Gönderen Konu: Saç ekimi öncesi arş. önerileri bekliyorum(fotolu)  (Okunma sayısı 397 defa)

Vehbi

• Yeni üye
  • *
Merhaba
 Yaş 27
3 aydır siteyi takip ediyorum. Forum çok yararlı hepinize teşekkürler.
Saç ektirmeyi düşünüyorum. Tepe bölgesi ve sakaklar epey döküldü. Ön ve orta tarafta, az bi saç kaldı. İlerleyen zamanlarda dokulecektir. Sac ekimini ona göre yaptırmayı düşünüyorum. Yani hiç saç yokmuş gibi.

Sizce donör bölgesi nasıl ekim için yeterli mi?
Kac greft ektirmeliyim?
Tek seans yeterli olur mu(4000+greft)?

Öneri ve görüşlerinizi bekliyorum. :)

Cerrah47

• Full Member
Ynt: Saç ekimi öncesi arş. önerileri bekliyorum(fotolu)
« Yanıtla #1 : 31 Temmuz 2021, 18:24:02 »
Tek seans için göğüs kılları + donör bölgesi yeterli olur heralde yada 2 kere saç ekimi olucak
  • Ekim Tarihi: 04.06.2021
  • Ekim Merkezi ismi Clinicexpert
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Biotin solgar 5000 mg

Erolkara

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 31 Temmuz 2021, 19:54:33 »
Donör çok iyi değil ,diğer sorduğun soruların cevabı ekim yaptıracağın yere göre değişir.
Bazıları bu kafaya 5000 eker 1500 çıkartır kimiside 4000 eker 3500 çıkartır misal.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 31 Temmuz 2021, 20:52:45 »
 orta bolgesinin korunması ekimde avantajdır ilaçla güclendir orayı finasteridle.tepenin arkasınıda tutar belki ilaç.oralarda ileride sıkıntı gozukuyor.donord guclenir önce ön orta sonra tepe ektirirsin sakaldanda alımla
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 31 Temmuz 2021, 23:01:40 »
Dostum saç tiplerimiZ benzer, donör de biraz zayıflamış, biraz da ince telli saçlar.

Ben de 2 aydam biraZ fazla zaman önce Asuman hanımda ekim yaptırdım. Sen de git orada yaptır demiyorum tabi ama onun tarzı bir ekim planı olabilir.

Önden geriye doğru seyrelerek bir ekim. Vertex çok aşağı inmemiş sende. Vertexe doğru açık alana bir miktar srpiştirilebilir, ön ve tepe görece daha sık. ben de benzer şekilde yaptırdım. Vertex daah da açılırsa donör de imkan verirse bir ekim ihtiyacı olana kadar seyrek de olsa idare eder bir görüntü olur diye düşünüyorum. Benim tarzım dişüncem bu şekilde.

Asuman hanım ın ekimlerini incelersen demek istediğim plan hakkında biraz fikrin olur. Bir de ilaçlı tedavi konusunu birz değerlendirmen iyi olur, ekim öncesinde donörü kuvvetlendirme, ekime pozitif katkı sağlaması açısından, biraz da ekimi de garantiye almak adına düşünülebilir. Çünkü sende de bendei gibi donör biraz zayıflamış çünkü. Hatta benimki seninkinden bir tık daha zayıftı. Ama ilacın olası yanwtkilerini fln değerlendirerek doktor kontrolünde kullanmanı tavsiye ederim.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 31 Temmuz 2021, 23:05:39 »
Bir de eklemeyi unuttum, emeklikel abinin dediği gibi sakal desteği de al bence de. Ki sakallarının maşallahı var gib gözüküyor.

Göğüs kılı falan demiş bir arkadaş, lakin göğüs kılları yapı olaraks sakal gibi sürekli uzamaz, döngü dönemleri çok daha farklıdır saça göre. Bana hiç mantıklı gelmiyor göğüs kılları.

Facebook Twitter Instagram