Gönderen Konu: Erken Ekimin Avantajları - Dezavantajları  (Okunma sayısı 1570 defa)

erkenekim

• Full Member
Erken Ekimin Avantajları - Dezavantajları
« : 30 Haziran 2021, 22:53:18 »
çok tartışılıyor saçlar tamamen dökülünce mi ekim olmalı yoksa dökülmeden mi bir resim çizelim bakalım avantaj-dezavantajları nelermiş

ben kendim bizzat erken ekim yaptırdım ilkini 2015'te ikincisini bu haziran başında ve çok iyi karar verdiğimi düşünüyorum

avantajları

1-saçlarınız tam dökülmediği için kimse ekim yaptırdığınızı fark etmez kafanız kırmızı gezmezsiniz

2-millet 32-33 e kadar bekle diyor. ben ekim yaptırdığımda yaşım 23 tü. 10 sene kel gez diyorlar adama. bir de ektirince 6 ay daha kel geziyorsun saçlar uzayana kadar. üstelik saçlar tam döküldüğü için eğer nw6-7 iseniz tek seferde yaptırdığınız ekim sizi kurtarmaz ikinci ekim gerekir. yani ikinci ekime kadar önde bir tutam saçla gezip maskara olursunuz. ve bunu yaptığınızda yaşınız 30+ dır orta seviye yöneticisinizdir veya bir saygınlığınız vardır. ama işe önde bir tutam saçla kıpkırmızı kafayla yolunmuş gibi gözüken donör bölgeyle gitmeye başladığınızda artık arkadanızdan sallarlar her gün tipe bak diye.

3-burası önemli bence. saçın nasıl döküleceği bilinmeden ekim yapıldığı için rastgele ekim yapılır. bu da saçlar döküldüğünde bence daha doğal bir görüntü veriyor. tam dökülen kafaya ekim yapılınca bütün o kalem çizgileri belli oluyor çünkü o çizgilerin üzerine ekiyorlar.

birde benim gibi yıllar sonra ikinci ekim yapıyorsanız daha şansılınız. çünkü ilk ekim yapıldığında farklı bir sınır çizgileri çekiyorlar ikinci ekim de farklı. böylü olunca saç dökülme hattı sanki doğal dökülme hattı gibi oluyor

4-ikinci ekim yapıldığında kafanızda zaten saç olduğu için greftler fark edilmez. eski uzayan saçlarınız arasında kamufle olurlar.

dezavantajları

1-ekim yapılmayan yerler dökülünce yer yer boşluklar meydana geliyor. ama benim farkettiğim kişinin kendisi hariç bu boşluklar göze batmıyor. oluşan boşluklar için zaten ikinci bir ekim yapılıp oralar kapatılıyor. yani bu gereksiz bir kaygı aslında.

2-başka yok yani  tek problem bu işte ekilmeyen yerler dökülünce oluşan görüntü ki bence o kadar absürt değil kimsenin dikkatini çekmiyor.

Virtüöz

• Hero Member
Ynt: Erken Ekimin Avantajları - Dezavantajları
« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2021, 23:51:36 »
Var olan saçlar ekimle birlikte şoka uğrayabilir.Bunun yanında kendi saçlarında yok sayılabilir.Buda erken ekimden zararlı çıkartır.Dönör bölgenin sonradan dökülme akıbeti belli olmadığı için ekilenler tutmayadabilir yada sonradan dökülebilir.Onuda geçtim dönör bölgede sonradan ekecek saç, seyreklik yüzünden olmayabilir.Birçok ekimci erken ekim yaptıranları yolma peşinde.Pek özenmeyebilir.Ben erken ekimi doğru bulmuyorum.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

erkenekim

• Full Member
« Yanıtla #2 : 01 Temmuz 2021, 00:26:57 »
hmm dediklerin doğru riskler virtüöz onlar dezavantaja eklenebilir.
  • Ekim Tarihi: 2015 - 2021
  • Greft Miktarı 3200 + 3000

erkenekim

• Full Member
« Yanıtla #3 : 01 Temmuz 2021, 00:36:35 »
ben şimdilik şanslı gözüküyorum ama yan tarafların daha aşağıya inme tehlikesi ile karşı karşıyayım

ona karşı sakaldan her iki yana 100er kök yeterli olur diye düşünüyorum eğer çok açılıp kötü görüntü olursa üst tarafla işim bitti. bundan sonra artık kafayı tekrar sıfıra vurup 4-5 ay o sıkıntılı süreci yaşama niyetim yok artık ufak nokta atışlarla dökülme devam edip çok açıklık olan yerlere müdahale edeceğim.

sakalda max 1000 atımlık greftim var askerdeki acil müdahale mangası gibi bekletiyorum onları. belki çok kafaya takarsam vertekse de saldırttırırım.

