac ekimi meselesine de deginmis. Ona gore arkadan alinan sac telleri veya kokleri (tam bilmiyorum bu ekim isini, affola) transfer edilirken mevzut androestadinolla beraber geliyor ve bu ona birkac yil yetiyor. Bitince de dokuluyor. Eger ekim kotu yapilirsa ekim yapilan yere DHT hucum ediyor ve cok cok daha kisa surede ekilen sac gidiyor.

Ayni sekilde dermaroller/stamp/pen de minoxidil kullanilmadigi surece pek bir ise yaramiyor. Cunku her ne kadar buyume faktorune yol acsa da ortada 3alfa-hidroksisteroid redüktaz yok, sadece dht var.

Kendisine gore 60 yasina kadar kask  gibi saci olanlarin sacinin sonradan sacinin seyrelip dokulmesinin sebebi de, yaslanma ile beraber 3alfa-hidroksisteroid redüktazin DHT'den cok daha hizli azalmasiyla beraber dengenin bozulmasi.

Kendisi konunun ilac firmalarina gerek kalmadan tarafsiz bir sekilde labaratuvarlarda arastirilmasini istiyor. Kultur ortamina zayiflamakta olan bir sac teli ile gerekli enzimi veya direkt olarak androjenin konulup incelemesini yapalim diyor. Yorumlarda biyokimyaci falan var, deneylere baslamislardir belki de.

Bu arada kendisi topikal melatonin, oral procyanidin B2 ve minoxidil (sulfarofan)'in tedavi olabilecegini soyluyor yazinin bir yerinde. Topikal melatonini daha once mem adli uyenin losyonunda gormustum, procyanidin B2'yi de bir yerde gordum ama hatirlamiyorum.

Not: doktor veya eczaci degilim, ben bir garip keloglanim, yazarken sicip sivamis olabilirim, affola.

DmitriAhmedov

• Sr. Member
Ağam herşeye eyvallah ta bu hormon nasıl arttırılıyormus reis hepsini araştırmış bir şeyi yokmu
  • Yaşınız 25

qew1978

• Full Member
Ağam herşeye eyvallah ta bu hormon nasıl arttırılıyormus reis hepsini araştırmış bir şeyi yokmu

Sulforafan icin brokoli filizi ya da direk brokoliyi onermisler, hardal tohumu da etkinligi arttiriyormus.

Procyanidin B2 icin ham kakao(hicbir katki maddesi olmayanindan), uzum cekirdegi, tarcin ve elma. Ama bu maddenin emilimi pek yuksek degilmis galiba.
dutasteride 0.5 mg
oral minoxidil 2.5 mg

oralminoxidil

• Hero Member
ben de baya araştırdım bunu da büyük bir kitle fonlaması yapılıp değerler ölçülmeden çok garanti konuşuyor abimiz. açıkçası brokoliyle elmayla olacak iş değil topikal kullanım için de yüksek değerler lazım şu anki losyonlardaki anlamsız çok çok az. açıkçası scalp gerilmesi teorisi daha mantıklı ve doğru geliyor bana

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

qew1978

• Full Member
ben de baya araştırdım bunu da büyük bir kitle fonlaması yapılıp değerler ölçülmeden çok garanti konuşuyor abimiz. açıkçası brokoliyle elmayla olacak iş değil topikal kullanım için de yüksek değerler lazım şu anki losyonlardaki anlamsız çok çok az. açıkçası scalp gerilmesi teorisi daha mantıklı ve doğru geliyor bana

Kendisi bu scalp gerilmesine dis maloklüzyonunun sebep olabilecegini soyluyor, yani birinin dogrulugu digerini yanlislamiyor. Yaziyi okuduktan sonra gidip aynadan baktim dislerime, ustteki on 4 dis alttakilerin onunde, guldugumde alt on 4 dis hic gorunmuyor neredeyse. Sonra gittim babaminkine baktim, o da ayni benimle. Yarin kel olmayan birkac erkeginkine daha bakacagim.

