Gönderen Konu: Finasterid Maceram Başlıyor..  (Okunma sayısı 3621 defa)

Saclıolmavakti

• Hero Member
Finasterid Maceram Başlıyor..
« : 14 Temmuz 2021, 17:55:41 »
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle Hintell olmak üzere tüm değerli foruma emek vermiş ve tecrübelerinden faydalandığımız herkese teşekkürü borç bilirim.

Gelelim konumuza daha önce açmış olduğum konuları aşağıda paylaşıyorum. İlki döner bölgemin dupa olduğundan şüphelendiğim konu. İkincisi ise finasteridin yan etkileri konusunda bilgi edinmek için açmış olduğum konu.

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=19637.0
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=22851.0

Bu özet bilgilerden sonra kısaca kendi sürecimi anlatmak istiyorum. 23 yaşında başlayan saç dökülme sürecim belli bir hızda devam ediyor. Şu an 27 yaşındayım ve saçlarımı 30+ yaşlara kadar mümkün oldukça koruma düşüncesindeyim.

Bugün itibari ile proscar 1/4 tedavime başlamış bulunmaktayım. Ek olarak sadece akşamları 4 5 fıs olacak şekilde minoxil tedavim yaklaşık 6 7 aydır devam ediyor ve şuan sanırım döngü içerisindeyim.

Proscara başlama kararım yaklaşık 25 li yaşlarda başlamış olduğum ve şu ne idiğü belirsiz solüsyonları kullanarak kendimce çok iyi sonuç aldığım ve yan etki görmemem kanısı ile başladı. Bu solüsyonlar ne kadar riskli olursa olsun(kimseye önermeme ile birlikte) herhangi bir yan etki yaşamadım. Yaklaşık 1 yıl kullandım. Sonradan bu solüsyonlarında içerisinde fin dut ve min olduğunu öğrendim. Bu düşünce ise bugün proscara başlamam da önemli bir etken oldu. Çünkü o süreçte herhangi bir yan etki görmemiştim ve olumlu bir sonuç almıştım. Solüsyonu askerlik sebebiyle 1 yıl kadar önce bıraktım ve saçlarımda gerileme başladı. Umarım olumlu etkiyi mevcut tedavimden de alabilirim. Hem kendi gelişimimi görmek için bir blog gibi kullanmak adına hem de sizlere de bir katkım olursa diye süreci buradan paylaşacağım.

Öncelikle saçımın mevcut halini en kötü ışık altında ve normal oda ışığı altında paylaşacağım. İlk fotoğraf cam önü ve baya bi ışık alan pozisyonda. İkinci fotoğraf ise normal oda ışığı. Son paylaşacağım fotoğraf yukarıda bahsettiğim solüsyonu kullarken elde etmiş olduğum şahsi kanaatimce olumlu sonuç olacak.

Ek olarak görüş ve yorumlarınızdan ve tecrübelerinizden de tabiki faydalanmak istiyorum.

Şimdiden teşekkür ediyorum.

Lauri

• Hero Member
Ynt: Finasterid Maceram Başlıyor..
« Yanıtla #1 : 14 Temmuz 2021, 18:13:06 »
Güzel sonuç alabileceğin bir dökülme seviyesindesin. Geç kalmamışsın yani.

Güzel sonuç alabileceğini düşünüyorum fakat ön çizgi şakaklardan bir şey bekleme. Çok nadir insanda o bölgelerde de gelişim olur.

Haftada 1 dermastamp dermaroller ile iğneleme de olsun tedavinde. Vitamin eksikliğin varsa onları tamamlayacak bir takviye alabilirsin ayrıca. Biotin degğnlük 1000-2000 mcg kullanabilirsin destek amaçlı.

Tedavin hayıırlı olsun.

