Gönderen Konu: Finasterid ve sakal hakkında  (Okunma sayısı 378 defa)

Zombi

• Yeni üye
  • *
Finasterid ve sakal hakkında
« : 15 Haziran 2021, 09:41:37 »
Ortalama 1 yıldır Proscar 1/4 kullanıyorum, 1-2 ay 1-2-3 gün aralar verdiğim olmuştur üşengeçlik yapıp ama başlayalı işte ortalama 1 yıl oldu. Yaşım az değil. Geçmişte saçkıran ve sakalkıran sorunu yaşadım. Finde bir yan etki görmediğimi düşünüyorum şuana kadar. Bir ihtimal sperm sıvılaşması konusu soru işareti ama o da geçti diye düşünüyorum. Saçlarıma da faydası oldu galiba
Dediğim gibi sakalkıran sorunu yaşadım geçmişte. Sakallarımda nerelerin döküldüğünü iyi biliyorum

Geçen farkettim sadece çene bölgemdeki sakallarda seyrelme görüyorum. Bütün sakallarım mevcut eskisi gibi duruyor ama sadece çenemde bir seyrelme mevcut olmuş sanırım. Bu sizce neden oldu?
Dediğim gibi stresli zamanlarım oldu belkide orası sakalkıran oldu bilmiyorum psikolojik bana öyle gelmiş olabilir ama finden olduysa sebebi ne?

Zaten saç sakal ektireceğim(o sakalkıranları da doldurtacağım) eğer o sadece çene bölgesinde gözlemlediğim sorun finden ise 1 yıl oldu artık ilerlemez değil mi zaten sakal ekimiyle orası ormana dönecek inşallah. Bayadır da sakalımda bir değişiklik gözlemlemedim zaten artık daha geriye gitmiyor. Bu arada sigara, alkol falan kullanmıyorum. Total testosteron fine başlamadan önce yaptırdığımda ortalarda çıkmıştı

meymen

• Jr. Member
  • **
Ynt: Finasterid ve sakal hakkında
« Yanıtla #1 : 15 Haziran 2021, 10:17:13 »
Ben de fin kullanıyorum. Ortalama 4 ay falan oldu başlayalı. Dediğin gibi hiç bir yan etki yok ama çene bölgemdeki sakallar dökülüyor sadece. O da şöyle çene bölgemdeki sakallar diğer yerlere göre aşırı fazla yoğundu şimdi hala diğer yerlere göre yoğun ama olması gerekene dönüyor gibi bence.
  • Ekim Tarihi: 22 Mart 2021
  • Ekim Merkezi ismi Asmed Hair
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 23
  • Medikal Tedavi Finansterid
Haftada 3-4 dutasteride
Her gün 1 tablet magnezyum, omega 3
 Saç ekimim; https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21144.0

Zombi

• Yeni üye
  • *
Ynt: Finasterid ve sakal hakkında
« Yanıtla #2 : 15 Haziran 2021, 14:48:42 »
İlginç gerçekten. Sen de gözlemle kendini daha fazla ilerleyecek mi bakalım ama inşallah ilerlemez
Benim de ortalama 1 sene oldu işte durdu herhalde orası yani daha fazla seyrelme olmuyor artık sanırım

Facebook Twitter Instagram