Gönderen Konu: Saçlarım geri çıkar mı?  (Okunma sayısı 969 defa)

kelaynak3636

• Sr. Member
Saçlarım geri çıkar mı?
« : 16 Ağustos 2021, 17:26:19 »
1 ay fin kullandıktan sonra dökülmem daha da arttığı için ilacı bıraktım.Doktor sende genetik dökülme olduğunu düşünmüyorum deyip adini hatırlayamadığım 2-3 hastalık şüphesiyle biyopsi istedi.Covid olmam,doktorun izne çıkması vs gibi nedenlerden ötürü 2 aydır yaptıramadim.Şu an bir ilaç kullanmıyorum,sadece günlük 20 mg zoretanin(izotretinoin) kullaniyorum.İlk foto (kısa saçlı olan)1.5 ay öncesine ait diğerini şimdi çektim.Saclarimin ilaç kullanmadan kendi kendine çıktığını hissediyorum,yani bazen gürleşiyor bazen seyreklesiyor zaten zoretanin kullanmadığım zaman günlük 700 tel falan dökülüyordu (evet tek tek sayiyordum) bu hızla benim 2 ayda tamamen kel kalmam lazımdı ama 2-3 yıldır hala saçım kaldığına göre saçlarım bir yandan da çıkıyor, bu dökülmenin erkek tipi olmadığına bir işaret mi?Sizce erkek tipi dökülme değilse saçlarım ekim olmadan tamamen geri çıkar mi

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Ynt: Saçlarım geri çıkar mı?
« Yanıtla #1 : 16 Ağustos 2021, 18:24:58 »
Eğer genetik dökülme yoksa umut her zaman vardır diye düşünüyorum. Ama biz doktor değiliz  ve burada yazılanlar "bence" den öteye geçmez.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Kant

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 18 Ağustos 2021, 04:09:28 »
Usta bu konuyu doktorlar bile  bilmiyor emin ol:D

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 18 Ağustos 2021, 19:06:31 »
Usta bu konuyu doktorlar bile  bilmiyor emin ol:D
Doktorlar hiçbir şey bilmiyor zaten,genelde başlarından saviyorlar
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

Königstiger

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 19 Ağustos 2021, 21:52:32 »
Doktorlar hiçbir şey bilmiyor zaten,genelde başlarından saviyorlar
Dökülen saç telleri incelerek mi dökülüyor, yoksa hep aynı kalınlıktaki teller mi ?
  • Yaşınız 21

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 19 Ağustos 2021, 22:39:37 »
Dökülen saç telleri incelerek mi dökülüyor, yoksa hep aynı kalınlıktaki teller mi ?
Genelde aynı hep,ufak teller görmüyorum pek
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 20 Ağustos 2021, 00:05:35 »
Hacım saçlarını ortadan ayır ön orta vertex fotolarını çek her ay. Güzel bir ışık altında aynı açılardan , mümkünse aynı yerde. Birkaç ayda bir yan yana koy karşılaştır fotolarını. Zamanla kötüleşiyorsa o zaman tedavi araştırırsın. Eğer ki dalgalı seyrediyorsa, doktorun dediği gibi başka bir sebebi vardır ki, o da bir şekilde çözülür diye düşünüyorum.

Facebook Twitter Instagram