Gönderen Konu: Ne zaman ve nasıl saç ektirmeliyim? (fotolu)  (Okunma sayısı 597 defa)

Ohen

• Yeni üye
  • *
Ne zaman ve nasıl saç ektirmeliyim? (fotolu)
« : 01 Temmuz 2021, 16:01:31 »
Öncelikle forumu kuran(lar)a ve forumda aktif olanlara çok teşekkür ederim. Burası gerçekten iyi bir dayanışma forumu.
Arkadaşlar yaşım 27, saç ektirme ihtiyacı duyuyorum.
Saçlarım günden güne değil ama yıldan yıla dökülmeye devam ediyor.
Fotolarımı da yükledim.
Bazı konularda size danışmak istiyorum.
Müsadenizle sorularımı sıralıyorum:

1) Saç ektirdiğimde tutmamasından endişe ediyorum. (Yağlı ve sivilceli bir cilt yapısına sahibim.) Acaba tahminen ekim sonrası tutmama oranı nedir?
2) Saç ektirdikten sonra ekilmemiş saçlarımın dökülmeye devam etmesinden de endişe ediyorum. Mesela ekilenler durabilir ama ekilmeyenler dökülebilir ve ekim boşuna yapılmış olabilir. Bunu nasıl yorumlarsınız?
3) Gelecek yıllarda ikinci bir ekim lazım olur diye ilk ekimde fazla greft kullanılmasını istemiyorum. Sadece aşağıdaki fotoğrafta kırmızı ile çizdiğim bölgeye ekim yaptırsam şakaklara, yanlara ve vertex bölgesine ektirmesem nasıl olur?

Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Ne zaman ve nasıl saç ektirmeliyim? (fotolu)
« Yanıtla #1 : 01 Temmuz 2021, 16:59:19 »
 dökülmen var aralarada girilcek finasteridle 6 aay saçlarını kuvvvetlendir sonra ektir finasterid kullanmaya devam et.yağlı cilt falan sorun olmaz
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

hammut

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 01 Temmuz 2021, 17:12:49 »
Çizdiğin alan ideal ileride tepe için ihtiyacın olabilir doğru düşünmüssün

Ohen

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 01 Temmuz 2021, 17:48:24 »
dökülmen var aralarada girilcek finasteridle 6 aay saçlarını kuvvvetlendir sonra ektir finasterid kullanmaya devam et.yağlı cilt falan sorun olmaz

teşekkür ederim. finasterid gibi maddeleri kullanmayı düşünmüyorum hocam. çeşitli araştırmalarda, bazı kişilerde erkeklik hormonunu baskıladığı ve cinsel işlev bozukluğuna yol açabileceği söyleniyor malum.
  • Yaşınız 27

Ohen

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 01 Temmuz 2021, 17:48:46 »
Çizdiğin alan ideal ileride tepe için ihtiyacın olabilir doğru düşünmüssün

teşekkür ederim.
  • Yaşınız 27

Ohen

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 04 Temmuz 2021, 01:42:22 »
arkadaşlar kırmızı ile çizdiğim bölgeye 1.000-2.000 arası greft ektirsem hiçbir katkısı olmaz mı sizce?
  • Yaşınız 27

Facebook Twitter Instagram