Gönderen Konu: Ekim sonrası ilaç kullanımı hk  (Okunma sayısı 1008 defa)

Starlink

• Yeni üye
  • *
Ekim sonrası ilaç kullanımı hk
« : 23 Şubat 2021, 01:38:06 »
Merhaba, 23 yaşındayım ön tarafa 3000 greft saç ekimi yapıldı. Bu gün itibariyle ekimin üstünden 40 gün geçti. Sağlam bir şok dökülmesi oldu, halen duşta dökülme yaşanıyor.

Şimdi sorum şu sayın hocalarım. Doktorum bana 30-60. Günler arası propecia, 60-90 arası xpecia 90-120 arası propecia 120-150 arası xpecia kullanmamı söyledi. Yani 4 ayda 2 kutu propecia, 2 kutu xpecia bitirmiş olacağım. Bir kaç bilimsel araştırmayı incelediğimde fazlasıyla çekindim bu ilaçlardan. Henüz ispatlanmasa bile beyin fonksiyonlarının yavaşlaması gibi bir yan etkisi bile olduğu söyleniyor.

Şuan için sadece perfectil kullanıyorum. Bu ilaçları kullanmasam ve bunlara nazaran daha masum bir vitamin takviyesi olan perfectil kullansam sizce sorun olur mu? Saç ekimi nin sonucunu olumsuz olarak etkiler mi?

Cevap için şimdiden teşekkürler.

oralminoxidil

• Hero Member
Ynt: Ekim sonrası ilaç kullanımı hk
« Yanıtla #1 : 23 Şubat 2021, 01:49:26 »
olumsuz etkilemez ama faydası da olmaz,kullanın doktorun önerisini dinleyin

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Starlink

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 23 Şubat 2021, 16:09:39 »
olumsuz etkilemez ama faydası da olmaz,kullanın doktorun önerisini dinleyin

Hocam bunların ekilen saçın kalitesine etkisinin olmadığı söyleniyor. Bu iki ilacı kullanmayacak olmam herhangi olumsuz bir etki yaratır mı acaba? Doktorum hızlı çıkmasını sağlayacak demişti. Kullanmasam ne olur diye sormadım.
  • Ekim Tarihi: 13.01.2021
  • Greft Miktarı 2900

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 23 Şubat 2021, 16:14:35 »

Hocam bunların ekilen saçın kalitesine etkisinin olmadığı söyleniyor. Bu iki ilacı kullanmayacak olmam herhangi olumsuz bir etki yaratır mı acaba? Doktorum hızlı çıkmasını sağlayacak demişti. Kullanmasam ne olur diye sormadım.

evet yaratır, yaşından dolayı saçlarında dökülme devam edecek

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 23 Şubat 2021, 16:18:52 »
Doktorunuz nasıl 30-60 gün arası fin tavsiye etti anmadım 2 ay kullanım sonra bırakın xpecia ya mı başlayın dedi?
Global Moderator

Starlink

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 26 Şubat 2021, 16:27:26 »
Doktorunuz nasıl 30-60 gün arası fin tavsiye etti anmadım 2 ay kullanım sonra bırakın xpecia ya mı başlayın dedi?

Hayır hocam. 1 ay propecia sonraki ay xpecia sonraki ay tekrar propecia sonraki ay tekrar xpecia. Toplam 4 ay boyunca yani
  • Greft Miktarı 2900

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 26 Şubat 2021, 16:59:48 »
Doktorunuz muhtemelen kendi sonucu cabuk gelişsin ve saçlar güçlü olsun diye bu süreci önermiş . Finasteride sürekli kullanılması gereken bir ilaç amacı saçları dht den korumaktır. 5 sene kullanıp bırakırsan etkisi geçer ki 2 ay kısa bir süre . 2 ay kullanmakla mevcut saçlar korunmaz .  Bence bu tarz bir kullanımın bir önemi yok. Yine de siz doktorunuza güvenin derim .
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Starlink

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 26 Şubat 2021, 18:42:08 »
Doktorunuz muhtemelen kendi sonucu cabuk gelişsin ve saçlar güçlü olsun diye bu süreci önermiş . Finasteride sürekli kullanılması gereken bir ilaç amacı saçları dht den korumaktır. 5 sene kullanıp bırakırsan etkisi geçer ki 2 ay kısa bir süre . 2 ay kullanmakla mevcut saçlar korunmaz .  Bence bu tarz bir kullanımın bir önemi yok. Yine de siz doktorunuza güvenin derim .

Hocam kendisiyle görüştüm bugün. Kullanmadığım takdirde olumsuz bir etki yaratmayacağını söyledi. Yani kullanırsan artısı olur ama kullanmazsanız sorun değil dedi. Perfectil, biotin ve coraspin sordum. Aspirinin senin için çok bir anlamı olmaz ama perfectil ve biotin kullanabilirsin dedi.

Birde çoğu deneyimi okudum. Sizin dediğiniz gibi kullanmayı bıraktığımız an dökülme tekrar başlıyor diyor insanlar. 3 5 ay veya 1 sene dökülme olmasın diye henüz ispatlanmasa bile beyin fonksiyonlarını yavaşlattığına dair bulgular olan bir ilacı kullanmayacağım.
  • Greft Miktarı 2900

Facebook Twitter Instagram