Gönderen Konu: Saç dökülmesi ve galea ilişkisi.  (Okunma sayısı 578 defa)

Design

• Full Member
Saç dökülmesi ve galea ilişkisi.
« : 04 Temmuz 2021, 01:51:41 »
Sizce niçin galea denen bölgede dökülme gerçekleşiyor olabilir? Agada yanlar ve arkası da hacim kaybına uğruyor kimisinde ama nw0 olup yanları minyatürleşen insan yok. Galeadaki problem ne olabilir galea hakkında çok bilgi de bulamadım internette bilgisi olan var mı veya yorumu?

heprotar

• Sr. Member
Ynt: Saç dökülmesi ve galea ilişkisi.
« Yanıtla #1 : 04 Temmuz 2021, 03:05:00 »
Norwood 0 olupta saçları minyatürleşen insan yok demişsin ama bu çok yanlış bir bilgi .
Hiç kellik yaşamamış yaşlıların  saçlarına bak hepsinin saçları incelmiş  ve seyrelmiş oluyor norwood 0 olsa bile gençlikteki saçları gibi gür bir saç asla olmuyor ,en az onlarda yüzde 50 saç kaybı yaşamış oluyorlar.
Çoğu kişinin anlamadığı ve es geçtiği bir konu bu.Saç dökülmesi sadece aga kaynaklı olmaz ,saç dökülmesi sebepleri arasında yaşlanmada vardır bunu unutmamak gerekir ,insanın saçı yaşlanmaya bağlı olarakta dökülür.
Galea ya gelince ,kafatasının üstünde ince bir cilt tabakası kas desen kasa benzemiyor ilginç bir yapısı var.
En ilginci aga yaşayan birinin dökülme sorunu yaşadığı tel bölge burası ve bu tabaka norwood 7 olan birinin dökülme sınırlarını bire bir alanını kapsıyor.
Benim düşüncem kafatası kemiği zamanla daha çok kalsifiye oluyor ve büyüyor bu glaeda yapısından dolayı bu büyümeye ve kalsifikasyona eşlik edip adapte olamıyor.
Kel olanların kafasına bakın genelde kafatasları kibar olmayıp daha iri oluyor .
20 yaşındaki birinin kafatası büyüklüğü 30 yaşındaki hali ile aynı değil .
Sadece kafatası değil burnumuz ,yüzümüzde zamanla dahada büyüyor .
Yaşlanmanın böylede saçma değişikleri oluyor malesef cidden sinir bozucu bir durum  :)
Mk neden oluyorki bunlar yaşlı bir adamın yüzü ,burnu ,kafası illa hayvan gibimi olmak zorunda.
Bir adama sırf arka taraftan yürürken bak adamı ön taraftan hiç görmemiş olsan bile yaşını tahmin edersin.
Öylede bir saçmalıklar sinsilesi var.
Yaşlanmak çok kötü bir şey  ;D

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 04 Temmuz 2021, 10:49:55 »
Dedem 85 yaşında vefat ettiğinde nw 0 dı. Cenazesini elimle yıkadım saçından kafa derisine su geçmiyordu neredeyse. Ne bir incelme ne de açılma vardı. ama ben keklikle mücadele ediyorum yaşlanmak mı kötü yoksa genetik mi bilemedim :)
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

baldLion

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 04 Temmuz 2021, 20:26:19 »
Norwood 0 olupta saçları minyatürleşen insan yok demişsin ama bu çok yanlış bir bilgi .
Hiç kellik yaşamamış yaşlıların  saçlarına bak hepsinin saçları incelmiş  ve seyrelmiş oluyor norwood 0 olsa bile gençlikteki saçları gibi gür bir saç asla olmuyor ,en az onlarda yüzde 50 saç kaybı yaşamış oluyorlar.
Çoğu kişinin anlamadığı ve es geçtiği bir konu bu.Saç dökülmesi sadece aga kaynaklı olmaz ,saç dökülmesi sebepleri arasında yaşlanmada vardır bunu unutmamak gerekir ,insanın saçı yaşlanmaya bağlı olarakta dökülür.
Galea ya gelince ,kafatasının üstünde ince bir cilt tabakası kas desen kasa benzemiyor ilginç bir yapısı var.
En ilginci aga yaşayan birinin dökülme sorunu yaşadığı tel bölge burası ve bu tabaka norwood 7 olan birinin dökülme sınırlarını bire bir alanını kapsıyor.
Benim düşüncem kafatası kemiği zamanla daha çok kalsifiye oluyor ve büyüyor bu glaeda yapısından dolayı bu büyümeye ve kalsifikasyona eşlik edip adapte olamıyor.
Kel olanların kafasına bakın genelde kafatasları kibar olmayıp daha iri oluyor .
20 yaşındaki birinin kafatası büyüklüğü 30 yaşındaki hali ile aynı değil .
Sadece kafatası değil burnumuz ,yüzümüzde zamanla dahada büyüyor .
Yaşlanmanın böylede saçma değişikleri oluyor malesef cidden sinir bozucu bir durum  :)
Mk neden oluyorki bunlar yaşlı bir adamın yüzü ,burnu ,kafası illa hayvan gibimi olmak zorunda.
Bir adama sırf arka taraftan yürürken bak adamı ön taraftan hiç görmemiş olsan bile yaşını tahmin edersin.
Öylede bir saçmalıklar sinsilesi var.
Yaşlanmak çok kötü bir şey  ;D

Müthiş tespitler hiç bu yönüyle düşünmemiştim.

Kant

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 10 Temmuz 2021, 18:44:36 »
Tabee

Facebook Twitter Instagram