Gönderen Konu: Saç Ekimden 6 Gün Sonra Uyuşukluk Ve Yıkama  (Okunma sayısı 622 defa)

Yiğit Can

• Yeni üye
  • *
Saç Ekimden 6 Gün Sonra Uyuşukluk Ve Yıkama
« : 14 Kasım 2022, 22:55:16 »
Arkadaşlar Merhaba , 23 Yaşındayım 8 Kasımda saç ektirdim yarın tam bir hafta olucak .( Şakaklara Ektirdim) Sorum 3 Tane ;

1- Yıkama için , Losyon sürüp 1 saatden sonra Sünger ile şampuanı köpürtüp saçıma sıkıyorum temas hiç uygulamıyorum sonrasında çok yavaşca su döküyorum . Yıkama sonrası Ekilen bölge ıslak kaşıyor ellemiyoruö donor bolgeyi peçete ile çok hafif dokruyorum ama yine kafam full ıslak kalıyor  ellemiyorum . Sizce Doğru mu ?

2- Donor bolgesinden saç aldılar ama doktor donor bolgesine yatabilirsin on tarafa dikkat et dedi ama ben donor bölgesine yani arka tarafı uzandıkça Bazen kafam uyuşuyor veya bazen durup dururken uyuştugunu hissediyorum bu uyuşma ne zaman geçicek ?

3- Vitamin olarak Solgar Biotin 5000 + Solgar B12 + Arjinin İçiyorum Supplement kan akışı ve damar yolu gelişsin diye + Kuruyemiş , Yer fıstıgı , Meyve gibi besinlere yoğunlaştım .Extra olarak yarın DHT testi yaptırıcam hastanede ona göre Aga-E Veyahut Fınhair Kullanmayı düşünüyorum Sizce nasıl ? Fin hormonları çok bozdugu için fazla bulaşmak istemiyorum Propecia vs gibi .

AUrungu

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç Ekimden 6 Gün Sonra Uyuşukluk Ve Yıkama
« Yanıtla #1 : 17 Kasım 2022, 07:51:26 »
Hayırlı olsun ekiminiz.

1. Losyondan sonra şampuana geçmeden önce saçını yıkayabilirsin. Önce losyonu durula, sonra köpürttüğün şampuanı bastırmadan sadece dokunarak ekim bölgesine uygula. Küçük dokunuşlar zarar vermez. Kendi konumda taktiklerimi yazdım, onları deneyebilirsin işleri kolaylaştırıyor.

2. Uyuşmalar normal. Hatta donör bölgenin bir yerine dokunup tüm kafanın karıncalanmasını da çok kez yaşadım. Neredeyse ikinci haftanın sonuna kadar devam etti bende.

3. Bol su iç. Multivitamin alabilirsin ilk 2 hafta. Diğer desteklerin iyi görünüyor.
Finhair, Proscar, Propecia hepsi finasteride içerir.

Yiğit Can

• Yeni üye
  • *
Ynt: Saç Ekimden 6 Gün Sonra Uyuşukluk Ve Yıkama
« Yanıtla #2 : 17 Kasım 2022, 09:28:57 »
Hem kendi konunda hemde burayı görüp cevapladığım şçin çok teşekkür ederim hocam . Dediğin gibi yaptım şosyonun içine bende su doldurdum biraz o şekilde devam ediyorum . O yazdığını görmemiştim kusura bakma😀

Facebook Twitter Instagram