Su an bir aksiyon almak icin erken ama yazilanlar bana mantikli geldi. En azindan bilinen bazi noktalari birlestirmis oldu bir sekilde.

Turkiyede uzum cekirdegi ekstrati satiliyor, emilimi az diyorlar ve nasil bir dazajda alacagiz belli degil.

Yorumlarda bir organik kimyaci t-resveratrolun Procyanidin B2 ile ayni fonksiyona sahip oldugunu soyluyor. Yaslanma karsiti etkisi falan da varmis.

https://www.hepsiburada.com/bigjoy-vitamins-resveratrol-200mg-50-vegi-kapsul-pm-HB00000PKEU5

Brokoli filizi icinse evde kocaman bir balkon var, alirim devasa saksilari ekerim, filizlenince kaba filizleri atarim, biraz sarimsak, biraz kuru nane, biraz yogurt, gecir blenderdan mis gibi.

Ama daha erken, once su arkadaslar biraz kendi uzerinde denesin sonra biz de yapariz gerekirse.
dutasteride 0.5 mg
oral minoxidil 2.5 mg

oralminoxidil

• Hero Member
Kendisi bu scalp gerilmesine dis maloklüzyonunun sebep olabilecegini soyluyor, yani birinin dogrulugu digerini yanlislamiyor. Yaziyi okuduktan sonra gidip aynadan baktim dislerime, ustteki on 4 dis alttakilerin onunde, guldugumde alt on 4 dis hic gorunmuyor neredeyse. Sonra gittim babaminkine baktim, o da ayni benimle. Yarin kel olmayan birkac erkeginkine daha bakacagim.

Su an bir aksiyon almak icin erken ama yazilanlar bana mantikli geldi. En azindan bilinen bazi noktalari birlestirmis oldu bir sekilde.

Turkiyede uzum cekirdegi ekstrati satiliyor, emilimi az diyorlar ve nasil bir dazajda alacagiz belli degil.

Yorumlarda bir organik kimyaci t-resveratrolun Procyanidin B2 ile ayni fonksiyona sahip oldugunu soyluyor. Yaslanma karsiti etkisi falan da varmis.

https://www.hepsiburada.com/bigjoy-vitamins-resveratrol-200mg-50-vegi-kapsul-pm-HB00000PKEU5

Brokoli filizi icinse evde kocaman bir balkon var, alirim devasa saksilari ekerim, filizlenince kaba filizleri atarim, biraz sarimsak, biraz kuru nane, biraz yogurt, gecir blenderdan mis gibi.

Ama daha erken, once su arkadaslar biraz kendi uzerinde denesin sonra biz de yapariz gerekirse.

çene ile ilgili ben de zamanında konuştum çoğu kişi alakası yok dedi ama ben hala çenenin pozisyonunun dilin pozisyonunun önemli olduğunu düşünüyorum kılavuzda da değindim. kellerin ve hiç saçı dökülmeyenlerin çenesi arasında belirgin fark var

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Design

• Full Member
Çok güzel konu. Böyle farklı konulara ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Umarım havada kalmaz.
  • Medikal Tedavi .

Bruce Wayne

• Sr. Member

Eser Comak

• Yeni üye
  • *
DHT kellesmeyen kafa derisinde daha az degil miydi? Bana cok karambol bir yazi gibi geldi redditteki arkadasin attigi. Teker teker dedigi her seyi kontrol etmek lazim. Kalitesi dusuk yazinin cok. Bunu bulurlardi bence simdiye kadar harbiden etkisi olsa.

Virtüöz

• Hero Member
Geçenlerde bir konumdan bahsetmiştim procyanidin b2 dimer tedavisi hakkında.Bu daha önceden de bilinen birşey.Japon araştırmacılar bulmuş.Fakat elde etmesi kolay değil.Revigen şampuan ve serumun içinde mevcut.Serumunu denemek lazım.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

qew1978

• Full Member
DHT kellesmeyen kafa derisinde daha az degil miydi? Bana cok karambol bir yazi gibi geldi redditteki arkadasin attigi. Teker teker dedigi her seyi kontrol etmek lazim. Kalitesi dusuk yazinin cok. Bunu bulurlardi bence simdiye kadar harbiden etkisi olsa.

