Gönderen Konu: Minoksidil 4. Yil  (Okunma sayısı 4097 defa)

Spencer

• Hero Member
Minoksidil 4. Yil
« : 30 Ağustos 2021, 19:08:05 »
Bugün minoksidil yolculuğum 4. Yılı, dile kolay :)

Kısacası özetlemek gerekirse 34 yaşındayım, ne yazık ki yaşlanıyorum. Geçmişte 34 yaşında olan birini gördüğümde ne çok yaşamış derdim ve 35'e doğru gidiyorum emin adımlarla. Neyse konuyu dağıtmayayım :)

Başladığım günden bu yana minoksidili günde bir kez kullandım. Alopexy t markasını kullandım ve hep öyle devam ettim. Belirtmem gerekirse uzun yıllardır seboreik dermatit olmasına rağmen hiçbir olumsuz etkisini görmedim. Önemli bir doktor minoksidili günde bir kez kullanmakla iki kez kullanmak arasında bir fark olmadığını söyleyip bu şekilde önermişti. Buna sadık kaldım, zaten günde hem bir kez hem iki kez kullanan insanların deneyimlerini okuduktan sonra bir fark olmadığına ikna oldum.

Doktorun önerisi şuydu; günde bir kez akşamları 8 fıs (Çoğu kez 8 fısı aştım kontrole gittiğimde hocaya söylediğimde 8 i geçme dedi ama buna pek sadık kalmadım.)

İlk 1.5 yıl her gün akşamları 8 fıs (Doktor 6.aydan sonra haftada 5 gün kullanmamın yeteceğini söyledi ama ben daha uzun şekilde her gün kullandım. Tabi arada kullanmadığım günlerde oldu ama seyrekti.)

1.5 yıldan 3. Yıla kadar haftada 5 gün

Ve yaklaşık 10 aydır iki günde bir akşamları kullanıyorum. Bu kullanım düzeninde devam etmek istiyorum. Sol şakakta hafif gerileme hissettiğim için sol sakağa 4 aydır her gün sıkıyorum. Yılbaşına kadar da devam edeceğim fark hissetmezsem saçın geneline uyguladığım günü sol şakaga da gün aşırı olarak devam edeceğim.)

Tedavimin ilk 6 ayı byopecia multiplex adında bir gıda takviyesi kullandım. Piyasadaki en zengin içeriğe sahip ancak maddi olarak sürdürülebilir değil.)

Sonrasında 1 yıl kabak çekirdeği yağı kullandım. -Bundan bahsedeceğim.-

3 ay civarı one up markalı saw palmetto kullandım.  Ancak sevdiğim güvendiğim bir dahiliye uzmanı bana doğal olarak bilinen takviyelerinin östrojen ihtiva edebildiğini ve önermediğini söyledi. Bu yüzden kabak çekirdeği ve saw Palmetto alımını bıraktım. Sadece minoksidil gün aşırı akşamları bir kez şeklinde kullanıyorum.

Şampuan olarak Clear kömür şampuanı kullanıyorum. Bu şampuan resmen egzama kepek ve seboreik dermatit düşmanı. İnanılmaz şekilde iyileştirdi ve yok etti. Hatta ilk 3 ay konazol kullanmaya dahi ihtiyaç duymadım. Hala duymuyorum ancak yine de haftada bir gün konazol şampuanı tekrar ekledim.

Saçlar bir saat önce yıkandı. Tepe bölgesinde bir sorun olmadığı için fotoğraf çekmedim. Doktorum tepe bölgesinde çok hafif bir seyrelme olduğunu söylemişti ancak 6 aylık minoksidil kullanımı sonrası tamamen kapandığını belirtmişti.

Minoksidilin saçların beyazlamasını hızlandırdığını düşünüyorum. Doktorum böyle bir etkisinin olmadığını söylese de. Ha yaşlanıyorum tabi ilaca çamur atmak istemem ama kısa sürede ciddi anlamda arttı beyazlamalar. Benim için beyazlaması hiçbir sorun teşkil etmediği için rahatsızlık hissetmiyorum. Ama bunu önemseyenler varsa bunu dikkate almalılar.

Tedavi süreci boyunca herhangi bir yan etki görmedim. Sanki kol ve vücut kıllarım kalinlasti gibi ama emin de değilim pek. Arada sırada baş ağrısı oluyor ama her insanda oluyordur sanırım.

Tedavi sürecimi ve mevcut halimi sizlerle paylaşmak istedim.

Spencer

• Hero Member
Ynt: Minoksidil 4. Yil
« Yanıtla #1 : 30 Ağustos 2021, 19:09:58 »
Devam
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

İnterista

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 30 Ağustos 2021, 19:18:46 »
Hem sürdürülebilir hem bütçe dostu bir tedavi...
Gerçekten çok iyi abi.
  • Medikal Tedavi Sert saç masajı,

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 30 Ağustos 2021, 19:44:14 »
Saç istiyorsak sabırla en hafif ve en etkin tedaviyi sürekli devam ettirmemiz gerekliliğinin güzel bir örneği olmuşsunuz hocam güle güle tarayın maşallah :)
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 30 Ağustos 2021, 22:42:26 »
Hem sürdürülebilir hem bütçe dostu bir tedavi...
Gerçekten çok iyi abi.

Aynen kardeşim günde iki kez kullanmaya başlasaydım en fazla 6 ay kullanabilirdim.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 30 Ağustos 2021, 22:43:45 »
Saç istiyorsak sabırla en hafif ve en etkin tedaviyi sürekli devam ettirmemiz gerekliliğinin güzel bir örneği olmuşsunuz hocam güle güle tarayın maşallah :)

Kesinlikle, belli bir standartla devam etmek gerekiyor. Sürdürülebilir olması açısından ağır ve yoğun olmamalı. Yukarıda da belirttim, günde iki kez kullansam en fazla 6 ay kullanabilirdim hatta o kadar bile dayanamayabilirdim.

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 31 Ağustos 2021, 00:33:59 »
Valla hocam, sanki sizin dökülme paterniniz böyleymiş de kullanmasanız da böyle olacakmış gibi geldi.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 31 Ağustos 2021, 00:49:58 »
Valla hocam, sanki sizin dökülme paterniniz böyleymiş de kullanmasanız da böyle olacakmış gibi geldi.

Yani durum vahim mi :)

cafer123

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 31 Ağustos 2021, 00:54:10 »
kullanmadan önce fotoğraf var mı abi
  • Ekim Tarihi: 01.02.2021
  • Ekim Merkezi ismi kkl
  • Greft Miktarı 4200
  • Yaşınız 26
  • Medikal Tedavi xpecia

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 31 Ağustos 2021, 12:48:31 »
Yani durum vahim mi :)

Yok be hocam, bence gayet iyi. Siz bir şey kullanmasanız da bu saç sizi çok iyi idare eder, istediğiniz zaman da düşük greft ekim yaptırırsınız, saç probleminiz kalmaz.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 31 Ağustos 2021, 16:20:13 »
kullanmadan önce fotoğraf var mı abi

Aşağı yukarı aynı

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 31 Ağustos 2021, 16:21:03 »
Yok be hocam, bence gayet iyi. Siz bir şey kullanmasanız da bu saç sizi çok iyi idare eder, istediğiniz zaman da düşük greft ekim yaptırırsınız, saç probleminiz kalmaz.

Ekim mi :) bana çok uzak gibi geliyor ama umarım hiç gerek kalmaz :)

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 31 Ağustos 2021, 19:05:28 »
35 yaşında böyle saçım olsa daha ne isterdim :) masallah abi..

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 31 Ağustos 2021, 20:15:52 »
 güzel saçlar
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

nickless

• Full Member
« Yanıtla #14 : 31 Ağustos 2021, 20:46:45 »
Hocam kömür içerikli şampuan yazmışsınız tedavinize, kömürün nasıl bir özelliği var?

Facebook Twitter Instagram