Gönderen Konu: SAÇLARI ÇABUK YAĞLANANLAR SAÇ DÖKÜLME SORUNU İLE KARŞILAŞIR MI BUNU TARTIŞALIM  (Okunma sayısı 1049 defa)

Andrea

• Hero Member
Evet abilerim öncelikle bu konuyu bu aralar çok araştırdım ve bayağı insanlarada gerçekten sordum benim vardığım sonuç saçları çabuk yağlanan kişilerde (2-3 günde bir çabuk yağlanıp yağlanınca seyrek gözüken ve hacimce kayıp olan saçlar) kellik problemi görüldüğü kanaatindeyim sizlerinde değerli görüşlerini ve tecrübelerini öğrenebilmek adına bu konuyu forumda açmak istedim lütfen herkes bu konuda kendi görüşünü paylaşırsa sevinirm bence ana problemlerden birisi Dht ve saçta çabuk yağlanma ilişkisi bu da önemli bir konu

hasan34

• Jr. Member
  • **
Evet abilerim öncelikle bu konuyu bu aralar çok araştırdım ve bayağı insanlarada gerçekten sordum benim vardığım sonuç saçları çabuk yağlanan kişilerde (2-3 günde bir çabuk yağlanıp yağlanınca seyrek gözüken ve hacimce kayıp olan saçlar) kellik problemi görüldüğü kanaatindeyim sizlerinde değerli görüşlerini ve tecrübelerini öğrenebilmek adına bu konuyu forumda açmak istedim lütfen herkes bu konuda kendi görüşünü paylaşırsa sevinirm bence ana problemlerden birisi Dht ve saçta çabuk yağlanma ilişkisi bu da önemli bir konu
saçları fırça gibi olupta her gün inek yalamış gibi saçı olan yağlanan bir düzine insan görüp tanıdım keşfettim .

Andrea

• Hero Member
ben hiç görmedim ama bakalım başka insanlar ne diyecek bu konuda bu arada bence dht hormonu ile yağlanma arasında da büyük bir orantı var

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

hasan34

• Jr. Member
  • **
ben hiç görmedim ama bakalım başka insanlar ne diyecek bu konuda bu arada bence dht hormonu ile yağlanma arasında da büyük bir orantı var
testesteron hormonuda saç yağlandırır   yüksek testesteronlu insanlar yada spor yapıp dışarıdan testo alanlar saçları erken yağlanır veya bazı şampuanlar saçları 1 günde bile yağlandırır bu yüzden diyorumki dht hormonu yüksek se saç döker ama reseptöre bağlanarak  çoğu kıllı erkekler testosu yüksektir bu hormon saçı yağlandırıyor kadınlarda östrojen yağlandırıyor bu yüzden saç yağlanması kadınlar diyorlarki saçı besler ama erkeklerde testo saçı yağlandır fazlası genetiğinde kellik olanlarda dht ye dönüşüp saçı döker bu yüzden  saçı gür olan insanlar da  testo saçı beslerken bizim gibi lanetli  genetik kellik grubundahem  saçı yağlandırır  dht yede dönüşür saçıda döker ben bu forumda çok şey öğreniyorum galiba...

Andrea

• Hero Member
Valla bu saçı döken dht hormonu yağlanmaya sebep oluyor bunun önünede nasıl geçeceğim bilmiyorum Dutasterid almaya başlayacağım yakın zamanda kimi yerlerde yağlanmayı da kesiyor diye okudumda bakalım şimdi ki amacım yağlanma kızarıklık ve kaşıntının önüne geçip ömrümün sonuna kadar mevcut kalan saçımı korumak

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

Facebook Twitter Instagram