Romanadam

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 01 Temmuz 2021, 01:00:55 »
çok tartışılıyor saçlar tamamen dökülünce mi ekim olmalı yoksa dökülmeden mi bir resim çizelim bakalım avantaj-dezavantajları nelermiş

ben kendim bizzat erken ekim yaptırdım ilkini 2015'te ikincisini bu haziran başında ve çok iyi karar verdiğimi düşünüyorum

avantajları

1-saçlarınız tam dökülmediği için kimse ekim yaptırdığınızı fark etmez kafanız kırmızı gezmezsiniz

2-millet 32-33 e kadar bekle diyor. ben ekim yaptırdığımda yaşım 23 tü. 10 sene kel gez diyorlar adama. bir de ektirince 6 ay daha kel geziyorsun saçlar uzayana kadar. üstelik saçlar tam döküldüğü için eğer nw6-7 iseniz tek seferde yaptırdığınız ekim sizi kurtarmaz ikinci ekim gerekir. yani ikinci ekime kadar önde bir tutam saçla gezip maskara olursunuz. ve bunu yaptığınızda yaşınız 30+ dır orta seviye yöneticisinizdir veya bir saygınlığınız vardır. ama işe önde bir tutam saçla kıpkırmızı kafayla yolunmuş gibi gözüken donör bölgeyle gitmeye başladığınızda artık arkadanızdan sallarlar her gün tipe bak diye.

3-burası önemli bence. saçın nasıl döküleceği bilinmeden ekim yapıldığı için rastgele ekim yapılır. bu da saçlar döküldüğünde bence daha doğal bir görüntü veriyor. tam dökülen kafaya ekim yapılınca bütün o kalem çizgileri belli oluyor çünkü o çizgilerin üzerine ekiyorlar.

birde benim gibi yıllar sonra ikinci ekim yapıyorsanız daha şansılınız. çünkü ilk ekim yapıldığında farklı bir sınır çizgileri çekiyorlar ikinci ekim de farklı. böylü olunca saç dökülme hattı sanki doğal dökülme hattı gibi oluyor

4-ikinci ekim yapıldığında kafanızda zaten saç olduğu için greftler fark edilmez. eski uzayan saçlarınız arasında kamufle olurlar.

dezavantajları

1-ekim yapılmayan yerler dökülünce yer yer boşluklar meydana geliyor. ama benim farkettiğim kişinin kendisi hariç bu boşluklar göze batmıyor. oluşan boşluklar için zaten ikinci bir ekim yapılıp oralar kapatılıyor. yani bu gereksiz bir kaygı aslında.

2-başka yok yani  tek problem bu işte ekilmeyen yerler dökülünce oluşan görüntü ki bence o kadar absürt değil kimsenin dikkatini çekmiyor.

harika tespitler tamamına katılıyorum.
Var olan saçlar ekimle birlikte şoka uğrayabilir.Bunun yanında kendi saçlarında yok sayılabilir.Buda erken ekimden zararlı çıkartır.Dönör bölgenin sonradan dökülme akıbeti belli olmadığı için ekilenler tutmayadabilir yada sonradan dökülebilir.Onuda geçtim dönör bölgede sonradan ekecek saç, seyreklik yüzünden olmayabilir.Birçok ekimci erken ekim yaptıranları yolma peşinde.Pek özenmeyebilir.Ben erken ekimi doğru bulmuyorum.

bu senin söylediklerin ekim planlaması yanlış yapılırsa olacak olanlar dolayısıyla dezavantajlara yazılamaz bence.ekim merkezlerinin genel olarak yaptıkları hatalar konudan bağımsız tutulmalı.
bu konuda serkan aygın ekim planlamalarını ben çok doğru buluyorum  adam sıklaştırma adı altında gereksiz yerlere ekim yapmıyor bazende ekimi tedavi maksatlı yapıyor Onuda genelde seyrek olan yerlere çok az sayıda grefti serpiştirek yapıyor Bu serpiştirdiği greftler sayıları az olsada ilgili bölgede kan dolaşımını arttırıyor ve garip gelecek biliyorum ama bence bu ekilenler ilerde ilgili bölgede saç kaybınıda yavaşlatıyor Bununla ilgili sağlam bir teorim var  ama neyse sonra belki detaylı bir ara yazarım :)

Cansever4364

• Full Member
« Yanıtla #5 : 01 Temmuz 2021, 17:34:31 »
Çok güzel bir bilgiler👍🏻👍🏻

explosen

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 01 Temmuz 2021, 18:32:10 »
tek faydalı yanı 33 yasına kadar bu dökülmeler azalarak bi şiddetle devam edebiliyor ,33 den sonra artık ağır bi dökülme gerçekleşiyor az çok elde ne kaldığı belli pllanlama ve dönor belli ve bahsettiğiniz olasılıklar devredışı kalmış oluyor
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi proscar 5/1 bir kötülüğünü görmedim bu konuda duruşum konudaki gibi https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27709.0

erkenekim

• Full Member
« Yanıtla #7 : 01 Temmuz 2021, 20:25:52 »
tek faydalı yanı 33 yasına kadar bu dökülmeler azalarak bi şiddetle devam edebiliyor ,33 den sonra artık ağır bi dökülme gerçekleşiyor az çok elde ne kaldığı belli pllanlama ve dönor belli ve bahsettiğiniz olasılıklar devredışı kalmış oluyor

Sen 33 yasındasın ekim yaptırmıssın ama konun yok ne dersin 30 dan sonra artık sacın üst tarafındaki ince tüyler de gidiyor ve tamamen kabak oluyorsun degil mi

İşte bu biraz endise verici ama sonucta bu dökülme olayı aksamdan sabaha olmuyor yani bence müdahale etme imkanın oluyor.

Benim başıma gelecek olanı söylüyorum ben böyle planladım

Şimdi zaten 2 ekim gecirdim yani kafamın üstünde zaten sac var. Vertekse de çok az belki 100 adet bir ekim oldu maksat son rötüş ekiminde ekilen saçları kamufle etsin diye yaptırdım bunu.

Benim yanlar daha da aşağıya inecek ben bunu öngörebiliyorum. Ne zamanki artık o ince tüyler de yavastan dökülüyor işte o zaman yanlara belki 100er greft ile destek atıp ve baska beklenmedik şekilde dökülen noktalara ufak müdahaleler yaparak yoluma devam edecegim

Bu son rötüş ekiminde sadece sakaldan alım yaptırıcam çünkü artık kafayı sıfıra vurup 6 ay onun toparlamasına beklemek istemiyorum. saçları sıfıra vurmadan sakaldan dedtek atıp kabuk dökümü yani 10 gün sonra hayatıma gayet normal şekilde devam edecegim plan bu inşallah tutar.

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 01 Temmuz 2021, 21:48:20 »
Sen 33 yasındasın ekim yaptırmıssın ama konun yok ne dersin 30 dan sonra artık sacın üst tarafındaki ince tüyler de gidiyor ve tamamen kabak oluyorsun degil mi

İşte bu biraz endise verici ama sonucta bu dökülme olayı aksamdan sabaha olmuyor yani bence müdahale etme imkanın oluyor.

Benim başıma gelecek olanı söylüyorum ben böyle planladım

Şimdi zaten 2 ekim gecirdim yani kafamın üstünde zaten sac var. Vertekse de çok az belki 100 adet bir ekim oldu maksat son rötüş ekiminde ekilen saçları kamufle etsin diye yaptırdım bunu.

