Gönderen Konu: VERTEKS’DE UYUŞUKLUK HİSSİ  (Okunma sayısı 862 defa)

Sacımyok

• Yeni üye
  • *
VERTEKS’DE UYUŞUKLUK HİSSİ
« : 21 Aralık 2020, 11:26:28 »
Arkadaşlar gerek yabancı gerekse yerli forumların hepsini araştırdım. Hiçbir yerde sorunuma tatmin edici cevap bulamadım.

Elimi saçın tepesine değdirdiğim anda böyle bi uyuşukluk hissi yaşıyorum. Ağrı gibide değil tam ama ağrıya benzer bi hissizlik. Saçlarım normalde gayet dolgundu ince telli ama dolgundu. Bu ağrıya benzer uyuşukluk hissi başladığından beri agresif dökülmem var. Ön çizgimde hiç gerileme ve bozulma yok ama vertesde bu uyuşukluğun oldığu yerler(su bardağı ağzı büyüklüğünde bir bölge ve sadece o bölgedeki saça dokunduğumda bu his oluyor.) seyrelmiş durumda. Mesela duşta su kafama ilk temas ettiğinde o bölgede uyuşukluk hissini hemen yaşıyorum ama daha sonra kafamı suyun altından çekip tekrar soktuğumda aynı sorunu yaşamıyorum. o Bölgede sivilce, kızarıklık, kepeklenme felan yok. Ben anlamadım gerçekten farklı bir durum yaşıyorum.

Bu sorunu bendne başka yaşıyan var mı? yada tecrübesi olan? Bu konu konuşulmaya değer arkadaşlar çünkü cildiyeciler bile bişe anlamadılar bu durumdan. Böyle bi konu çoğu aynı sorunu yaşayana yardımcı olabilir.

Saçlarımın durumunu gönderiyorum deneyimlerinizi paylaşınçlütfen

yaş 27 bu arada.

Şampuanda panthene dökülme karşıtı bi şampuan kullanıyorum dandik.
Bu arada şampuan kullanımı ne kadar önemli? ben çok saçımda tutmuyorum hemen temizlesin diye saçıma sürüp yıkıyorum. Gerçekten şampuanın uzun vadede önemli olduğunu söyleyebilen varsa belirtsin. Maddi olarak durumum iyi

Sacımyok

• Yeni üye
  • *
Ynt: VERTEKS’DE UYUŞUKLUK HİSSİ
« Yanıtla #1 : 21 Aralık 2020, 11:29:02 »
Arkadaş ayrıca sülalemde kel yok. Hem baba hem anne tarafında

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 21 Aralık 2020, 11:37:54 »
Çok soğuk suyla yıkıyorsan saç nezlesi olmuş olabilirsin. Ben çok soğuk suyla yıkadığımda bide ıslak bıraktığımda ağrı ve uyuşukluk benzeri bir şey oluyordu tam hatırlamıyorum. Çok soğuk suyu bıraktım saçı ıslak bırakmadım geçmişti. Bi dene belki faydasını görürsün
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 21 Aralık 2020, 11:55:39 »
dht androjen uyuşukluğu bu. saç dökülmesi olan çoğu kişi yaşıyor ama farkında değil

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Sacımyok

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 21 Aralık 2020, 13:39:23 »
dht androjen uyuşukluğu bu. saç dökülmesi olan çoğu kişi yaşıyor ama farkında değil

Bu durumun çözümü var mı dostum tavsiye edeceğin birşey var mı?

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 21 Aralık 2020, 14:13:41 »
antihistamikler etkili oluyor aslında
saç dökülmesinde setirizin bazı kişilerde çok etkili astım ilaçları alerji ilaçları . auris tablet kullanan kişiler var alerjisi olup saç dökülmesi sorunu da yaşayan. sana tavsiyem kuersetin olabilir . antiandrojenler de bu uyuşukluğu geçirir. ama dediğim gibi bu saç dökülmesinin bir işareti

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 21 Aralık 2020, 14:19:00 »
Dermatid olabilir , saç nezlesi olabilir, kök ucu iltihapı olabilir dht androjen uyuşukluğu olabilir

Ya da başka bir durum Doktora görünmelisin çözüm için
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram