Gönderen Konu: 18 MAYIS EKİM-Ekim Öncesi ve Sonrası İlaç Kullanımı  (Okunma sayısı 639 defa)

eba

• Yeni üye
  • *
Arkadaşlar herkese merhaba.

26 yaşındayım.

18 Mayıs'ta ASMED'de operasyona gireceğim. Saç tellerim ince. Finasterid kullanmak istemiyorum. Reçetede yazan yan etkiler beni korkuttu. Ekim öncesi ve sonrası önereceğiniz bir hazırlık süreci var mı? Yapmam gereken şeyler neler?

Forumda emeği olan herkese teşekkürler.

BlackShadow

• Jr. Member
  • **
Ynt: 18 MAYIS EKİM-Ekim Öncesi ve Sonrası İlaç Kullanımı
« Yanıtla #1 : 13 Mayıs 2021, 01:16:42 »
ASMED'i bilmiyorum fakat hemen hemen tüm saç ekim merkezleri finasterid kullanmanızı isteyecektir eminim. Bir deneyin psikolojik olarak kendinizi hazırlayın hocam baktınız yan etki gördünüz bırakın. Her kötü bir şey olduğunda topu finasteride atmadığınız sürece sağlıklı bir finasterid kullanımı yapmış olursunuz. Ha psikolojik olmadığına ve gerçekten inandığınız bir durum olursa bırakın. Ama kararlarınızdan emin olun.
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2021, 19:08:43 Gönderen: BlackShadow »

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 13 Mayıs 2021, 16:36:33 »
ASMED'i bilmiyorum fakat hemen hemen tüm saç ekim merkezleri finasterid kullanmanızı isteyecektir eminim. Bir deneyin psikolojik olarak kendinizi hazırlayın hocam baktınız yan etki gördünüz bırakın. Her kötü bir şey olduğunda topu finasteride atmadığınız sürece sağlıklı bir finasterid kullanımı yapmış olursunuz. Ha psikolojik olduğuna gerçekten ve gerçekten inandığınız bir durum olursa bırakın. Ama kararlarınızdan emin olun.

Evet, ekimde şoka uğrayabilecek saçlarını giçlendirmek, bu süreci sağlıklı atlatabilmelerine destek olmak için denenebilir. Bence de bir şans verilebilir, olmadı bırakırsın.

Tavsiyem 0.25, 0.5 gibi daha düşük dozajlar da değerlendirilebilir. Bunu asmed’e de danışın.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 14 Mayıs 2021, 09:37:46 »
Merhaba,

Zayıf saçlarınızı güçlendirmek istediğiniz tüm takviyelerin maalesef yan etkileri mevcut. Saçlarınız çok cansız ve yaşınızda genç sayılır. En azından Xpecia tarzı vitamin takviyelerini araştırın derim ancak onlar da dahi yan etki yaşamanız söz konusu olabilir.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

eba

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 15 Mayıs 2021, 22:14:10 »
Hepinize teşekkür ederim. Evet yan etki görünce bırakırım fakat bırakıldığında dahi devam eden yan etkiler yazıyor reçetede korkum maalesef o.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #5 : 16 Mayıs 2021, 08:16:59 »
Problem şu ki zayıf saçlar en iyi merkez de bile ekim yapılırken travmadan dolayı daha da zayıflayıp, dökülebilir. Sizin saçlarınızın yapısı mı böyle ince bilemiyorum ancak bu riski yaşama ihtimaliniz varmış gibi görüyorum. O yüzden bence iyi düşünün derim. Tamamen ekim sonrası üzülmemeniz için söylüyorum bunları. Yoksa endişelerinizde haklısınız. Sonuçta dht baskılayan ilaçlar bunlar.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Facebook Twitter Instagram