Gönderen Konu: Ekim öncesi hazırlık  (Okunma sayısı 392 defa)

tekil123

• Yeni üye
  • *
Ekim öncesi hazırlık
« : 13 Eylül 2021, 20:52:49 »
Aslında dün "Saç Analizi Tavsiyesi isteyen arkadaşlar!!" konusuna bir mesaj atmıştım ama silinmiş galiba bugün göremedim.

Arkadaşlar yaş 37, dökülme yaklaşık 15 yıldır devam ediyor. Artık kafada saç iyice azaldığından mıdır nedir bilmiyorum son 2-3 yıldır daha şiddetli dökülüyor gibi geliyor bana. Bugüne kadar sürekli diyebileceğim bir tedavi kullanmadım. Yıllar önce 2 ay kadar proscar yutmuştum sonra bırakrım, sonra bir ara xpecia kullandım, yine bir ara adını unuttuğum bir sprey kullandım ama dediğim gibi hep 2-3 aylık şeylerdi, sonra boşverdim gitti. Artık en son 1,5 aydır proscar ve bioxin biotin kullanıyorum ama proscar'ın yan etkilerinden dolayı istemeye istemeye yutuyorum.

Şimdi saç ektirmeye karar verdim ama kafamda bazı sorular var.

1) Bazı konularda ekimden önce ilaç vb. kullanıp saçların güçlendirilmesi gerektiği söylenmiş. Sizce benim için böyle bir durum var mı?
2) İyi merkezler genelde İstanbul'da ve ben şehir dışından geleceğim. Yani gitgel zor olduğu için doktorlara whatsapp'tan resim atıp ekim alanını veya diğer şeyleri online olarak halledip sadece ekim için merkeze gidilmesi gibi bir şey olabilir mi? Olursa da verim alınabilir mi sizce?
3) Saç ekimi sonrası ortalama 6 saatlik otobüs yolculuğu sıkıntı çıkarır mı?

Qur

• Full Member
Ynt: Ekim öncesi hazırlık
« Yanıtla #1 : 13 Eylül 2021, 21:53:24 »
1. Saçlarını güçlendirmen tabi daha iyi olacaktır. Medikal tedavi almak her zaman iyidir.
2. Ben dahil birçok kişi bu şekilde yaptı zaten. Foto atarak bilgi edindik. Randevu aldık ve direkt ekmeye gittik. Yüz yüze tabiki daha iyidir ama online olarak da sıkıntı olmaz.
3. Saç ekimi sonrası direkt seyahat düşünüyorsan mümkün değil. İstirahat etmen gerek birkaç gün. Çok hareket etmemen gerek. Zaten kendini çok da iyi hissetmeyeceksin. Dış etkenlere karşı da hassas olman gerek.

Heptwo

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 13 Eylül 2021, 22:11:51 »
1. Saçlarını güçlendirmen tabi daha iyi olacaktır. Medikal tedavi almak her zaman iyidir.
2. Ben dahil birçok kişi bu şekilde yaptı zaten. Foto atarak bilgi edindik. Randevu aldık ve direkt ekmeye gittik. Yüz yüze tabiki daha iyidir ama online olarak da sıkıntı olmaz.
3. Saç ekimi sonrası direkt seyahat düşünüyorsan mümkün değil. İstirahat etmen gerek birkaç gün. Çok hareket etmemen gerek. Zaten kendini çok da iyi hissetmeyeceksin. Dış etkenlere karşı da hassas olman gerek.

aynen katılıyorum özellikle üçüncü maddeye dikkat etmezsen ve sıcağı sıcağına otobüs yolculuğuna çıkarsan kafan davul gibi şişebilir arkadaşımızın dediği gibi en az iki gün dinlenmen lazım.

tekil123

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 13 Eylül 2021, 22:26:44 »
Peki üçüncü maddeyle ilgili olarak ek bir şey daha sorayım, duruma göre beni bir arkadaşım da götürebilir ama kesinlik yok. Onun arabasıyla gidersek ve eğer ben de arka tarafta yatar pozisyonda gelirsem (boyunluk falan alırım kafam değmesin diye) olur mu yoksa her türlü bir otel falan mı ayarlayayım?

Anchar

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 13 Eylül 2021, 23:33:03 »
Peki üçüncü maddeyle ilgili olarak ek bir şey daha sorayım, duruma göre beni bir arkadaşım da götürebilir ama kesinlik yok. Onun arabasıyla gidersek ve eğer ben de arka tarafta yatar pozisyonda gelirsem (boyunluk falan alırım kafam değmesin diye) olur mu yoksa her türlü bir otel falan mı ayarlayayım?

bence o şekilde olur önemli olan ayakta durmamak ve yorucu işler yapmamak .
yarı yatar bir pozisyonda olacağın için hiç bir sorun olmaz.
  • Ekim Tarihi: 05.04.2001
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Xpecia,minoxil

Qur

• Full Member
« Yanıtla #5 : 14 Eylül 2021, 00:08:26 »
Valla ben ekim sonrası hafif bir mide bulantısı, hafif baş dönmesi yaşamıştım. Bir yolculuğu kaldıramazdım. Direkt otele gidip uzanmıştım. Hatta sonraki gün bile çok iyi hissetmedim kendimi. Benim tavsiyem 1 gün konaklaman. Hem sonraki gün ilk yıkaman merkezde yapılır. Kontrol edilir. Kendini iyi hissedersen arkadaşının aracıyla dönmen uygun olabilir. Otobüs sıkıntı olabilir. Ameliyat sonuçta bu. Enfeksiyon kapabilirsin. Kanama olabilir hafiften. Başın felan döner. Riske atma.

tekil123

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 14 Eylül 2021, 18:30:22 »
Tamamdır arkadaşlar, teşekkür ederim.

Facebook Twitter Instagram