Gönderen Konu: Saç Ekiminden Vazgeçtim ve Medikal Tedaviye Başladım  (Okunma sayısı 4067 defa)

Northman

• Jr. Member
  • **
Saçlarımı sıfıra vurmamın ertesinde saçın uzama sürecinde kellik seviyemin farkına varmam, bunun üzerine saç ekimi arayışına girmem ve süreç sonunda forumdaki tecrübeyi de göz önüne alarak bu düşünceden vazgeçmeme dair hikayemi buradan okuyabilirsiniz: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23547.0

Bu aşamada serüvene, öncelikle mevcut saçı koruma düşüncesiyle, medikal tedaviyle devam etme kararı aldım. Daha önce uzunca bir süre minoxil kullanmıştım. Ön ve orta bölgemde hala oradan el sallamaya çalışan seyrek saçları minoxil'e mi borçluyum, bilemiyorum.

Minoxil'in etkisini arttırmak adına yaklaşık 3 haftadır dermaroller kullanıyorum (0.5 mm, haftada 2 kez). Ayrıca, mikro iğneleme sürecinin daha verimli olması için dermapen cihazı aldım ve dün onunla ilk seansımı yaptım. Seanslara haftalık olarak devam edeceğim.

Bu arada, günlük biotin almaya başladım. Ayrıca yarın, demir, çinko, b12 gibi değerlerime baktırıp bir eksik varsa takviye alacağım.

Bu süreçte hormon baskılayıcı ilaç kullanmayı düşünmüyorum. Önerebileceğiniz doğal/minimum zararlı takviye olursa öğrenmek isterim.

Bu arada, saçımın son halini de paylaşıyorum. Belki dermaroller'ın minimal katkısıyla belki de uzama sürecinin doğal etkisiyle en azından önden görünüş 10 gün önceki kadar rahatsız etmiyor.

Kayda değer gelişmeleri buradan düzenli olarak paylaşacağım.

Kalın sağlıcakla!

slade23

• Hero Member
Ynt: Saç Ekiminden Vazgeçtim ve Medikal Tedaviye Başladım
« Yanıtla #1 : 08 Eylül 2021, 22:48:55 »
hiç ilgilenmez olur muyuz :)

hayırlı olsun Allah şifa versin.
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Northman

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 08 Eylül 2021, 22:52:45 »
hiç ilgilenmez olur muyuz :)

hayırlı olsun Allah şifa versin.

Eyvallah hocam :)

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 08 Eylül 2021, 22:53:01 »
Bence saçınız minoxidil için uygun değil , fayda etmez her zaman derim nw2 sonrası minoxu saçına sürmesin nw skalasında bir kişi ne kadar ileride ise döngü o kadar çok oluyor ve verimsizlik had safhada oluyor minoxta. Ekim düşünmüssünüz ama bu saça ekim gideceğini zannetmiyorum dönör çok zayıf.

Finasteride düşünmediğinizi söylemissiniz ama en azından topikal olarak minox+fin spreyini kullanın .

Bu saçı minoxidil+finasteride+dutasterid 3 lüsü toparlar ama çok sık döngü yaşarsınız . Ben yerinizde olsam saç defterini kapatırdım özgüvenli duruyorsunuz ve saç olmadan ki haliniz de gayet iyi.

Son olarak biotin karaciğeri yormaktan başka bir şeye yaramıyor. Eksiklik varsa kullanılmalı ama tırnaklarınız kendiliğinden kırılmıyorsa biotine gerek yok saça faydası da %5 .

Northman

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 08 Eylül 2021, 22:59:20 »
Bence saçınız minoxidil için uygun değil , fayda etmez her zaman derim nw2 sonrası minoxu saçına sürmesin nw skalasında bir kişi ne kadar ileride ise döngü o kadar çok oluyor ve verimsizlik had safhada oluyor minoxta. Ekim düşünmüssünüz ama bu saça ekim gideceğini zannetmiyorum dönör çok zayıf.

Finasteride düşünmediğinizi söylemissiniz ama en azından topikal olarak minox+fin spreyini kullanın .

Bu saçı minoxidil+finasteride+dutasterid 3 lüsü toparlar ama çok sık döngü yaşarsınız . Ben yerinizde olsam saç defterini kapatırdım özgüvenli duruyorsunuz ve saç olmadan ki haliniz de gayet iyi.

Son olarak biotin karaciğeri yormaktan başka bir şeye yaramıyor. Eksiklik varsa kullanılmalı ama tırnaklarınız kendiliğinden kırılmıyorsa biotine gerek yok saça faydası da %5 .

Teşekkürler, çok değerli tavsiyeler.

Minox+fin sprey nedir bu arada?

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 08 Eylül 2021, 23:02:47 »
Teşekkürler, çok değerli tavsiyeler.

Minox+fin sprey nedir bu arada?

