Gönderen Konu: 25 Mayıs Asuman Hair Randevu Ekim Öncesi Sorularım Var  (Okunma sayısı 1412 defa)

Mehmet64

• Full Member
25 Mayıs tarihine Asuman Hair den randevu oluşturdum.Daha önce burada konu açmıştım ektirip ektirmeme konusunda kararsızdim ektirme sonucuna vardım.

21-22 yaşlarindayim açıklığım sadece alnim ve sakaklardi bu yüzden çok kararsız kalmıştım fakat uygun bı miktar greft ile ikinci ekimi de düşünerek Ekim yaptırmaya karar verdim.

En merak ettiğim konulardan birisi sigara konusu,sigarayı ekim saatine kadar içmem herhangi bi etki,zarar yaratır mı ?

Ekimden sonra ne zaman sigara icebilirim,içersem veya icmezsem ne gibi etkileri olur ?

3000 greflik tahmini bir rakam verildi fakat canlı olarak gördükten sonra 2500 civarlarına düşeceğini tahmin ediyorum.Bu ekimden sonra donor alanımdan ne kadarlık bir greft çıkar ikinci ekime yani ortalama olarak totalde ne kadarlık bir greft çıkıyor ?

Mehmet64

• Full Member
Ynt: 25 Mayıs Asuman Hair Randevu Ekim Öncesi Sorularım Var
« Yanıtla #1 : 01 Mayıs 2021, 16:03:04 »
Anne tarafı dayım ve dedem nw6-7,baba tarafimda saç problemi yok,babamda hafif seyrelme var,saç rengi tipi,genel tip olarak babama çok benziyorum umarım saç dökülme konusundada ona benzerim.

Saç dökülmem şuan yavaş,1 yıl sürede çok agresifti bu süredede kpss çalışıyordum günde 150-200 tel dökülme vardı,uzun bı suredir yastığımda 5-10 tel arası günlük dökülme var totalde 30-40 tel diye tahmin ediyorum,bu sebeple ektirmeye karar verdim.
  • Ekim Tarihi: 25.05.2021
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair
  • Greft Miktarı 2500
  • Yaşınız 23
  • Medikal Tedavi Prozinc Plus Şampuan,Proscar

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #2 : 01 Mayıs 2021, 17:08:29 »
Yaşın genç  saçların  iyi  şu anda  dökülMen devam edecek  yerinde  olsam  beklerim  yazık edersin 2500 3000 greft  ilerki yıllarda  çok ihtiyacın  olacak bu greftlere   

Ali Kemal

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 01 Mayıs 2021, 17:21:03 »
Vücudun siigaraya alışmış bir anda ekim günü yada sonra kısa bir süre bırakmak vücudu her türlü zarar olur.temelli bırakmayacaksan hiç bırakma bende .ekim üzerindede hiç bir etkisi yık sigaranın varsada en fazla yüzde 1 etkiler.
Bu işin püf noktası da  ekim merkezinin işini düzgün yapması yoksa  sigara şu bu bunlar çok ufak ayrıntılar.

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 01 Mayıs 2021, 22:56:15 »
Yaşın genç  saçların  iyi  şu anda  dökülMen devam edecek  yerinde  olsam  beklerim  yazık edersin 2500 3000 greft  ilerki yıllarda  çok ihtiyacın  olacak bu greftlere

Katılıyorum
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Mehmet64

• Full Member
« Yanıtla #5 : 01 Mayıs 2021, 23:06:27 »
Sonuç olarak donor alanımdan çıkacak greft sayısı belli değil mi ? Kafamdaki açıklık komple olsa örnek olarak 6000 greft ile başarı saglanacak ben bunun 3000 greftini şimdi ektirip daha sonra tepe ve arkalar açıldığında da 3000 grefti ektirdigimde matematiksel olarak tamamen açılmasını beklemenin bı mantığını bulamadım siz ne düşünüyorsunuz ?

