Gönderen Konu: Saç dökülmesi problemim  (Okunma sayısı 644 defa)

PrinceZuko

• Yeni üye
  • *
Saç dökülmesi problemim
« : 23 Temmuz 2021, 23:13:01 »
Öncelikle merhabalar abilerim, kardeşlerim. Henüz 20 yaşımdayım 1 sene öncesinde saçlarımdaki güçsüzleşme nedeniyle cildiyeye gittiğimde folat ve demir değerlerinde düşüklükler çıkmıştı doktorum bunları tamamlamamız gerektiğini söyleyerek gerekli ilaçları ve yanında minoxil i yazdı ben minoxil dışında diğer ilaçları kullandım ilaçlar: biotin 5mg ferro sanol duedenal ve benexol b12 film tablet yazmıştı. Bu ilaçları kullanmanı ve 6 ay sonra tekrar kontrole gelmemi söyledi lakin 6 ay sonrasında benim çalışma tempom ve doktorun randevu açmaması gibi sebeplerle kontrole gidemedim. Bi kaç hafta önce halsizlik kulak çınlaması ve ellerimde ara ara titreme şikayetim le iç hastalıklarına verdiğim tahlillerde demir değerlerim yine düşük çıktı son zamanlarda yeniden saçımda açılmalar ve dökülmeler artmaya saçlarım daha da cansızlaşmaya başladı. Ne yapacağımı ve nasıl bir yol izleyeceğimi açıkcası bilmiyorum ailede genetik olarak saçlar anne tarafından 35 40 yaş sonrası baba tarafında ise 50 yaş civarında seyrelmeler başlıyor tam olarak kellik daha ilerisi 60 lı yaşlarda baş gösteriyor sizden isteğim nasıl bir yol izlemem gerektiği sizlerin de tecrübeleri vs. Benzeri durumları yaşayan arkadaşlardan ciddi manada bana yardımcı olmalarını istiyorum. Fotoğraflarda ki ilk 2 fotoğraf hemen hemen 1 sene önceki durumu diğer fotoğraflar ise şuanki.  Elimden geldiğince bu durumu toparlamaya çalışmak istiyorum zira hem bedensel hem psikolojik olarak bu durum beni çok olumsuz etkiliyor. Şimdiden görüşleriniz ve önerileriniz için teşekkürler.

Kelbey

• Sr. Member
Ynt: Saç dökülmesi problemim
« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2021, 17:26:03 »
Bir tedaviye başlamanızı ve tekrar doktora gitmenizi öneririm minoxil eger bırakmadan kullanabileceginizi düşünüyorsanız probleminizi çözer gibime geliyor. Ama bana sorarsanız anti androjen kullanmalısınız ru58841 araştırın
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

Furkanoz

• Yeni üye
  • *
Ynt: Saç dökülmesi problemim
« Yanıtla #2 : 12 Ekim 2021, 11:46:15 »
Hocam son durum nedir acaba? Demir, dökülme vs.

Facebook Twitter Instagram