Gönderen Konu: Finasterid ve sakal  (Okunma sayısı 922 defa)

Unkownnn

• Full Member
Finasterid ve sakal
« : 18 Eylül 2020, 12:24:09 »
Öncelikle merhaba herkese 21 yaşındayım sakallarım yaşıtlarıma göre bayağı azdı bende finasterid kullanmaya başladım aynı zmaanda sakal içinde minoxile başladım 1,5 düzensiz bi şekilde kullandım yüzüm tüy doldu gören sakalın cıkmış diyordu neyse daha tüy formundayken hemen bıraktım minoxili pandemi süresince evde yüzüme full buz sürdüm sakallarıda hergün kestim jiletle bilmiyorum buz köklere zararmı verdi ne olduysa sakallar öyle bi döküldükü olanda gitti sonra yine başladım kullanmaya 3.kutu oldu biraz daha sert önceki kullanmama rağmen sorum şu finasterid sakalı etkilermi veya daha önce benim gibi yapan oldumu cevaplarsa cok sevinirm bu arada saçlarıma etkisi iyi oldu 10. Aydayım şuan

Sekogok

• Full Member
Ynt: Finasterid ve sakal
« Yanıtla #1 : 18 Eylül 2020, 18:50:12 »
Benim sakalları kalınlaştırdı sanki

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
« Yanıtla #2 : 18 Eylül 2020, 22:48:42 »
Dostum 21 yaşında sakalları tamamlanmamış biri için androjen bloklayan ilaçlar için iki kere düşünülmesi gerek teorik olarak etkiler evet . Senin  asıl sorunun ise kısa süreli kullanım Finasterid kullanmasan da 1-2 aylık minoxun sonrası cıkarttıgı bir parça tüy bırakınca gidecek genelde 12 ay kullanıyorlar sakalda bırakınca kiminde dökülüyor kiminde kalıyor kimi biraz geriliyor. Fakat saç'dan çok daha memnun edici sonuçlar kalıyor sakal da.
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

Unkownnn

• Full Member
« Yanıtla #3 : 18 Eylül 2020, 23:50:16 »
Dostum 21 yaşında sakalları tamamlanmamış biri için androjen bloklayan ilaçlar için iki kere düşünülmesi gerek teorik olarak etkiler evet . Senin  asıl sorunun ise kısa süreli kullanım Finasterid kullanmasan da 1-2 aylık minoxun sonrası cıkarttıgı bir parça tüy bırakınca gidecek genelde 12 ay kullanıyorlar sakalda bırakınca kiminde dökülüyor kiminde kalıyor kimi biraz geriliyor. Fakat saç'dan çok daha memnun edici sonuçlar kalıyor sakal da.
valla bende istemezdim kullanmayı ama arkadaş ortamında tepen seyrelmiş kel kalacaksın gibi şeyler duymaya başlayınca artık uyuyamaz oluyordum gece uyanıyordum sürekli psikolojim cok kötüydü birde seboreik dermatit vardı oda androjenlerden sebep mahvediyordu saç derimi yüzüm gözüm duştan çıktıktan hemen sonra bile yağ gibi olurdu kullanmayı hiç istemesemde şu yaşımda kel kalmayı bende hiç kimsede istemez

Unkownnn

• Full Member
« Yanıtla #4 : 25 Eylül 2020, 02:07:37 »
Tekrardan merhaba bilgisi olanlar cevaplarsa cok sevinirim
Yaşım 21 yukardada belirttiğim gibi  tam 10 aydır finasterid 1/4-1/5 kullanıyorum kullanmaya başlamadan öncede sakallar yaşıtlarıma göre bayağı bayağı azdı finasteride başladım minox kullandım sakal için bıraktım döküldü sakallar yeniden başladım şuan 2,5 kutu oldu kullanalı 3 güne bir traş oluyorum sertleşsin diye falan ama sakal sertliğine bir türlü gelmiyor niyeyse belki de Zamanla olacak ama bilmediğim için soruyorum DAHA ÖNCE SAÇ İÇİN FİNASTERİD KULLANIPTA SAKALA MİNOXİDİL KULLANAN OLDUMU

Moraless

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 25 Eylül 2020, 23:01:18 »
buz dökmüştür sakalını sonuçta aşırı soğuk cildi bile morartıyor kaldıki saç köklerine zarar vermesin.
ayrıca sakal için yüzde 5 değil yüzde 2 olanını kullanmak lazım .

Unkownnn

• Full Member
« Yanıtla #6 : 25 Eylül 2020, 23:43:29 »
Buz döktükten sonra yeniden başladım sakal için minox kullanmaya 2,5 ay oldu yeniden cıktıda 3 güne bir 1 aydır jilete vuruyorum sertleşmiyor aman aman

Facebook Twitter Instagram