Sıklık ve ön çizginin biraz önde olmasından dolayı diyorsanız bu durumu Ekim merkezine bildiricem genel olarak ikinci ekime göre bir plan yapmalarını istiycem
  • Greft Miktarı 2500
  • Yaşınız 23

mahlas

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 01 Mayıs 2021, 23:10:22 »

+1

25 yaşın altında ekim yapan merkezlerin etik davranmadığını düşünüyorum. Kaldı ki saç kaybının devam edeceği bariz belli olan 21 yaşındaki bir hastaya 2500 greft çok ama çok fazla.

mahlas

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 01 Mayıs 2021, 23:15:43 »
Sonuç olarak donor alanımdan çıkacak greft sayısı belli değil mi ? Kafamdaki açıklık komple olsa örnek olarak 6000 greft ile başarı saglanacak ben bunun 3000 greftini şimdi ektirip daha sonra tepe ve arkalar açıldığında da 3000 grefti ektirdigimde matematiksel olarak tamamen açılmasını beklemenin bı mantığını bulamadım siz ne düşünüyorsunuz ?

Sıklık ve ön çizginin biraz önde olmasından dolayı diyorsanız bu durumu Ekim merkezine bildiricem genel olarak ikinci ekime göre bir plan yapmalarını istiycem

Şu anda tahminen 7.000 greft civarında alım yapmaya müsait bir donör alanınız var. Saçlarınız ince telli. Ekim yaptırmasanız dahi tahminen sadece 10 yıl sonra donör kapasiteniz 5.000 greft civarına gerileyecektir. Peki bu ne demek? Donör alanımız da DHT hormonuna karşı duyarlı demek.

Şu anda yaptıracağınız ekim sizi en başlarda mutlu etse de ilerleyen yıllarda hem mevcut saçlarınızı kaybedecek hem de ekilen saçlarınızdan kayıplar yaşayacaksınız. Hele ki ön çizginizi klasik Asuman hair çizgileri gibi agresif ve aşağıda olacak şekilde belirlerseniz uzun orta vadede pişmanlık duyacaksınız.

Emrel

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 02 Mayıs 2021, 00:01:34 »

Katılıyorum yazık edersin greflerine

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 02 Mayıs 2021, 00:06:14 »
 varolan dokulmesi frenlemeden sakın ektirme.bu saç medikal tedavilik sorun onde medikalde belli süre sonra işe yaramayacak o zaman ektirirsin
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

habersiz

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 02 Mayıs 2021, 06:42:55 »
En güzel yılların olacak seneler 20'lerin, daha dökülmesini beklemek çok saçma. 30 olup ektirdiğinde de keşke önceden yaptırsaymışım diyeceksin. 25'te eken merkezleri kınamak da neyin nesi? Her 25 yaşındaki adamın dökülmesi aynı mı? Yaptır gitsin bence

mahlas

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 02 Mayıs 2021, 11:12:55 »
En güzel yılların olacak seneler 20'lerin, daha dökülmesini beklemek çok saçma. 30 olup ektirdiğinde de keşke önceden yaptırsaymışım diyeceksin. 25'te eken merkezleri kınamak da neyin nesi? Her 25 yaşındaki adamın dökülmesi aynı mı? Yaptır gitsin bence

Yaptırsın ki 30 yaşına geldiğinde kafası tavuk poposu gibi gezsin etrafta. Cehalet ne büyük mutluluk!

Mehmet64

• Full Member
« Yanıtla #12 : 02 Mayıs 2021, 17:31:28 »
Yaptırsın ki 30 yaşına geldiğinde kafası tavuk poposu gibi gezsin etrafta. Cehalet ne büyük mutluluk!

Haklısınız fakat saçın on çizgi şakak bölgesi yüz hattını belirleyen yer,yüz güzelliğine saçın etkisinin olduğu tek yer.

Ben suanki durumdan memnun değilim,evet saçım var mı var ama önceki yüz hattimla suanki yüz hattim bambaşka kişiler bana göre.

İlerde nw kaç olacağımi kimse bilmiyor şu durumda,belki nw7 olurum belkide nw3 de durur bunu kim bilebilecek ?

Diyelim bekledim 25 yaşımda nw3 olduğumda ektirdim daha sonra nw7 ye gitmeyecegimin garantisi var mı ? tabi ki yok bu durumda bı Ekim daha gerekicek ve 21-25 arası yillarimi saçı var ama yüz hattına yakışmayan bı saç modeliyle geçirmek zorunda kalıcam.

