Gönderen Konu: Donör azlığı  (Okunma sayısı 3320 defa)

Sportmen

• Yeni üye
  • *
Donör azlığı
« : 03 Haziran 2021, 00:18:37 »
Arkadaşlar merhaba
Yaş 41
Dökülme bölgesi tepeden başladı  önlere doğru yayıldı. 
Şu zamana kadar herhangi bir ilaç yada tedavi uygulamadım.

Bu gün sac ekim merkeziyle görüşmem oldu. Sac köklerimin zayıf ince olduğunu belirttiler.
Dönor bölgesinden 3500 kök alabilenecigini ,
İkinci seansta 2000 kök alınabileceğini belirtti
Tepe bölgesinde %60 ekim oranı ön bölgede %90 ekim basari oranı verdi.
İkinci seanstan sonra ensede seyreklik olabileceğini saçı kısa tutamam gerektiğini söyledi.
Dr , tepeye 3000 öne 500 ekelim dedi.
Sonrasında  tamamını öne ekelim ikinci seansta 2000 kök tepeye ekelim dedi.

Arkadaşlar konu bundan ibaret,  saç ektirmek istiyorum. Saçların ince ve zayıf olması  ,dönor bölgesinin de yetersiz olması beni tedirgin etti.
Resimleri gönderdim .
Yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
Teşekkürler

Trevor

• Hero Member
Ynt: Donör azlığı
« Yanıtla #1 : 03 Haziran 2021, 00:38:52 »
nereye ekim yaparsanız yapın öncelikle medikal tedaaviyide denemeniz gerekir diye düşünüyorum lakin açıklığınız özellikle tepe tarafı kısmende olsa tedaviye cevap verebilecek bir durumda.
doner bölge içinde zayıf olduğu fikrine çok katılmıyorum bana göre sıfır traş ettiğiniz için öyle gözüküyor tam halini görebilmek için biraz daha uzun halini yüklemeniz gerekir.
iki ekim fikrinede ayrıca katılmıyorum bence kendinize bu eziyeti yapmayınız tek ekimde halledilebilecek bir açıklığınız var ,iki ekim olması size bir avantaj ssağlamaz mantıken ancak ekim yaptıracağınız kişiye ticari avantaj sağlayabilir bence nedeni bu olma ihtimali çok yüksek.

Sportmen

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 03 Haziran 2021, 00:56:53 »
Cevabınız için teşekkür ederim.
Dönor azligini ve iki Seans ekimini Dr söyledi.
Medikal tedavi konusunu biraz açarmisiniz?
Ben bu konulara oldukça uzağım.
Bunun dışında dr tavsiyeniz olur mu?
Teşekkürler

Ahmet Acar

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 03 Haziran 2021, 14:12:17 »
Medikal tedavi dediği finasterid, xpecia gibi ürünler ama yaşınız itibariyle finasteridi kastediyor diye düşünüyorum. Bende tek seansta 4000-4500 civari greft ekilebileceğini düşünüyorum. Hangi doktorla görüştünüz ? Forumda çok eski olmamakla beraber ekim için araştırdığımda önüme çıkan bazı yerleri size belirteyim ama sizin forumda belli bir süre araştırma yaptıktan sonra karar vermeniz daha sağlıklı olur.
Medeks, Şahin Çelik, Asumanhair, Serkan Aygın(Aydın değil) bunlar max 15 bin tl ye kadar olan yerler. Para konusunda sıkıntı yoksa asmed,hlc,muttalip keser(tepe bölgesi için çok öneriyorlar) gibi kişilerde mevcut. Detaylı bir inceleme yapmanızı öneririm.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 03 Haziran 2021, 15:36:49 »
 6 ay finasterid kullanırsan donor guclenir donor olarak sakallarda işin içine katılır.tepedede ondede her ektiği saçı çıkartanları tercih et bence .arastırmalarını ona gore yap
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Sportmen