Majistiral kür saf minoxidil +250 mg finasteride karışım halinde sprey olarak her gün saça sıkılması bir nevi. Yan etki oral finasteride göre daha az hatta hiç yok . Bence burdan başlayın

Northman

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 08 Eylül 2021, 23:04:12 »
Majistiral kür saf minoxidil +250 mg finasteride karışım halinde sprey olarak her gün saça sıkılması bir nevi. Yan etki oral finasteride göre daha az hatta hiç yok . Bence burdan başlayın

Anladım, nereden bulabilirim? Eczanelerde satılmıyordur sanırım.

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 08 Eylül 2021, 23:14:29 »
Anladım, nereden bulabilirim? Eczanelerde satılmıyordur sanırım.

Eczaneler yapıyor forumda araştırırsanız konuları vs var . Konya pekcan malatya eren eczanesi vs . Şehır dışı kargo gönderimi var 200 tl iki ay gidiyor, sağlıcakla.

Northman

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 08 Eylül 2021, 23:21:19 »
Eczaneler yapıyor forumda araştırırsanız konuları vs var . Konya pekcan malatya eren eczanesi vs . Şehır dışı kargo gönderimi var 200 tl iki ay gidiyor, sağlıcakla.

Çok teşekkürler.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 09 Eylül 2021, 20:49:47 »
Çok teşekkürler.

Hocam İstanbul’daysanız, Şişli’de, Serkan Aygın kliniğinin yakınlarındaki Fulya Eczanesinde topikal finasterid jel satışı yapıldığını söylüyordu forumdaki arkadaşlar. Belki telefon ile ulaşırsanız, belki kargolatma seçeneği de olabilir. Serkan Aygın’ın kliğininin ekim sonrası hastalara verdiği bilgilendirme kağıdında, ekim sonrası tedavi alternatiflerinde bu topikal kullanım da seçeneklerden birisiydi. Forumda ilgili broşürün görseli paylaşılmıştı birkaç sefer gördüğümü hatırlıyorum ama arayınca kolay bulunmayabilir. Serkan Aygın’da ekim yaptıran bir arkadaştan rica edip paylaşmasını isteyebilirsiniz belki.

Ben de yukarıda arkadaşın dediğine katılyorum. Eğer oral kullanımdan çekiniyorsanız topikali deneyin. Tabi yüzde yüz yanetki olmaz denemez elbet, illa ki kana karışıyordur ama deriden emilim, oral kullanıma göre daha güvelidir bence de.

Northman

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 09 Eylül 2021, 21:07:16 »
Hocam İstanbul’daysanız, Şişli’de, Serkan Aygın kliniğinin yakınlarındaki Fulya Eczanesinde topikal finasterid jel satışı yapıldığını söylüyordu forumdaki arkadaşlar. Belki telefon ile ulaşırsanız, belki kargolatma seçeneği de olabilir. Serkan Aygın’ın kliğininin ekim sonrası hastalara verdiği bilgilendirme kağıdında, ekim sonrası tedavi alternatiflerinde bu topikal kullanım da seçeneklerden birisiydi. Forumda ilgili broşürün görseli paylaşılmıştı birkaç sefer gördüğümü hatırlıyorum ama arayınca kolay bulunmayabilir. Serkan Aygın’da ekim yaptıran bir arkadaştan rica edip paylaşmasını isteyebilirsiniz belki.

Ben de yukarıda arkadaşın dediğine katılyorum. Eğer oral kullanımdan çekiniyorsanız topikali deneyin. Tabi yüzde yüz yanetki olmaz denemez elbet, illa ki kana karışıyordur ama deriden emilim, oral kullanıma göre daha güvelidir bence de.

Çok teşekkürler, araştıracağım.

Forumda bir de karışımı kendi yapanlar var. Valla saç belası adamı kimyager yapar :)

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 09 Eylül 2021, 21:40:45 »
Çok teşekkürler, araştıracağım.

Forumda bir de karışımı kendi yapanlar var. Valla saç belası adamı kimyager yapar :)

Ben iki seneye yakın kendim yapıyorum saf minoxu walter white gibi hissediyorum yaparken kendimi.

Northman

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 09 Eylül 2021, 23:51:36 »

Ben iki seneye yakın kendim yapıyorum saf minoxu walter white gibi hissediyorum yaparken kendimi.

Hocam malzemeler eczaneden tedarik edilebiliyor mu? Yoksa tanıdık birileri mi lazım?

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 10 Eylül 2021, 00:21:31 »
Hocam malzemeler eczaneden tedarik edilebiliyor mu? Yoksa tanıdık birileri mi lazım?
[/quote

Zor işler , tanıdık şart. Direk eczaneden hazır alın.

Northman

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 10 Eylül 2021, 01:34:57 »
[/quote

Zor işler , tanıdık şart. Direk eczaneden hazır alın.

|-onayisareti-|

Facebook Twitter Instagram