Gönderen Konu: Çökük bölgeye saç ekimi olur mu?  (Okunma sayısı 373 defa)

edmond_dantes

• Yeni üye
  • *
Çökük bölgeye saç ekimi olur mu?
« : 03 Temmuz 2021, 21:49:08 »
Merhaba arkadaşlar,

Küçüklükten beri kafamın üst ön tarafında 2 tane 5 kuruşluk kısımda bir hafif çökük saçsız bölge var. 20-30 tel saç var o kısımlarda. Küçükken ya düşme-darbe sonucu(herhangi bir kanlı yaralı bir olay yaşamadım bu bölgelerde. Ya da bir yara izi vs. de yok) ya da saçkıran sonucu oluşmuş bir şey diye düşünüyorum. Ancak darbe sonucu olduğunu pek düşünmüyorum çünkü bir tane 5 kuruşluk bölge var sonra düzgün bir alan ve akabinde tekrar 5 kuruşluk bir bölge var. Darbe olsaydı tek kısımda olurdu diye düşünüyorum. Hep uzun saçlı olduğum için geç fark etmiştim küçüklükte. Fark ettiğimde doktora gittik, doktorlar da büyüyünce düzelir vs. demişlerdi. Düzelmedi tabii ki :)

Şimdi erkek tipi dökülmeyle de birlikte saçlar dökülüp ortada bir ada kalınca saç ektirebilirim diye düşündüm. Ancak ekim yaptığımda bu saçsız/çökük 2 bölgede saç çıkar mı emin değilim.. Hatta bu bölgelere nasıl ekim yapılabilir onu da bilmiyorum çünkü derinin altında hemen kemik varmış gibi geliyor elleyince. Birkaç saç ekim merkezine sordum, bir sorun olmaz ekeriz diyorlar ancak internette araştırınca farklı sonuçlar çıkıyor.  Forumda araştırmalar da yaptım. Bu bölgeye yağ enjekte edilmesi gerekiyormuş sanırım. Bir bilgisi olan var mı bu konuda acaba?

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Çökük bölgeye saç ekimi olur mu?
« Yanıtla #1 : 03 Temmuz 2021, 21:59:41 »
 faketmez ekilir
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

taner27

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 04 Temmuz 2021, 00:06:43 »
Ekilir
  • Ekim Tarihi: 16.02.2021
  • Ekim Merkezi ismi Medeks hair center

edmond_dantes

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 04 Temmuz 2021, 17:15:23 »
Doku zarar görmüş, ezilmiş vs. olsa bu yüzden de ekilen saçların çıkmama ihtimali olamaz mı? Yani ben öyle düşündüm de. Elleyince o bölgeyi direkt altında kemik var gibi geliyor sanki, sert yani biraz.
Peki bir yağ enjekte etmek falan gerekmez mi? Beslenme olur mu o yüzeyde, saç tutunabilir mi o konuda çekincem var çünkü sert biraz o kısım.
Bir kaç fotoğraf atıyorum. Belli bir açıdan flaşla çekince biraz belli oluyor 2 kısım. Bir de hekime danışacağım o şekilde saç ekimine devam edeceğim. Tabii buradaki yorumlara da bakıyorum ve araştırıyorum. Araştırmalarımda ekimden önce o çökük, saçsız bölgeye vücuttan alınan yağın enjekte edilmesi sonucuna ulaşmıştım ama bilemedim  :( Teşekkür ederim yorumlar için bu arada..

• Yaşınız 27

Facebook Twitter Instagram