Gönderen Konu: 23 Yaş Saç Ekimi  (Okunma sayısı 540 defa)

Sacekimi11

• Yeni üye
  • *
23 Yaş Saç Ekimi
« : 04 Temmuz 2021, 13:44:33 »
Merhaba 23 yaşındayım yaklaşık 6-7 yıldır dökülmem var saçlarımın son hali fotoğraflarda gözüküyor.
Saç ekimi düşünüyorum burada değerli üyelerin yorumlarını merak ediyorum sizce ne yapmalıyım?

Trevor

• Hero Member
Ynt: 23 Yaş Saç Ekimi
« Yanıtla #1 : 04 Temmuz 2021, 16:21:51 »
Donerde seyrelmiş  büyük ölçüde ,bu durumda öncelikle medikal tedavi görüp sonrasında duruma göre saç ekimi yaptırabilirsiniz.
Şu halde saç ekimi yaptırırsanız iyi bir sonuç almanız biraz zor gibi.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 04 Temmuz 2021, 16:41:40 »
Hocam fin kullanmazsan nw7 olucaksın o yüzden bir an önce doktora git test mest ne varsa yaptır başla.Toparlayınca ektirirsin.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Sacekimi11

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 04 Temmuz 2021, 17:11:39 »
Hocam saç dökülme tipim dayıma benziyor. Dayım da 23-24 yaşında saçları bu haldeydi daha sonra dökülme olmadı şu an 31 yaşında sabit duruyor saçları. Benim de böyle durursa ilaç kullanmam gerekir mi ?
  • Yaşınız 23
  • Medikal Tedavi Hayır

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 04 Temmuz 2021, 17:47:30 »
Kanki benim kafanın bir benxerine bakar gibi oldum. Tabi ben 34 yaşındayım.

Ben de çok gür olmasa da nw3 civarları geldiğim 30 yaşlarda 1-2 sene içinde seninkine benzer hale geldim.  O zamanlar öne, tepeye odaklandığım için donördeki zayıflamayı da farkedememişim. Ki o bölge de çok önemli haliyle. O sert dökülme döneminde muhtemelen donörden de kayıplaım oldu. Ki b12 eksikliği, d vitamini eksikliğimin olduğunu geçen sene öğrendiğimde, bunlaın aslında son birkaç yıllık yeme alışkanlıklarından kaynaklı meydana gelebilecek sorunlar olabileceğini öğrenince, belki de donör dahil agresifliğim bir bacağının da bunlar olduğunu düşünmüyor değilim. O yüzden rutin vitamin, çinko, demir, tiroit hormonları benzeri testlerini de yaptır. Hekim seni zaten yönlendirecektir.

30 lara geldim yırttık benzeri bi yaklaşım çok geçerli olmuyor, en azından herkes için geçerli olmaz. Bu forumdaki ekim konularında 40 yaşına girdiktem sonra birkaç sene de agresif dökülme yaşayan arkadaşlar da olabildiğini görürsün. Belki benzer bi atak döneminde o ön tepe komple gidecek sende de.

O sebeple, bence doktor kontorlünde medikal tedavi uygula. Hatta düzeli kullanacağına güveniyorsan, ki haftada bir bilemedin iki günden fazla esgeçmemek, asla birkaç aylık aralar vermemek kaydıyla, minoxil kullanmanı da tavsiye ederim.

Bence uygun bir medikal tedavi kozmetik olarak seni epeyce idare edebilir. Tedaviye geç kalırsan bir noktadan sonra düzenli uyguladığın 1-2 yıllık tedavi bile istediğin toparlamayı sana getiremeyebilir.

Umarım herşey gönlünce olur. Tekrsr geçmiş olsun.

Facebook Twitter Instagram