2000 yilinda %1 procyanidin B-2 tonigi ile calisma yapmislar.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5775114/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11194183/

Gayette basarili sonuclar vermis ve deneyi bu kez %3 olarak tekrar yapmak istemisler ancak nasil olduysa finansman bulamamislar.  :o

Yazidaki en buyuk eksiklik bence scalptaki kronik gerginlik nasil 3ahr'yi azaltiyor? Daha sonrasini zaten az cok biliyoruz.

Kronik gerginlik >> inflamatuar yanıt >> DHT >> TGFß-1 >> fibrozis >> kısıtlı kan akışı >> saç folikülü minyatürleştirme >> saç dökülmesi

dutasteride 0.5 mg
oral minoxidil 2.5 mg

qew1978

• Full Member
Geçenlerde bir konumdan bahsetmiştim procyanidin b2 dimer tedavisi hakkında.Bu daha önceden de bilinen birşey.Japon araştırmacılar bulmuş.Fakat elde etmesi kolay değil.Revigen şampuan ve serumun içinde mevcut.Serumunu denemek lazım.

Sampuanin bile icine koyabiliyorlarsa nasil elde etmesi zor olsun, bence isterlerse gayet ucuz bir sekilde elde etmenin yolunu bulurlar. Su an emilim konusunda suphem olmasa giderim uzum cekirdegi ekstrati veya t-resveratrol alirim.
dutasteride 0.5 mg
oral minoxidil 2.5 mg

Virtüöz

• Hero Member
Sampuanin bile icine koyabiliyorlarsa nasil elde etmesi zor olsun, bence isterlerse gayet ucuz bir sekilde elde etmenin yolunu bulurlar. Su an emilim konusunda suphem olmasa giderim uzum cekirdegi ekstrati veya t-resveratrol alirim.

Maddeyi değil piyasada içeren ürün bulunmuyor.Klinik çalışmada gayette iyi sonuç vermesine rağmen nedense çıkarmıyorlar.İnsanın aklına şüphe gelmedi değil.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

qew1978

• Full Member
Maddeyi değil piyasada içeren ürün bulunmuyor.Klinik çalışmada gayette iyi sonuç vermesine rağmen nedense çıkarmıyorlar.İnsanın aklına şüphe gelmedi değil.

Elmas degil altin degil, alt tarafi gidadan cesitli islemlerle ayristiracaklar. Hatta istenirse sentetik olarak bile uretilebilir yazmisti biri yorumlarda. Topikal olarak birkac urun buldum amazonda ama %0.2 gibi komik derisimlerde.

Omur boyu sistemsel olarak dht dusurmek pek mantikli gelmiyor bana. Sunu arastirsalar da bir cozum uretilse artik. Her kel 1 dolar verse 100 yil yetecek kadar arastirma finansmani yaratilir.
dutasteride 0.5 mg
oral minoxidil 2.5 mg

Turhan baysn

• Yeni üye
  • *
Yazınızı okudum çok mantıklı en azından artık şuna eminim, ekilen saçlar asla ömürlük değilmiş bunu defalarca araştırdım malesef çoğu doktor ense saçlarının dökülmeyeceğini kökle alakalı olduğunu söylesede gerçek sebep kafamızın üst bölgesi scalp mı nedir yani orası dht ye çok duyarlı olduğundan enseden alınan sağlam kökler oraya taşındığında anladığım kadarıyla (hiç ilaç kullanmassak, proscar gibi) belli ömürleri var tamamlayınca minyatürleşecek gidecek bu sebepten hala kararsızım ekime, geçen gün saç botoksunu duydum araştırdım kafa derisi gerginliğini alıyormuş ilk başta yılda 2 kez sonra yılda 1 biraz maliyetli bana göre, ama etkisi oluyormu ondanda emin olamadım sonuçta yan etkisi olmadan dht yi ortadan kaldırmış gibi görevi olduğu idda ediliyor bu sebepten ekime çok kararsız kaldım.

Facebook Twitter Instagram