Gönderen Konu: Ekim öncesi ilaç kullanımı ve zamanlama hk.  (Okunma sayısı 306 defa)

fengels

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ekim öncesi ilaç kullanımı ve zamanlama hk.
« : 29 Mart 2022, 19:42:19 »
Arkadaşlar merhaba, 5 gün önce 25 ime girdim ve sanırım bu sene artık saçsızlar ordusuna katılmış bulunmaktayım. Sorum şu şekilde; ekimden önce biotin ve finasteride tavsiyesi verenler olmuş fakat finasteride ciddi anlamda yan etkileri olan, tehlikeli bir ilaç, biotin ise takviye. Finasteride kullanmadan yalnızca 5-6 ay yalnızca biotin takviyesi yeterli midir? Kafama takılan bir soru daha var, hangi aylarda ekim yaptırmak daha mantıklı olur sizce, işim kapalı ortamda gerçi ama illaki dışarı çıkıyoruz işe giderken vs.

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Ekim öncesi ilaç kullanımı ve zamanlama hk.
« Yanıtla #1 : 29 Mart 2022, 20:40:45 »
Ekim sadece saç çıkaran bir işlem, saç dökülmesini durdurmaz. Bu yüzden mevcut saçların ve belki ekilen saçların dökülmeye devam edecek. Bu yüzden istediğin sonucu alamayacaksın. Finasteride kullanmanı tavsiye ederim ancak çekiniyorsan aga e tablet kullanabilirsin. İçinde biraz DHT baskılayan saw palmetto, kabak çekirdeği özü gibi bitkisel maddeler var, yan etki yapmaz. Fiyatı pahalı gelirse Kerozan tablet var içeriği biraz daha kısıtlı ama hiç yoktan iyidir. Xpecia tablet var, onda da yan etki şikayeti oluyor nedense. İçinde başka şeyler de olduğuna dair iddialar var. Hiçbiri Finasteride kadar etkili olmasa da tatmin edici sonuç alanlar var.
Biotin bu yazdığım tabletlerin hepsinde mevcut. Tek başına biotin dökülme konusunda hiçbir işe yaramaz.
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Her gün 1 Dutasteride 0,5mg
Haftada 3 kez dermaroller
Günde 2 Minoksil +bemiks + bephanten+ evigen
Günde 2 defa masaj
Folik asit ve D vitamini takviyesi

fengels

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 29 Mart 2022, 23:55:28 »
Hocam zaten dökülecek meret, benim canımı sıkan dökülmesi değil aslında, çok erken dökülmesi. Nedense çevremden sürekli saçlar gitmiş, bu yaşta kel kalmişsin vs .gibi saçma sapan yorumlar alıyorum ve durum git gide canımı sıkmaya başladı. Üstelik durum liseden beri böyle yani 7 senedir saçım dökülüyor. Kendimle barışık bir insanım ama malesef kelliğin yakıştığı cinslerden değilim. Tepede pek bi açılma yok fakat önlerden arkaya doğru epey bir açıldı, medeksin sağlam sonuçlarından biri olmayı umuyorum, epey korku da var içimde ama yapacak pek bir şey yok gibi. Şöyle 35-40 a kadar idare etsin yeter bana.

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 30 Mart 2022, 00:05:14 »
Hocam zaten dökülecek meret, benim canımı sıkan dökülmesi değil aslında, çok erken dökülmesi. Nedense çevremden sürekli saçlar gitmiş, bu yaşta kel kalmişsin vs .gibi saçma sapan yorumlar alıyorum ve durum git gide canımı sıkmaya başladı. Üstelik durum liseden beri böyle yani 7 senedir saçım dökülüyor. Kendimle barışık bir insanım ama malesef kelliğin yakıştığı cinslerden değilim. Tepede pek bi açılma yok fakat önlerden arkaya doğru epey bir açıldı, medeksin sağlam sonuçlarından biri olmayı umuyorum, epey korku da var içimde ama yapacak pek bir şey yok gibi. Şöyle 35-40 a kadar idare etsin yeter bana.
İlaçsız 4-5 seneden uzun koruyabileceğini sanmıyorum. Yazdığım tabletler yan etki yapmıyor, bi' araştır istersen. Para durumun iyiyse en tavsiye edeceğim aga-e tablet.
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Her gün 1 Dutasteride 0,5mg
Haftada 3 kez dermaroller
Günde 2 Minoksil +bemiks + bephanten+ evigen
Günde 2 defa masaj
Folik asit ve D vitamini takviyesi

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 30 Mart 2022, 12:53:36 »
En doğru ekim ekim öncesi 1 sene en az 6 ay finasterid +biotin
Ya da finasterid + xpecia

Ya da finasterid+ belli marka vitaminler

İle desteklenip hem kendi saçlarınızı hemde transfer edecek folükülleri güçlendirip
Saç ekimine girmek

En doğru adım olur.

Tabi doktorunuza danışarak kullanın.
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram