Gönderen Konu: Ekim sonrası yıllarda ilaç kullanımı ve beslenme  (Okunma sayısı 691 defa)

ercn22

• Yeni üye
  • *
Öncelikle herkese iyi günler.
Çok erken yaşta başlayan bir saç dökülme problemim var/dı

2011/2012 dönüminde göründüğüm bir cildiye doktoru 1 yıllık ilaç tedaviisnden sonra bana aynen şu cümleyi kurmuştu '' saç dökülmen genetik ne yaparsan yap dökülücekler ilaçlara boşuna para harcama artık şimdi İstanbulda saç ekim merkezleri açılmaya başladı ama yaşın küçük 30 yaşını geçince git ektir''

Bende öyle yaptım ve 2021 Ekim ayında saç ektirdim.

2018

2022 Mart ekimden 5 ay sonrası

Hayatım değişti veya değişmeye başladı desem yeridir.Fotoğraf çekimekten korkmuyorum özgüvenim yerine geldi desem yerdiri.Bence imkanı olan herkeste yaptırmalıdır.
Edirnede özel bi hastanede yaptırdım işlemi donör bölgem yetersizdi ancak 2500 greft alınabildi ve ekim yapıldı.Dahada fazla donör çıkacağını zannetmiyorum yani sakaldan veya göğüsten alınmadığı sürece.

Ekimin 3. ayından sonra biotin besin takviyesi ve minoxildil kullanmaya başladım hayatımdanda memnundum saç ekimim hayal ettiğim gibi sonuç vermemişti ama kendimi hayal ettiğimdende iyi hissediyordum.

Lakin ekimin 10. ayında minoxilidil i ve besin takviyesini bırakınca şu hale geldiler;

Bu durum beni mahvetti çok büyük hayal kırıklığına uğradım ve onca para dökdük acı çektik sonucun bu olması beni çok üzdü açıkçası.

Ben ciddi belenme bozukluğu olan biriyim.Psikolojik olarak sıkınıtılarım olduğu için hiçbirşeyi istikrarlı yapamıyorum arkadaşlar.Bu ilaç kullanı dahildir.
Beslenme bozukluğumda psikoljik yani yemek yiyen biri değilim aburcuburla ömür geçiriyorum diyebiliirm size.Mesela en son ne zaman meyve yedim şuan bile hatırlamıyorum.

10. aydaki durumdan sonra Minoxidil i tekrar kullanmaya başladım.Ve validem besin takviyeleri yerine '' sana kabuklu ceviz alıcam her gün 1 avuş yiyeceksin'' diyince bi umut başladık yine saçlardan medet ummaya

sonuç 14. ay ve tekrar minoxilidl kullanmaya ve kabuklu ceviz yemeye başlayalı 4. ay;

Yani saç ektirdikten sonra bakarsanız bağ oluyor bakmazsanız dağ oluyor

Dedim ya ben istikrar sıkınıtısı çeken biriyim.Minıxidil ide 2 aydır kullanmıyorum.Şuan yine açayip seyrelmiş vaziyette hatta cevremdeki insanlarında dikkatini çekmeye başladı ''senin saçların mı döküldü'' diyorlar.

Benim şurdan itibaren sizin yardımınıza ihtiyacım var:

-Minoxidil ile Minoxil arasında ne fark var ? Şuan bendeki liacı Türkiyede bulamıyorum ve acayip pahalı yerli muadili olan eczanelerdeki ilacı kullanmayı önerir misiniz ?
-Bu ilacı sürekli ömrümüzün sonuna kadar kullanmak zorundayız anladığım kadarıyla ! Peki bunun bi zararı olmazmı veya yan etkisi olabilir mi ?
-Besin takviyesi kullanmalımıyım sürekli yoksa kabuklu cevize devam mı edeyim ?
-Bu dht baskılayıcılar hakkında ne düşünüyorsunuz ?
-Saçlı deride sürekli bi kaşınma ve aşırı yağlanma var Dalin şampuan kullanıyorum ama bu olaya yıllardır çare bulamıyorum.Bu kaşıma olayıda saçlarıma zarar veriyor ne önerirsiniz.
-Sizin bu konuda bana bir öneriniz varmıdır ?

Bu soruların çoğunun cevabı forumda vardır muhakkak ama forum genişlediği için zamanla bir karmaşa bilgi kirlilliği olmuş.Şimdiden teşekkür ederim.

anonim21

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Ekim sonrası yıllarda ilaç kullanımı ve beslenme
« Yanıtla #1 : 06 Haziran 2023, 17:43:52 »
Abi minoxil kisa süreli mutluluk verir o yüzden kullanmasanda olur. Dht baskılaman lazim Fin dut veya xpecia vardırsen karar verip içersin dut. Çok ağırdır yan etkileri olabilir ceviz konusuna geleceksek saça fayda etmez çoğu yalandır ama vücuda iyi gelir en azından cikalatasan iyidir ye sıkıntı yok  j

ercn22

• Yeni üye
  • *
Ynt: Ekim sonrası yıllarda ilaç kullanımı ve beslenme
« Yanıtla #2 : 11 Haziran 2023, 20:37:06 »
Anladığım kadarıyla bunların içinde en temizi Fin bu ilacı nerden ve nasıl bulabilirim reçetesiz alınabilir mi ?

Facebook Twitter Instagram