Gönderen Konu: Saç ekimi için uygun muyum? / Medikal tedaviye devam.  (Okunma sayısı 1226 defa)

scalpistan

• Yeni üye
  • *
Herkese selamlar ve bayramınız mübarek olsun. Uzun süredir takip ettiğim sitede bana da konu açmak nihayet nasıp oldu çok şükür :/

Öncelikle hemen tedavimi anlatayım. 3 aydır düzenli devam eden Finasterid'e son ayımda Xpecia ve topikal minoksidil ekledim. Ek olarak son ay ektra bir saç dökülmesi yaşadım büyük ihtimal minoksidil zayıflamış saçların hepsini döktü. Vertex bu kadar açık değildi 1 ay önce çünkü. Bu tedavim güncel şekilde devam ediyor. Ayrıca 3 kutu dutasterid tecrübem oldu ancak 5 ay önce  yan etkiden bıraktım sonra eskiye döndü bi sıkıntı yok. 5 ay hiç tedavi uygulayamadım bu süreçte. Neyse moral bozmuyoruz aslında bozuyoruz da yapacak bi şey yok yani. Saçlarımı kazıtmadan önce fotoğraflayıp ASMED'e göndermek istedim buraya da yollayayım çünkü görüşlerinizi merak ediyorum. Kendi görüşüm saç ekimine çok da uygun olmamam yönünde çünkü hem dökülmem devam ediyor hem de saç tellerim ince gerekli olan kapatıcılık sağlanamayabilir. Yine de tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Robert

• Hero Member
Ynt: Saç ekimi için uygun muyum? / Medikal tedaviye devam.
« Yanıtla #1 : 03 Mayıs 2022, 12:32:59 »
Saç ekimi için uygunsunuz ancak vertexe şimdilik girmeyin derim on bölgeyi sık bir ekimle kapatabilirsiniz mevcut saçlarin bazıları şoka uğrayabilir finasterid bunu önlemek için güzel tercih dökülme devam ediyorsa biraz daha bekleyebilirsiniz

scalpistan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 05 Mayıs 2022, 17:37:51 »
Asmed'de bana gelen cevap, 6 ay daha finasterid kullanmam ve dönor bölgeyi güçlendirmem yönünde. Koray bey öyle değerlendirme yapabilirmiş.

Alpha

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 05 Mayıs 2022, 18:23:39 »
yaşını bilmeden saç ekimine uygunmusun değilmisin mantıklı bir yorum yapmanın imkanı yok  :)

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 05 Mayıs 2022, 20:12:26 »
Dostum eğer ekim yaptıracaksan bence minoxil i bırak. Tabi ekim merkezinin yorumu daha önemli.

scalpistan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 05 Mayıs 2022, 22:48:20 »
Dostum eğer ekim yaptıracaksan bence minoxil i bırak. Tabi ekim merkezinin yorumu daha önemli.

Herhangi bir yorumda bulunmadı ekim merkezi minoxil hakkında. Nedenini sorabilir miyim? Aynı şekilde asmed'e de soracağım.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 05 Mayıs 2022, 23:59:31 »
Saç ekimi için uygun birisin evet ama fakat doğru bir yok izlemek istiyorsan 2 ekim planla
Kendine çizgidiğim alana kadar 1 ekim 1 sene sonra sakal destekli tepe ekimi.
Ve kendi saçlarını korumak için ekilen saçları desteklemek için transfer edilen graflerini güçlendirmek içinde finasterid düşünebilirsin
Global Moderator

scalpistan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 09 Mayıs 2022, 19:10:01 »
yaşını bilmeden saç ekimine uygunmusun değilmisin mantıklı bir yorum yapmanın imkanı yok  :)
Yaşım 23 :(

scalpistan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 03 Haziran 2022, 19:06:41 »
Evet 1 ay olmuş konuyu açalı ASMED'in önerisi üzerine finasterid tedavime tedam ediyorum. Güncel fotolar koyuyorum donor güçlendirmek hedef ama sanırım biraz tüylenmeler başladı tepe bölgemde de. Sizce bir farklılık var mı? Aralık'ta yeniden göndereceğim ASMED'e o sürece kadar buraya ayda ya da 2 ayda bir güncelleme yaparım.

runod

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 04 Haziran 2022, 19:43:37 »
Evet 1 ay olmuş konuyu açalı ASMED'in önerisi üzerine finasterid tedavime tedam ediyorum. Güncel fotolar koyuyorum donor güçlendirmek hedef ama sanırım biraz tüylenmeler başladı tepe bölgemde de. Sizce bir farklılık var mı? Aralık'ta yeniden göndereceğim ASMED'e o sürece kadar buraya ayda ya da 2 ayda bir güncelleme yaparım.

Geçmiş olsun, umarım fayda sağlar tedaviniz. Finasterid ile ilgili bir yan etkiyle karşılaştınız mı?

scalpistan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 05 Haziran 2022, 22:17:08 »
Geçmiş olsun, umarım fayda sağlar tedaviniz. Finasterid ile ilgili bir yan etkiyle karşılaştınız mı?
Sağol dostum, henüz bir yan etki ile karşılaşmadım.

scalpistan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 13 Temmuz 2022, 20:47:33 »
1 ay daha geçmiş. Aralığa kadar devam edeceğim medikal tedaviye ancak finasterid yaklaşık 12,13 gün alamadım. Baya suçluluk duyuyorum bunun için. Minoksidil ise 1 aydır adam akıllı kullanmıyordum şimdi 2 gün önce tekrardan başladım. Saçımda gelişmeler var ama saçım da uzadı tabi.  :)  :)

Penia

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 14 Temmuz 2022, 00:01:13 »
Ney kullandin hoca cok iyi gelismis

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 14 Temmuz 2022, 00:42:23 »
Kardeşim maşallah donör de coşmuş vertex de kapanmış ön çizgi de düzelmiş tedaviye devam.

Donörü en güzel berberde berber makineyle girdiğinde anlıyorsun daha önceden cart curt kesip attığı bölgelerde zorlanıyor makina daha çok uğraşıyor berber
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Chem06

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 14 Temmuz 2022, 10:43:47 »
Çok güzel toplamış finasterid. Sadece finas mı kullandınız bu süreçte?

Facebook Twitter Instagram