Saclıolmavakti

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 14 Temmuz 2021, 18:20:42 »
Görüşün için teşekkür ediyorum. Herhangi bir kan tahlili yaptırmadım üşeniyorum açıkcası  :D Genetik olduğuna babamın dökülme paternine bakarak karar verdim diyelim. Çünkü vitamin eksikliği bildiğim kadarıyla genel anlamda başka sağlık sorunlarına da yol açıyor ama herhangi bir sağlık sorunu yaşamadım çok şükür. Ek olarak zaman zaman xpecia kullanıyorum şu an elimde 1 kutu civarı var 2 veya 3 günde bir içerisinde hem biotin hem de saw palmetto için kullanmayı düşünüyorum ama karar veremedim. Tabi birde aylık olarak d vitamini takviyesi alıyorum. Dermaroller 1 2 hafta bi ara kullandım ama hem kullanış biçimi hem de şekli hoşuma gitmedi.

Şakaklardan bir beklentim yok zaten doğuştan baya alnı açık biriyim ve problem yapmıyorum bu konuyu. Sadece ön çizgideki saçlar biraz kalınlaşırsa buda belki minoxil sayesinde olabilir. Bu sonuç beni tatmin eder. Şahsen beklentileri zirvede olan biri değilim ortalama hatta ortalama gerisi bir saça sahip olmak benim için yeterli olacaktır kanısındayım. Kendime yakıştığını düşünüyorum.

Tekrar teşekkür ediyorum.
  • Ekim Tarihi: 15.01.2022
  • Ekim Merkezi ismi Life Hair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27
  • Medikal Tedavi Fin, Keçiboynuzu özü, Andız pekmezi, Nar suyu Evocapil Tablet

Saclıolmavakti

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 15 Temmuz 2021, 18:57:50 »
Yorumu veya önerisi olan yok mu?
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 15 Temmuz 2021, 20:09:22 »
Açıklığın fazla olduğu için tedavine dermastamp eklesen iyi olabilir bir de saçları 3 numaraya vurup tedavini sürdürsen on numara sonuç alacağını düşünüyorum

Saclıolmavakti

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 15 Temmuz 2021, 20:39:06 »
Açıklığın fazla olduğu için tedavine dermastamp eklesen iyi olabilir bir de saçları 3 numaraya vurup tedavini sürdürsen on numara sonuç alacağını düşünüyorum

3 numaraya vurmaya cesaret edemiyorum hocam. Bu hali bile baya kısa oldu. O yüzden dermoreller dermastamp tedavilerini eklemekten çekiniyorum işin aslı. Mevcut saçlarada zarar vermesinden korkuyorum.
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27

Saclıolmavakti

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 15 Temmuz 2021, 20:43:04 »
Ek olarak ekim ile ilgili yorumlarınızı da merak ediyorum. Şu an da da ektirebilirim ama finası en azından 1  yıl denemek istiyorum. En kötü donörü toparlar.
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27

cafer123

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 08 Ağustos 2021, 22:49:02 »
sonuç nedir hocam
  • Ekim Tarihi: 01.02.2021
  • Ekim Merkezi ismi kkl
  • Greft Miktarı 4200
  • Yaşınız 26
  • Medikal Tedavi xpecia

Saclıolmavakti

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 09 Ağustos 2021, 02:07:02 »
sonuç nedir hocam

henüz bir değişiklik yok hocam daha 1 ay bile olmadı fine başlayalı çok şükür en azından kısa vadede de olsa bir yan etki görmedim inşallah yan etkisiz devam ederiz.
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27

Saclıolmavakti

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 25 Ağustos 2021, 14:29:19 »
fin ile yolculuğumda 45. günü geride bıraktım. Sağ kasık tarafımda hafif bir ağrı ve idrar sıklığı yaptı ancak bu sıralar bu etkiler baya bi azaldı. Şuanlık olumlu bir gelişme gözlemleyemiyorum. Süreç erken farkındayım. İleride bu konuyu okuyanlar için kısa bir bilgilendirme olmasını istedim. Ek olarak Her gece 4 5 fıs ön bölgeye minoxil sıkmaya devam ediyorum. Ancak sanırım minoxil bende pek işe yaramıyor. Arka tarafı fin ile koruyup kalınlaştırabilirsem 1 yıl sonrası için ön bölgeye ekim düşünüyorum. Görüş ve yorumları olan varsa yardımlarını beklerim.

• Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27

cafer123

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 26 Ağustos 2021, 02:37:26 »
solüsyon hakkında bilgi verir misiniz hocam
  • Ekim Tarihi: 01.02.2021
  • Ekim Merkezi ismi kkl
  • Greft Miktarı 4200
  • Yaşınız 26
  • Medikal Tedavi xpecia

Saclıolmavakti

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 27 Ağustos 2021, 02:04:28 »
Hocam bu mavi su benzeri bir üründü işte sanırım orjinali ramadan mı neydi ama kesinlikle önermiyorum belirteyim.
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 03 Eylül 2021, 23:40:17 »
Önermeme sebebin nedir abi biraz daha açabilirsen bunun dışında abi mevcut saçları koruman güzel gerçekten ekimden önce finasterid kullan derim benimde yaşım 22 2 yıldır saç dökülmesi konularını araştıran biriyim malum bizde müzdaribiz bu konudan 2 yılda bu forumdan ve internetten çok şey öğrendim gerçekten ben de yakın zamanda tedavime başlayacağım konuyu açacağım her neyse sana dönecek olursak bence de ekim yapmadan finasteridi en az 1 yıl kullanman güzel bir düşünce zaten artık çoğu ekim yeri de ekimlerini desteklemek için finasterid öneriyor hastalarına Asmed gibi en iyi saç ekim merkezi bile öneriyor bakalım umarım olanı başarılı bir şekilde koruyabilirsin finasteridle konunu mutlaka takibe alacağım iyi dileklerimiz seninle

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

Saclıolmavakti

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 04 Eylül 2021, 02:47:53 »
Önermeme sebebim aslında içerisinde olan maddeleri zaten kendimiz bulup istediğimiz dozajda kullanabilecek olmamız. Ek olarak fin dut min dışında içerisinde farklı maddelerde olabilir. Ha güzel sonuç aldım mı aldım zamanında ama bu benim az çok da olsa fin dut veya minden iyi alıcı olduğumu gösterir kanısına vardım. Bu yüzden tedavimi min ve fin ile devam ediyorum. Aslında var olanları koruyup hafifte olsa kalınlaşma ve yeni saç çıkışı gözlemleyebilirsem ekime çok sıcak bakmam.
Bu kısım beklenti ile alakalı. Ben öyle inanılmaz saçlarım olsun diyen birisi değilim hafif seyrekliği kendime yakıştırıyorum. Kumral olmanın avantajı diye düşünüyorum. Saçlarımda ilk dökülmeyi bende 22 li yaşlarda fark ettim çok ciddiye almadım şuan oldu yaş 27 en azından 35 40 a kadar  saçlarımı ve memnuniyetimi koruyabilirsem o zamanlara teknolojik gelişmelerinde bu yönde daha fazla bize avantaj sağlayabileceği kanısındayım. Bakalım uzun vadede fin ne yapacak göreceğiz. Yan etki konusunu kafaya takan biri değilim eğer takıyor olsaydım çok bulaşmazdım bu işe. Sana tavsiye verebilecek bilgide değilim kardeşim bende senin gibi araştırıyorum hala. Umarım uzun vadeli tecrübelerini bizimle paylaşacak üstadlar hem sana hem de bana yardımcı olurlar.
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 04 Eylül 2021, 08:51:10 »
Umarım abi inşallah var olanı da korursun kalanını da ekimle halledersin bakarsın yoluna konunu ben de mutlaka takip edeceğim daha bilgili olan kişiler lütfen yazarsa herkes bilgilensin genç arkadaş çok forumda

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

Facebook Twitter Instagram