Gönderen Konu: Kafanın üst bölümünde yanma uyuşukluk hissi sonrası saç dökülmesi  (Okunma sayısı 1259 defa)

Kant

• Sr. Member
Arkadaslar merhabalar genetik dokulmem olduğunu düşünüyorum 2 dayım var kelleşme var babam nw 5 6 arası bende ki dökülmeden sebep genetik olabilir diye düşünüyorum çünkü saçların ön ve üstlerdeki bölgelerdeki saçlar biraz zayıf yan ve arkalar aslan yelesi gibi sert ve sağlıklı saçlar 2016 yılında 22 yaşında başladı saç çizgisinde gerileme yok ama ışık altında seyrek gözüküyor bariz incelmiş hacım kaybı yaşadım günlük işimden dolayı günde 10 saat bilgisayar başında sabit duruyorum ve kafa derimde sabit oturduğum zaman saçların seyreldiği ön ve üst tarafta inanılmaz bir yanma uyuşukluk hissi oluyor ve sonrasında saçların yeterince  uzamadigini hissedebiliyorum. 2017 yılından 2019 yılına kadar hareketli bir işe girmiştim ve yürüdüğüm zaman bu yanma hissi kayboluyor ve saçım hiçbir şekilde dokulmuyor seyrelmiyor hacimli bir şekilde duruyordu şimdi işlerimden dolayı sabit günde 10 saat bilgisayar başındayım 2 sene hareketli bir iş döneminde hiç dokulme olmamıştı saçlar sağlıklıydı ne zaman sabit oturmaya yönelik işe girdim aynı sorun yine başıma geldi.. Bu sitede bana omega 3 demir takviyesi proscar dutasterid önerdiler dermaroller vs işe yarıyor evet ama omega 3 bile sabit bi yerde durduğun zaman etki etmiyor bu kafa derisindeki yanma ile ilgili detaylı birşey gerçekten bulamadım özellikle sabit durulduğu zaman.. Eve geçtikten sonra bir saat yürüyüşe çıkıyorum yanma olayı tamamen yok oluyor hergün omega 3 alıyorum ayrıca oranı yüksek ama yürümek hareket etmek bu işin püf noktası gerçekten bilimsel bir makale bulamadım bununla ilgili saç dokulmesindeki bendeki bu dokulme tipi aranızdaki kimsede varmı acaba dermaroller vs 1 2 günlük çözümler hergun yapmak pek mümkün değil.. Yani işi bırakıp yürümek istiyorum saçlar dökülmesin inanın kendim bunu saptatım. Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar Uyuşukluk hissini şöyle tarif edeyim kolunuzun üstüne yattığınızı düşünün ve kolun üstünden kalktıktan sonra bir boşalma kanın bi 20 30 saniye çekildiğini hissettiğiniz gibi bir his  sabit oturduğum zaman sürekli saçın ön tarafında öyle bir his var omega3 biraz etki ediyor yürüdüğünüz kostugunuz hareket ettiğiniz anda bıçak gibi kesiliyor bu his ve saç dipleri besleniyor gibi hissediyorum.. 15 gün tatile gittim hareketli geçti hiç oturmadım ve saçlarım yine sağlıklı hacimli görünmeye başlamıştı kendi çapımda bedava deney

Kant

• Sr. Member
Yorumlarınızı bekliyorum aranızda bu tarz dokulme olan veya bilgisi ilan varmı acaba kimsenin bilgisi yok herhalde saç dokulmesinde ki en püf nokta burası bence
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2021, 18:47:27 Gönderen: Louis »

DmitriAhmedov

• Sr. Member
Uyuşukluk hissi bende de oluyor bence DHT kaynaklı öyle diyorlardı bir konuda lakin bence bu hissin hareketle oturmaya sporla felan filan alakası yok bu hissizlik ve kaşıntı ve devamında yanma oluyor bunun nedeni bence genetik dökülme belki egzema felanda olabilir ama bende egzama yok ama söylediklerin var
  • Yaşınız 25

Kant

• Sr. Member
Bence alakası  var sabit oturduğum anda kafam yanıyor yürüyünce mumkunati  yok yanmıyor söz konusu bile değil

DmitriAhmedov

• Sr. Member
Bence alakası  var sabit oturduğum anda kafam yanıyor yürüyünce mumkunati  yok yanmıyor söz konusu bile değil
Bence yürüyünce hissetmiyorsun kafan dağılıyor
  • Yaşınız 25

oralminoxidil

• Hero Member
yüksek tempolu koşudan sonra scalpın çok rahatladığını ben de farkettim

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
saç derisinde yanma acı hissi bunun bir çok nedeni olabilir

Saç diplerinde yanma, uyuşma saç derisinde meydana gelen enfeksiyonel ve saç derisinde oluşan mantarlardan meydana gelebilir .

Şampuanlar
Saç derisinde yanma, saç derisinde kaşıntı gibi durumlarının meydana gelmesi kullanılan şampuanlar da neden olabilir . İçerisinde bol miktarda kimyasal bulunan saç boyaları, saç derisinin kimyasının kaybolmasına neden olabilir. Bu nedenle saç derisinde yağ dengesi değişir. Yağ dengesinin değişmesiyle birlikle saç derisinde çeşitli hastalıklar meydana gelebilmektedir.

SLS içeren şampuan ve boyalardan uzak durun
Saç derisine zarar veren en tehlikeli kimyasallardan birisi deSLS' dir. şampuanların %90 nında SLS bulunmaktadır.

SLS maddesi saç diplerinde iltihaplanmalara, saç diplerinde acımaya, saç diplerinde kaşıntı ve acıma sorununu beraberinde getirmektedir.
Bu nedenle eczanede satılan bitkisel   ürünler alabilirsin

Saç diplerinde meydana gelen yanma ve kaşınma hissi için deneye bileceğin bir formül önerebilirim istersen bir dene

Malzemeler
1 su bardağı ılık su
1 yemek kaşığı biberiye yağı
1 tatlı kaşığı lavanta yağı

Yapımı
Suyun içerisine yağları katın. Daha sonra iyice karışmasını sağlayın. Daha sonra karşımı saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Saçınızda 15 dk beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.
Bu karışım saç diplerinizde meydana gelen yanma hissini ve kaşıntı hissine yardımcı oluyor

aynı zamanda kafanda dermatid de olabilir onun içinde suya karbonat koyup kafana dökersen rahatlatır

Global Moderator

Kant

• Sr. Member
Hintel hocam tesekurler lavanta ve biberiye yer yer deniyorum bu karbonat hiç denememistim onu da deneyeceğim.. Şampuan kullanmıyorum ısırgan ve lavanta sabunu kullanıyorum sadece sls olmayan bir şampuan onerirmisin deneyip deneyimi buraya yazarım.. Dermatid olduğunu düşünüyorum bende kulağımın arkasında bazen beyaz beyaz pullar oluyor dermatid olabilir herhalde

Kant

• Sr. Member
Dmitri hocam emin ol yürüyünce geçiyor 2 sene çok hareketli bir işte çalıştım saçlar hiç dökülmedi biraz araştırdım sabit durmak kan dolaşımını etkiliyormuş sürekli sabit durmanın bir sürü yan etkisinden bir tanesi de saç dökülmesi olarak belirtilmiş. Bende genetik dokulme var sabit durunca tetiklenip agrasif dökülmeye donuyor herhalde.. birde saçların ön ve üstte  dökülmesi %99 genetik dökülmeye işaret değil mi ?

Facebook Twitter Instagram