Benim yanlar daha da aşağıya inecek ben bunu öngörebiliyorum. Ne zamanki artık o ince tüyler de yavastan dökülüyor işte o zaman yanlara belki 100er greft ile destek atıp ve baska beklenmedik şekilde dökülen noktalara ufak müdahaleler yaparak yoluma devam edecegim

Bu son rötüş ekiminde sadece sakaldan alım yaptırıcam çünkü artık kafayı sıfıra vurup 6 ay onun toparlamasına beklemek istemiyorum. saçları sıfıra vurmadan sakaldan dedtek atıp kabuk dökümü yani 10 gün sonra hayatıma gayet normal şekilde devam edecegim plan bu inşallah tutar.

nedense saç ekimi yaptıranlarda eğer ekilenler çıkmışsa yanlar bahsettiğin şekilde açılmıyor ilginç olarak .bende bu konuda romanadam gibi düşünüyorum bence saç ekimi sonucu çıkan saçların ileriki dönemlerde kafa derisi kanlanmasına faydası var ,vücut orda saç kökü kılı varlığından haberdar olup saç kökleri deriyi stimüle ediyor böylelikle kafa derisi incelmesi ve fibrozis gibi durumları geciktiriyor.eğer böyle olmasaydı geçmişte saç ekimi yaptıranlarda çok acaip görüntüler ortaya çıkabilirdi ama şu anda toplumda saç ektiripte dökülme kaynaklı tuhaf görüntüsü olan çok çok az kişi var .buda bu teoriyi destekliyor bence.

erkenekim

• Full Member
« Yanıtla #9 : 01 Temmuz 2021, 23:17:55 »
nedense saç ekimi yaptıranlarda eğer ekilenler çıkmışsa yanlar bahsettiğin şekilde açılmıyor ilginç olarak .bende bu konuda romanadam gibi düşünüyorum bence saç ekimi sonucu çıkan saçların ileriki dönemlerde kafa derisi kanlanmasına faydası var ,vücut orda saç kökü kılı varlığından haberdar olup saç kökleri deriyi stimüle ediyor böylelikle kafa derisi incelmesi ve fibrozis gibi durumları geciktiriyor.eğer böyle olmasaydı geçmişte saç ekimi yaptıranlarda çok acaip görüntüler ortaya çıkabilirdi ama şu anda toplumda saç ektiripte dökülme kaynaklı tuhaf görüntüsü olan çok çok az kişi var .buda bu teoriyi destekliyor bence.

bravo çok ilginç bir konuya parmak bastın doğru olabilir. ben şu an bu teorinin de facto deneğiyim bakalım ne olacak.

hyperKel

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 02 Temmuz 2021, 02:06:34 »

bu düşünceye bende katılıyorum yalnız saç ekimi planlamarı bu noktada oldukça çok belirleyici oluyor.planlama kötüyse ve gereksiz yerlere özellikle sıklaştırma adı altında saç ekimi yapılıp sonuç olarak kişinin kendi saçlarına zarar verilebiliyor ama saç ekimi doğru bir planlama ile başarılı bir netice elde edilmişse ilerisi için çok olumlu etkilerinin olduğunu bende düşünüyorum en azından destekleyici tedaviler ile uzun süre saçlı kalmak mümkün.

erkenekim

• Full Member
« Yanıtla #11 : 02 Temmuz 2021, 10:59:53 »
Baktım millet 18-20 yaşında falan ektirmeye kalkıyor arkadaşlar erken ekim dediğim bu değil o kadarda degil

Ben ektirdigimde saçım bundan biraz daha fazla dökülmüş haldeydi

erkenekim

• Full Member
« Yanıtla #12 : 02 Temmuz 2021, 11:03:30 »
Üstteki foto 2014 Atina da kız tavlarken ben 2015 te ektidim
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2021, 13:54:31 Gönderen: erkenekim »

erkenekim

• Full Member
« Yanıtla #13 : 02 Temmuz 2021, 11:09:42 »
Bunlarda ikinci ekimden önceki durum görüldüğü saçları kazıtınca durum daha net 2015 te ekilen kısım net belli oluyor ortada ekim yapılmayan kısım ise kendi saçım oralar artık tüy olmuş saç denmez bile

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 02 Temmuz 2021, 11:35:55 »
Ekilenler de gayet güzel tutmuş senin. 18-20 çok erken ama dökülmeye bağlı olarak 23'de ekime girmek çok da sakıncalı değil bence. Orda kriter yaş değil dökülme olmalı. Agresif dökülme devam ederken saç ektirilmez. Dökülme ağırlaşınca ektirilebilir.

Facebook Twitter Instagram