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 11 Haziran 2021, 01:43:14 »
Yorumlar için teşekkür ederim.
Bugün mesaj yoluyla iletişim kurduğum ekim merkezi.  1400 on tarafa 3000 tepe bölgesine olmak üzere 4400 kök yeterli olacağını belirtti.  Enseden yeterli sayı alinamazsa,  sakal ve göğüsten alacagini söyledi.
Baska merkezde Sakal ve göğüs ekiminin tutmadığını söylemişlerdi.
Bu bilgi doğru mu?
İki farklı görüş var.  Araştırmaya devam ediyorum.
Bu arada iki seans ekimi mecburi olursa ,öncelik olarak ön bölgeden mi yoksa tepe bölgeden mi ekim yaptirayim.
Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler

Qur

• Full Member
« Yanıtla #6 : 11 Haziran 2021, 02:03:58 »
Sakal kullanılabilir. Kaliteli ve dökülmesi zor. Ama göğüs kılı çok işe yaramaz. Mecbur kalmadıkça tercih edilmez. Edilse kel kalmazdı zaten. Bence ön ve ortadan başlayın. Tepe zor bölge. Önleri halletmeden tepeye girmek lüks kaçar. Tutma oranı da daha az tepede. Kökleri heba etmeyin.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 11 Haziran 2021, 11:27:59 »
 sakal tutar .tepeyi dandik yer ekerse çıkartamaz.ekimci planlar ekimi.iy yere ektir tepe ve sakal ekimini herkes yapamaz
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Sportmen

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 16 Haziran 2021, 23:02:49 »
Ön ve ortalardan başlama fikri kafama yattı.
Umarım yeterli sayıda kök olur. Tek seansta biter.
Kafama takılan bir soru daha var.
Dönor bölgesi kökler alındıktan sonra nasıl görünecek merak ediyorum.  Bunun ilgili bir görsele ulaşma imkanım olur mu acaba?
Teşekkürler

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 16 Haziran 2021, 23:11:02 »
bu kadar kısa donör ıle kımse doner bölgeızın durumunu anlayamaz ekım merkezleri de doğru bılgı veremez hem forumla hem merkezlerle uzun donör bölgenizi uzun olarak fıkır alın
Global Moderator

Sportwear1907

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 29 Kasım 2021, 10:33:05 »
Arkadaşlar tekrar merhaba
Saçımın uzamış halinin resminin çekip atiyorum.
Beni yönlendirmenizi istiyorum.
Yaş 42
İki üç ay içinde ekim yaptırmaya karar verdim.
Dönör alanı yeterli mi ekim için uygun mu?
Ekim öncesi neler yapmalayım?
Doktora neler sormalıyım ?
Pişman etmeyecek , Saç ekim merkezi ve Dr tavsiyesi istiyorum.
Teşekkürler

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 29 Kasım 2021, 10:59:44 »
Donör açık alan için fena durmuyor ama 2 ekim planlayıp tepe bölgesini 2 ekime bırakın ve tepe bölgesinin kapanması da biraz zor o bölgede beklentinizi yükseltmeyin
Global Moderator

mahlas

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 29 Kasım 2021, 12:24:16 »
Donörünüz zayıf değil. Yaş ise ekim için çok ideal. Açıklık az değil ancak ekim için gayet uygun.

2 aşamalı operasyon geçirmenizi öneririm. İlk seansta mevcut ön çizginizi koruyarak ön bölge ağırlıklı ekim yaptırmanız. İkinci seansta ise ön tarafı duruma göre bir tık sıklaştırıp verteks bölgesine yoğunlaşmanız.

Emin ellerde son derece başarılı bir sonuç alabileceğinizi düşünüyorum.

subutai

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 29 Kasım 2021, 13:20:34 »
açıklık fazla değil. bence de önden başlayıp ortaya doğru seyrekleşecek bi ekim mantıklı gibi. tepe için gerekirse sakala girilebilir 2. seansta
  • Ekim Tarihi: 19.06.2021
  • Ekim Merkezi ismi zen
  • Greft Miktarı 2500
  • Yaşınız 29
  • Medikal Tedavi antibiyotik, ağrı kesici, merhem

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 29 Kasım 2021, 13:27:55 »
Donör güzel duruyor , mevcut saçlarınıza zarar vermeyecek bir merkezde ön bölgeye ve aralara 1 ekim düşünebilirsiniz. Vertexin tamamen kapanması zor.  Seyrek bir ekim yapılabilir 2.seansta .
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Facebook Twitter Instagram