Ayrıca takip ettiğim kadarıyla revize işlemi yapılıyor diye görmüştüm,şuan da ekilecek saçlar ileri ki yıllarda geriye alınıp yeni bir daha geriden on cizgi cizilemez mi ? Bu konudan tam emin değilim sadece gördüm diye hatırlıyorum biliyorsanız doğrusunu söyleyin.

Sunuda eklemek istiyorum tamamen oluşan bı açıklığa yapılan Ekim'de şuan ki mevcut on cizgiden herhangi bir farkı olmuyor.
  • Greft Miktarı 2500
  • Yaşınız 23

mahlas

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 02 Mayıs 2021, 20:44:26 »
Haklısınız fakat saçın on çizgi şakak bölgesi yüz hattını belirleyen yer,yüz güzelliğine saçın etkisinin olduğu tek yer.

Ben suanki durumdan memnun değilim,evet saçım var mı var ama önceki yüz hattimla suanki yüz hattim bambaşka kişiler bana göre.

İlerde nw kaç olacağımi kimse bilmiyor şu durumda,belki nw7 olurum belkide nw3 de durur bunu kim bilebilecek ?

Diyelim bekledim 25 yaşımda nw3 olduğumda ektirdim daha sonra nw7 ye gitmeyecegimin garantisi var mı ? tabi ki yok bu durumda bı Ekim daha gerekicek ve 21-25 arası yillarimi saçı var ama yüz hattına yakışmayan bı saç modeliyle geçirmek zorunda kalıcam.

Ayrıca takip ettiğim kadarıyla revize işlemi yapılıyor diye görmüştüm,şuan da ekilecek saçlar ileri ki yıllarda geriye alınıp yeni bir daha geriden on cizgi cizilemez mi ? Bu konudan tam emin değilim sadece gördüm diye hatırlıyorum biliyorsanız doğrusunu söyleyin.

Sunuda eklemek istiyorum tamamen oluşan bı açıklığa yapılan Ekim'de şuan ki mevcut on cizgiden herhangi bir farkı olmuyor.

Aynı yollardan geçen bir arkadaşınız olarak naçizane birkaç kelam etmek istiyorum:

1- 25 yaşınıza geldiğinizde dökülme pattern'inizin ne olacağı hakkında daha net bir fikriniz olacaktır. Norwood 3 mü yoksa norwood 7 mi olacağınızı daha tutarlı şekilde öngörebilir, ekim planlamanızı (özellikle saç çizgisi) bu durumu gözeterek yapabilirsiniz.

2- Saçlarımızı döken hormon DHT hormonudur. DHT hormonu donör bölgemize de tıpkı tepedeki saçlar gibi saldırır ve zarar verir. 20'li yaşların başında güçlü donöre sahip olmak şaşırılacak bir durum değildir. Ancak yıllar ilerledikçe donör bölgesi kiminde az kiminde ise çok olacak şekilde zayıflamaya başlar. 25 yaşına geldiğinizde norwood pattern'i kadar olmasa da donörün ne derece dayanıklı olacağı daha öngörülebilir hale gelir.

3- Teorik olarak saç çizgisi geriye alınabilir. Ancak bu durum pratikte ekstrem durumlar haricinde pek mümkün bir şey değil. Hem çok zahmetli hem de iz kalması çok olası bir durumdur. Çok dikkatli davranılması gerekir.

4- Son olarak ''Sunuda eklemek istiyorum tamamen oluşan bı açıklığa yapılan Ekim'de şuan ki mevcut on cizgiden herhangi bir farkı olmuyor.'' cümlesini kurmuşunuz. Bu tamamen yanlış bir yargı.

Belli ki ekim konusunda son derece kararlısınız. Şimdiden hayırlı olsun diyelim. Özellikle ilk yıllarda çok mutlu olacağınız kesin. Umarım bu mutluluğunuz ileriki yıllarda da daim olur.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 02 Mayıs 2021, 20:47:31 »
Hocam bence saçın kötü durmuyor.
Arkadaşlar dökülmen devam edecek bekle demişler , haklılar ama ben dökülmenin devam etmesinden ziyade saçlarının kötü durmadığını düşünüyorum. Bu saç seni bi süre daha götürür, bence ektirme şu an.

Facebook Twitter Instagram